Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azonnali hatályú felmondás,...

Azonnali hatályú felmondás, erre hivatkozhatok? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Jelenleg eladói munkakörben dolgozom egy elég ismert cégnél, egy nap a kasszában ülve az egyik vásárló elkérte a vásárlása után járó pontot amit én tisztességgel ki is adtam, kb 20 percre rá odajön a műszakvezető és megkérdezte tőlem hogy milyen pénzt raktam el, természetesen mondtam hogy csak pontot adtam a vásárlónak, erre azt mondta hogy látta a kamerán hogy pénzt raktam el, közöltem hogy akkor számoljuk le a kasszát és szeretném megnézni a felvételt, amire odajutottam akkor már az volt hogy én pénzt adtam ki, kis időre mikor kértem hogy nézzük meg a kamerát már csak legyintett a kezével hogy “rá nagyítottunk és láttuk hogy pontot adtál ki” magyarul meg lettem vádolva lopással, ezzel így fel mondhatok azonnali hatállyal?
2023. szept. 27. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. A gyanúsítás nem szerepel a törvényben okként.
2023. szept. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bullying miatt elvileg fel lehet, szerintem érdemes lehet ügyvéddel beszélni. Mi lett, tisztázódott végül a dolog? Bocsánatot kért?
2023. szept. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A józan gyanakvás és a lebegve hagyott vád talán lehet olyasmi, ami elválasztja a józanságot a mobbingtól, de nem tudom, érdemes szakosodott munkaügyi jogászt megkérdezni.
2023. szept. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(Úgy értem, ha lebegve hagyják a vádat, akár embertelen gondatlanságból, akár tudatos mobbingból, az már szerintem nem a józan gyanakvás kategóriája, de tudás hiányában csak azt merem mondani, hogy szakjogászzal érdemes konzultálni)
2023. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat végül nem kérték a felmondási időt csak 1 napot
2023. szept. 28. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!