Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire korlátozza, határozza...

Mennyire korlátozza, határozza meg az ember munkalehetőségeit a kinézete?

Figyelt kérdés

2023. okt. 4. 10:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Munkától fugg. De művészet és szépségiparonn kivul lenyegtelen hogy nézel ki.
2023. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
A legtöbb esetben semennyire, kivéve, ha szinész vagy modell akarsz lenni. Már recepciósnak is böven elég, ha ápolt vagy, illetve nem elhízott.
2023. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodtam ezen, mert például kancsal embereket főleg ellenőrként láttam pl.
2023. okt. 4. 11:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan munkám volt, hogy kellett ügyfelekkel is találkozni, tehát normálisan kellett kinézni. Ápoltság volt szerintem inkább fontos. Egyszerre vettek fel egy súlyosan elhízott lánnyal, de tényleg, nem bírt gyorsan se menni, a lassú séta közben is lihegett. Na vele közölték első nap, hogy egy másik pozira mehet, ahol nem kell találkozni senkivel és ülhet egész nap. Ezt nem így mondták de ez volt a lényege. Tehát fontos hogy ne legyen az ember ekkora.
2023. okt. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja és egy lilahajú nőt is felvettek ide azzal a feltétellel ha befesti barnára vagy valami más természetes színűre.
2023. okt. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Például punkfrizurával nem igazán lehetsz menedzser vagy ügyvéd. Kőművessegéd vagy tetováló annál inkább.
2023. okt. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet erre általánosságban válaszolni, nagyon munka(hely)függő. A stewardesseknek pl. elég szigorú feltételeknek kell megfelelniük a kinézetet illetően is. De ahogy írták már, pl. jó pár munkakört jelentős túlsúllyal nem lehet betölteni, vagy épp nem túl konszolidált külsővel.
2023. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Vendéglátásban dolgoztam, bőrbetegséggel, még ha nem is volt fertőző, nem lehetett dolgozni.
2023. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Nagy mértékben meghatározza. Nem véletlenül kérnek mai napig fényképes önéletrajzot a jelentkezéshez. Ha fénykép alapján nem vagy szimpatikus, be sem hívnak állásinterjúra.
2023. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
De nem azt nézik, hogy mennyire "szép" az illetö, hanem az ápoltságát figyelik.
2023. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!