Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire ciki a mai világban,...

Mennyire ciki a mai világban, pszichiátriai okkal táppénzen lenni? Mindenki megtudta a cégnél.

Figyelt kérdés
Munkaidő alatt lettem rosszul, a gyógyszertől amit felírt az orvos, mert kijött az összes mellékhatás, és felerősítette a meglévő problémát, ahogy az szokott lenni az SSRI esetében. Pánikbetegségre kezdtem szedni gyógyszert, de életem legborzalmasabb több órás pánikrohama jött elő tőle aznap. A munkahelyen észrevették hogy rosszul vagyok, vérnyomást mértek (van egészségügyi részleg is nálunk) nagyon magas volt, de főleg a pulzusom volt durva. Be kellett vallanom hogy a gyógyszertől lehet valószínűleg, nehogy mentőt hívjanak (attól rettegek). Eddig nem meséltem senkinek a betegségemről, de így megtudták, és persze a pletyka elindult, tehát mindenki tudja már. Aznap munkatársam vitt be a kórházba, a pszichiátriai osztályra, az orvosomhoz, hogy változtassunk a gyógyszer beállításon. Ez meg is történt, a gyógyszer márka maradt, csak feleztük a kezdő adagot, de egyben ki is írt táppénzre az erős mellékhatások miatt, másfél hétig otthon voltam, aminek a felében csak feküdtem olyan rosszul voltam. Már dolgozom újra pár napja, de látom egyeseken hogy máshogy viselkednek velem negatív értelemben. Pedig teljesen normális vagyok, eddig sem vette észre senki rajtam. Amúgy a bajom annyi hogy rendszeresen rosszul leszek nyilvános helyeken, izzadás, szívdobogás, elhomályosul a látásom, kapaszkodnom kell mert érzem el fogok ájulni, és rettegek közben ettől, mindig úgy érzem most tényleg elájulok, és talán meghalok, borzalmas érzés le sem tudom írni. :(
2023. okt. 5. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Ne törődj vele. Másokról meg mást pletykálnak, más miatt beszélik ki. Néhány nap múlva már a következő "szenzációval" fognak törődni.
2023. okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Minden csoda 3 napig tart! Ahogy az első is írta találnak majd mást. Aki meg másképp viselkedik veled negatív értelemben, az 1 b×rom. Nekem is volt ilyen pánikom... Volt,h otthon egyedül jött rám. Szakemberhez fordultam. Pszichiáter. Szerencsére ő azt mondta,h nem gyógyszerezünk. Mondjuk nem is akartam. Az okokat kerestük és beszéltük meg. Nehéz volt, de sikerült. Mondjuk magánba voltam, valószínű azért nem intézett el egyből egy recepttel.. Javaslom neked is a terápiát.
2023. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Normálisabb emberek között nem az. Nagyon sokat változott a világ az elmúlt évtizedekben a mentális problémák megítélése terén. Külföldön élek, itt már kiégéssel is táppénzre lehet menni és teljesen normálisan van kezelve.
2023. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Én 2008-ban is voltam kiégéssel, de utána fel is mondtam.
2023. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Hát a pánikbetegség nem olyan ciki, jobb ha tudják, hogy csak ennyi.
2023. okt. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3%

Én jelenleg extrém szorongás miatt vagyok táppénzen, mert a gyógyszer amit kaptam rá az altat és gyenge vagyok tőle.

41F

2023. okt. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
6-os vagyok miért kellett lepontozni?
2023. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!