Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak ha megcáfolnak?...

Mit csináljak ha megcáfolnak? Ezzel hazudósnak minősitve?

Figyelt kérdés

Feladatbeosztásrol beszéltunk a csopvezzel hogy besegitek másik kollegáknak, de leráztak mindig hogy most nem èrnek rá, aztan mikor kellek meg nem szólnak és akkor meg az ugy ment át nekik hogy nem akarok odaállni segiteni. Mert nem mentem màrmeg magamtól es megy a passziv agressziv sértődés.

A vezetovel beszelgetve mindtam hogy osszák már be hogy mikor kellek mikor nem, legyen már megszervezve, ne legyen már sértődés.


Erre a képembe vágja hogy nincs nem volt semmilyen sértődés mert arról már akkor tudna.

(De volt sértődés b+)

Nem egy ilyen eset van hogy arra amit mondok egyszerűen rávágják hogy nincs úgy. Mintha én össze vissza hazudgálnèk.


A fenti csak egy példa a sokból. Mert van hogy anyám cáfol meg, vagy suliban tanàr. Mintha a képembe vágnák azt higy hazudok! Felháborító.



#cáfolat #hazugsággal vádolás
2023. okt. 6. 10:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szóval egyszer az volt a bajuk hogy mindig ott lebzselek amikor nem èrnek rá velem foglalkozni aztán meg az volt a baj hogy amikor meg számítanak rám (de nem szólnak caak jelezték hogy majd menjek egyszer)le se ejtettem őket.(mert akkor meg hataridős melom volt)
2023. okt. 6. 10:50
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezen a munkahelyen a főnökség hányjaveti módon végzi a munkáját, nincsenek normálisan megszervezve a dolgok. Én váltanék.
2023. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod, ezt valóban úgy hívják, passzív-agresszív viselkedés. Úgy rendezik be a színpadot, hogy elérjék, amit akarnak, de a végén nem lesznek érte elszámoltathatóak. Ha számonkéred, akkor te leszel agresszív, túlérzékeny, akármi. Tipikus.


Amit mindenképp el kell kerülni, hogy belemenj a játszmákba. Ez nagyon nehéz, de van két ökölszabály:


1: semmiképpen ne beszélj róluk, csak magadról. Ne mondd azt, hogy megsértődtek, mert akkor azt mondják, hogy nem. Ha erőlteted, akkor te leszel az erőszakos, aki azt hiszi, jobban tudja mások mit gondolnak, mint ők maguk.


Helyette mondd azt, hogy nem tudod eldönteni, mikor kellesz és mikor nem, és ez téged nagyon zavar. Ezzel nem tudnak majd vitatkozni, maximum elterelik a témát, de akkor te makacsul visszamehetsz, hogy oké, de neked szükséged van a kiszámíthatóságra, hogy el tudd dönteni, mikor van rád szükség.


Lehet, hogy ilyenkor elkezdenek kinevetni, hogy jaj, de kis aggódós vagy hasonlók. Soha ne állj bele, inkább bólints rá, hogy lehet, hogy az vagy, de sajnos ettől még ugyanúgy szükséged van erre. Ennél kegyetlenebb leszerelés egyszerűen nincs. Akármit próbálkoznak, nem tudnak eltéríteni, kibillenteni. El fognak fogyni, nem marad semmi a kezükben.


2: érvelés helyett kérj. Ha megpróbálod őket meggyőzni, hogy mennyivel jobb lenne, ha lenne egy beosztás, akkor azt mondják, hogy jaaj, nem kell az, minek az. És akkor itt neked azt kell bizonyítan, hogy kell. Valószínűleg egy csomót tepersz, és ha nem tudod meggyőzni őket, akkor nem csinálnak semmit.


Ha viszont megkéred őket, hogy te szeretnél egy ilyet, és lennének szívesek a te kedvedért ezt megcsinálni, ott sokkal kevesebb mozgástér van. Nem arról beszélünk, hogy jobb lenne-e, hanem te kértél valamit, és nekik kell megindokolni, miért nem fogják megtenni.


Ha azt mondják, hogy ó, nem kell az, minek, akkor nem kell indokolnod, csak mint a törött lemez, visszamégy az elejére és újrakezded: értekek, de engem tényleg zavar, hogy nem tudom eldönteni, mikor kellek, megértem, hogy neked nagy erőfeszítés, de a kedvemért megtennéd?


Ha nem sikerül átvinni, semmi baj. Ha legközelebb megint b.sztatnak, szépen elölről kezded: tudjátok, a múltkor említettem ezt a beosztás dolgot, látjátok, pont azért kértem, mert megint nem sikerült eldöntenem, mikor kellek, és ez tök rossz.


Az egódnak rohadt kellemetlen lesz először, hogy nem reagálhatsz a szemétkedésre meg a hülye játszmákra. Viszont az a durva, hogy ezt két-három alkalommal végigcsinálod velük, meg fogják tanulni, hogy nem tudnak rajtad fogást találni, és rá fognak jönni, hogy maguknak csinálnak plusz munkát, ha veled játszmáznak.

2023. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérj minden utasítást, feladatbeosztást írásban pl email-en.

Azt utólag nem lehet letagadni. Ha nincs írás róla az már a főnökeid, munkatársaid baja lesz.

Ha nagy a sz*rkeverés, nem hajlandóak írásban utasítást adni (mert nem akarják hogy nyoma legyen), akkor érdemes másik munkahelyet keresni.

2023. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha a főnök azt mondja, hogy nem volt sértődés, te miért mondod, hogy volt?

Nem kell a segítséged, akkor örülj neki. Én nem kuncsorognék azért, hogy plusz feladatot kaphassak.

A főnök dolga beosztani a munkát, nem a dolgozóknak egymás között. Erről ez a véleményem.

2023. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Nem könnyű ilyen játszmázósak közt eligazodni és akik mellé áll a csopvez, akkor is ha nem kéne.

Munkabeosztás helyett egyelőre azt kaptam hogy még nem.lehet megszervezni és itt jöttek az érvelések.

De a végén hozzátette hogy pedig nem ártana tudnom mindent, mert még helyettesük sincs.

2023. okt. 6. 11:25
 7/13 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondok, hogy nem szokásom olyan munkahelyen ragadni, ahol nem érzem jól magam.
2023. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ilyenekkel mindent írásban, emailezésben kell megbeszélni. Ha valamiről szóban volt a döntés, akkor azonnal, amint lehet, emlékeztető emailt kell írni.


Ezzel tudod védeni a seggedet. De ha extrém mértékeket ölt, akkor ki kell lépni egy ilyen heylről.

2023. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Amikor korábban témába boztam hogy írásban legyenek meg az ufasítások ezen maga az igazgató akadt ki hogy mi az már hogy én nem hiszek a csopveznek ha szóban mond valamit es nekem írásban kéne benyújtani?

(Korábban baj volt egy projekt határideje miatt hogy nekem azt mondták tegnapra kell es kucsusztam aztán kiakadtam hogy bakker ezek 1 havi határidősek minimum aztán meg èrdekesmódon mi lettunk az elsők a leadásban addig meg csesztettek olyannal miert nincs már kész kések. Sehol nem kaptam hivatalos utasitast sem hivatalos hataridòt sem)


(Mintha mégcsak nem is ertene itt senki a vezetéshez sem)

2023. okt. 6. 12:01
 10/13 anonim ***** válasza:

"Amikor korábban témába boztam hogy írásban legyenek meg az ufasítások ezen maga az igazgató akadt ki hogy mi az már hogy én nem hiszek a csopveznek ha szóban mond valamit es nekem írásban kéne benyújtani?"


Azt mondtam volna, hogy ez nem hit kérdése, csak ha valamire utólag másképp emlékszik két ember, jobb, ha utána tudnak nézni, miről volt szó pontosan.

Ha erre nem hajlandóak, akkor egyébként én minden szóbeli utasítás után írnék egy e-mailt a csopveznek, hogy "akkor te most engem erre és erre utasítottál, ilyen határidővel". Esetleg másolatként még valahová elküldeném, mondjuk az összes kollégának. :-) Aztán ha utólag valaki mást mond, csak vállat vonnék, hogy ott az e-mail, akkor frissiben leírtam, akkor senki nem jelzett vissza, hogy rosszul értettem.


Amúgy tényleg ócska cég lehet ez. Én is azt nézném, hova lehet innen elmenni.

2023. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!