Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az normális, hogy egy frissen...

Az normális, hogy egy frissen érettségizett 4 hónapja nem talál munkát?

Figyelt kérdés

Kezdek elkeseredni. Ügyfélszolgálati ügyintézőként végeztem, plusz kaptam egy érettségit. 4 hónapja nem találok munkát, megyeszékhely mellett lakom. Két hónapnyi munkatapasztalatom van, ami szakmai nyári gyakorlatnak tudható be, de ennyi. A városomban nincs nagyon munkalehetőség, csak gyárimunka minimálbérért. Jelentkeztem boltba a megyeszékhelyre, de háromból hármat nem tudtam elvállalni a bejutás miatt. A lakhelyem melletti nagyobb várossal is ez volt a helyzet: hajnali 4-re nem tudnék bemenni, és este 10 után záráskor nem tudtam volna maradni, mert megy a busz.

Most az egyetlen szakmám szerinti helyen már két hete nem adtak választ (ügyfélszolgálati munkatársnak jelentkeztem, telefonos ügyintézőnek), pedig az interjún megígérték, hogy 1-1,5 héten belül telefonálnak mindenképpen, hogy felvettek-e vagy sem.


Az önéletrajzom többször is átírtam, tettem be jobb, minőségibb fényképet, de sokan vissza se jeleznek, válaszra se méltatnak. Egy csomó állásra jelentkeztem július óta, novembertől fizethetem a tb-t, vagyis anyámék fizethetik. Már nagyon rosszul érzem magam, hogy július óta itthon vagyok és nem találok munkát.


2023. okt. 5. 09:35
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

A penny, lidl 6-kor nyit, ott 5-re kellene bemenni, a kisebb boltoknál meg hajnali 4-kor hozzák az árut, mert hajnali 5-kor már nyitás van. Két műszak van általában, köztes munkarend nincsen. Be kell érni, és kész. De nem tudok.


Beköltözni a megyeszékhelyre nem tudok pénz nélkül, még a városomban sem tudnék elköltözni, a szüleim nem gazdagok, hogy fent tartsanak még egy albérletet.

2023. okt. 5. 10:50
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. A te helyzeted azért nem irigylésre méltó, mert ha semmilyen igényed nincs, akkor sem szívesen állnak szóba munkáltatók a korosztályoddal. -Minden korosztályra le van gyártva előre a tudományos indoklás, ami a te esetedben minimum annyit jelent, hogy nem lehet komolyabb jövedelemre, saját életre igényed és bár optimálisan fiatal vagy, nincs meg 18 évesen a 30000 év munkatapasztalatod. A te esetedben ezek az elsődleges buktatók. Azt meg felejtsd el, hogy miket beszélsz meg interjúk, jelentkezések alkalmával a munkáltatókkal, mert még az sem igaz, amit gondolnak, - nemhogy amit kérdeznek vagy mondanak. Nem tudom, mond-e neked valamit, hogy van munkáltató, akitől 1991 (!) óta várom a visszajelzést! Ha nekik érdekük valami, akkor az nem probléma, hogy tegnapelőttre meg van, de ha neked,... Akkor egyenletes vastagságban le vagy kakálva! Ilyen világot élünk! Egy pikosecundumot eszedbe ne jusson várni bármelyiknek is a válaszára, - mert linkek, mint a véres hurka, - add csak be 150000 helyre automatikusan akár egyszerre is a jelentkezésedet, - az sem garancia semmire! Sok sikert kívánok ahhoz, hogy minél előbb el tudj helyezkedni! Ha ez sikerül, akkor még el kell fogadtatnod magad az új munkahelyi kollégákkal, - ami egy másik mutatvány lesz, - de előbb ez legyen meg!
2023. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
19%

#8 azt kényeskeded, hogy nem mész el a gyárba minimálbérért.

Ha jól értem a szülőkkel laksz, tehát szinte a teljes minimálbéredet félre tudnád tenni, amí így már egész jó keresetben számít. A legtöbb embernek elmegy a teljes fizetése a megélhetésre.

Ha lesz elég pénzed ebből, utána nézegetheted hogy beköltözöl a megyeszékhelyre, veszel autót, stb.

2023. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

7-es vagyok. Nagyon mérges vagy ránk (és igen, néhányan valóban bunkók), de az a helyzet, hogy ez a valóság, ezen nem tudsz változtatni: ingázni nem tudsz, beköltözni nem tudsz, láthatóan nincs kereslet a te végzettségedre ott. Milyen csodamegoldást vársz?


Ezek alapján ismét azt javaslom, fogadd el ott helyben a gyári munkát, rakosgasd élére a forintokat, tanulj (nyelvvel hogy állsz?) és legyen egy célod, amire gyűjtesz: be akarsz költözni a megyeszékhelyre, hogy ott tudj dolgozni? Jogisra/használt autóra akarsz gyűjteni? Ezekhez mennyi megtakarításra lesz szükséged? Ezeket át kell gondolnod, esetleg szüleiddel együtt megbeszélni.


Közben a megyeszékhelyen folyamatosan jelentkezhetsz adminisztratív munkákra, vagy nem ilyen extrém nyitvatartású boltokba (pl. csak van ott vmi pláza ruhaboltokkal). Azt is lehet csinálni, hogy megnézed néhány megyeszékhelyen vagy nagyobb városban működő nagyobb cég honlapját, általában legalább egy általános e-mail cím van, és oda vakon küldesz önéletrajzot.

2023. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%

Én vagyok a 6-os és bár nagy vonalakban sajnos egyet értek a 12-essel is (18 évesen is kell a 3000 év tapasztalat :)), továbbra is azt mondom amit a többiek.

Igen, ha kell a munka járj át gyalog, biciklivel (ha szerencséd van van bringaút vagy túraút a 2 város közt), 1 évig ki fogod bírni. Lehet robogóra is jogsit csinálni és venni egyet néhány 10 ezerért. Ezek olyan kérdések amikre VAN megoldás!

1 évig, egész pontosan 360 napig ki lehet birni, aztán el lehet menni segélyre, lehet új helyet keresni, lehet tanulni, igaz ez utóbbiakat lehet közben is, és úgy váltani.

Én 10 év értékes tapasztalatával, erős diplomával, hasznos skill-ekkel nem találok semmit 3 hónapja és igen el fogok menni takarítani vagy a postára ha ez lesz az egyetlen opció.

Azért mert kell a pénz, kell a folyamatos munkaviszony, kell valami fix ami mellett tudom (ujra)építeni magam.

18 évesen itt se volt lófax se, azért tanultam tovább annó.

2023. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
31%
Ezt csak egy jogsi meg egy használt autó fogja megoldani. Vagy otthon maradsz és nem keresel pénzt.
2023. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
77%

"Jelentkeztem boltba a megyeszékhelyre, de háromból hármat nem tudtam elvállalni a bejutás miatt"


Ezt nem értem, miért jelentkezel olyan helyre, ahova nem tudsz bejárni? Én is munkát keresek, de az első az, hogy megnézem, hogyan tudnék az adott helyre bejutni és ha esélytelen, el sem küldöm az önéletrajzom, teljesen felesleges.

2023. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
81%
17-es: reggel 5-re kellett volna mennie, ez nyilván a hirdetésből nem derült ki, olyan korán meg nincs járat.
2023. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
95%
Nekem diplomam is van, megis arufeltoltokent dolgozom es igen, altalaban hajnali 4-re vagy 5-re kel jarni. Toke nelkul nem lehet elkoltozni sehova, szoval en megertem a kerdezot, mert a semmi kozepen lakom en is, tobb mint egy evig voltam munkanelkuli (0 tapasztalattal elotte). De a varosodban nincs ilyen bolt? Ha bemesz a jarasi hivatalba ott tudnak adni egy listat a munkahelyekrol. Gyarba szerintem ne menj, en diakmunkaskent voltam, azota se tokeletes a labfejem a sok megterhelestol meg allomunkatol.
dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!