Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az normális, hogy egy frissen...

Az normális, hogy egy frissen érettségizett 4 hónapja nem talál munkát?

Figyelt kérdés

Kezdek elkeseredni. Ügyfélszolgálati ügyintézőként végeztem, plusz kaptam egy érettségit. 4 hónapja nem találok munkát, megyeszékhely mellett lakom. Két hónapnyi munkatapasztalatom van, ami szakmai nyári gyakorlatnak tudható be, de ennyi. A városomban nincs nagyon munkalehetőség, csak gyárimunka minimálbérért. Jelentkeztem boltba a megyeszékhelyre, de háromból hármat nem tudtam elvállalni a bejutás miatt. A lakhelyem melletti nagyobb várossal is ez volt a helyzet: hajnali 4-re nem tudnék bemenni, és este 10 után záráskor nem tudtam volna maradni, mert megy a busz.

Most az egyetlen szakmám szerinti helyen már két hete nem adtak választ (ügyfélszolgálati munkatársnak jelentkeztem, telefonos ügyintézőnek), pedig az interjún megígérték, hogy 1-1,5 héten belül telefonálnak mindenképpen, hogy felvettek-e vagy sem.


Az önéletrajzom többször is átírtam, tettem be jobb, minőségibb fényképet, de sokan vissza se jeleznek, válaszra se méltatnak. Egy csomó állásra jelentkeztem július óta, novembertől fizethetem a tb-t, vagyis anyámék fizethetik. Már nagyon rosszul érzem magam, hogy július óta itthon vagyok és nem találok munkát.


2023. okt. 5. 09:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Ne add fel. Lehet, hogy holnap megtalálod a számodra megfelelő állást, de az is lehet, hogy csak tavasszal.
2023. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Melyik városok jöhetnek szóba?
2023. okt. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Gyere zalaba itt találsz
2023. okt. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%

Szóval találsz te, csak túl kényes vagy hozzá :D

Ez meg egy elég általános dolog, sokan inkább nem dolgoznak mert nekik nem jó a gyári munka.

2023. okt. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%

Van munka így van, csak őméltóságának az nem felel meg, ideiglenesen sem.

Akkor elmondom neked picinyem, hogy 14 évesen kezdtem dolgozni. Először becsöngettem ide-oda, hogy szívesen lefestem a kerítést, füvet nyírok, meg ilyen ház körüli dolgokat elvégzek. Emellett szórólapoztam, konyháknak segítettem.

15 évesen egy gyorséttermben dolgoztam, 2 év múlva vezető lettem, aztán 5 év múlva logisztikai területen is vezető.

Most vállalkozó vagyok, pedig 8 általánosom van, egy szót nem beszélek idegen nyelvet, gyakorlatilag műveletlen vagyok.

Mégis jutottam valahova, mert nem vártam a csodát, nem volt büdös a munka.

Szóval nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Én erre ezt tudom mondani.

2023. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
A mai érettségi kb. egy 50 évvel ezelőtti 8 általánosnak, 100 évvel ezelőtti írni-olvasni tudásnak felel meg. Öregapádat is körbe röhögték volna ha azt mondja 1923-ban frissen tanult meg írni-olvasni, nem talál munkát, napszámba, gyárba nem megy dolgozni. Bocs, ez van. Tanulj tovább, addig marad a kuli munka.
2023. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös bunkó, és nem kell azért fűnyírással kezdeni, de a 6-osnak igaza van, hogy ez a végzettség, ami neked van egy megyeszékhely melletti kisvárosban semmit nem ér kb. Ilyen jellegű munkát nem nagyon fogsz találni, ez teljesen nyilvánvaló. Kereskedelemben pedig ha nem is ilyen extrém kezdő/záró órák vannak mindenhol (milyen bolt az, ahová 4-re kell bemenni?), de tipikusan nem 8/9-16/17-es a munkarend, tehát erre valamit ki kell találnotok. Nem lehet megoldani valahogy, hogy beköltözz a megyeszékhelyre és ilyen beugró szintű adminisztratív munkákat keress (recepciós, adatrögzító stb.)? Vagy az ingázást nem lehet megoldani (gondolom járatok nincsenek kora reggel/késő este) - jogsid van? Motor, bicikli? Mekkora a távolság? Nem az önéletrajzoddal van baj (fénykép nem is kell egyébként), de ott rád nincs kereslet. De az is egy megoldás, hogy elvállalod a minimálbéres gyári munkát és közben tanulsz valami kurrenssebb szakmát.
2023. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mi a phasz bajotok van nektek? Elolvassátok ti a kérdést, de őszintén?

Nem tudok bemenni, mert nincs busz, Jogosítványom nincs, de ha lenne, akkor is apám kocsiját nem vihetném el, mert neki is kell a munkajáráshoz. Akkor mit én kényeskedek? Az egyik boltnál zárásra se tudtam volna maradni, mert az utolsó buszom az pont zárás után 10 perccel megy el egy 20 percre lévő buszmegállóból. Akkor mit én kényeskedek? Vagy maradjak ott minden éjszaka az utcán, mert nem tudok hazamenni? Komolyan mondom ti is csak belerúgni bírtok a másikba, semmi több.

2023. okt. 5. 10:43
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
6. Máshol nem tudom hogy hol van, Budapesten én mindig találtam rendes irodai munkát érettségivel és még csak angolul sem kellett hozzá tudnom (de tudok).
2023. okt. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tolna megyei városok jöhetnek szóba, pontosat nem akarok mondani.
2023. okt. 5. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!