Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenhol azt hallani hogy...

Mindenhol azt hallani hogy pár nap-egy hét alatt a babák lebeszélhetők az éjjeli ébredésekről (evésekről). Van aki ezt megcáfolná? És alátámasztaná?

Figyelt kérdés

Nem sírnihagyós módszerrel, hanem visszasimogatós, ringatóssal, akár kivesz-betesszel. Sikersztorit is kérek szépen meg kudarcot is.


Nálunk az a helyzet hogy nem túl nagy sírások árán vissza lehet általában altatni. De így többször kel éjjel, és nem tudná valaki megmondani hogy ez jó jel-e nálunk és mi sikerrel járunk-e szerintetek? (Mert ha csak azt érem el hogy hetekig 4x kel éjjel 2-3 helyett akkor inkább hagynám.)

8 hónapos múlt


2016. márc. 13. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én adtam neki enni, ha kért. Egy éves kora körül, már csak egyszer kelt, 15-16 hónapos korában kipróbáltam, hogy vizet adtam neki. Elfogadta. Már két éves, de még most is előfordul, hogy felkel éjszaka inni.
2016. márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fél éves kora körül átállt arra,hogy már nem ébredt fel éjszakánként enni. De ezt ő alakította így ki magának. Én nem erőltettem. Azt kell eldöntened, hogy valóban azért ébred-e fel, mert éhes, vagy egyéb baja van. Ha nem éhes, nyilván nem jó etetni...
2016. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi is azzal kezdtük hogy csak vizet adtam neki, de ugyan annyiszor kelt mint előtte (biztos hogy előtte sem az éhségre kelt, mert ha csak vizet adtam neki éjjel akkor a hajnali kb 5 órás keléskor szopizott egy keveset és visszaaludt, a tápszer nem is kellett neki)

Most csak a cumit dugom be a szájába és így is visszaalszik.

A baj nálunk az hogy ezt is 4-5 alkalommal kell neki egy éjszaka alatt :(

Próbáltunk mindent!!!

Mindegy hogy ki megy be hozzá, a lényeg hogy hallja hogy ott van valaki és ennyi....

Ha kapsz tuti módszert légyszi szólj nekem is :)

7 hós babuci anyukája

2016. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát amennyiben egy nappal és este eleget evő baba éhezhet éjjel, lehet hogy éhes... De szerintem nem az, nem kéne annak lennie.

Most furcsa dolog történt, persze csodát várok, de igazából tudom hogy semmi változás nem lesz. A fürdés előtti tejpép úgy tűnik megtette a hatását, mert alig szopott lefekvés előtt. Persze ebből azt kell leszűrnöm a pesszimista realizmusommal hogy a közvetlen lefekvés előtti evése nem volt elegendő, szóval biztos éhes lesz. Pedig gondolom ez nem így kéne hogy legyen, de erre fogok gondolni és megszoptatom. Mindig gyártom neki a kifogásokat.

2016. márc. 13. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi nálunk egyértelmű volt a helyzet, mert korgott a hasa éjjel, pedig rengeteget evett napközben és este jól bevacsorázott. De őszintén megmondom, hogy szívem szerint én is sokszor felkelnék éjjel enni, pedig én is rengeteg eszem és ehhez alig vagyok 50 kg. Szerintem tőlem örökölte ezt a gyors anyagcserét (a férjem a fénytől is hízó típus). Így mi nem próbálkoztunk az evésről leszoktatással, 15 hónaposan elhagyta magától. Előtte is szerencsénkre már csak egyszer kelt enni. De nyolc hónapos koráig kétszer, négy hónapos koráig pedig háromszor.
2016. márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az egy ebredessel egy ideig meg lennek elegedve. Meghat ha tudnam hogy ehes.

A masodik felkelesnel kb nem is eszik.

2016. márc. 14. 07:34
 7/12 anonim ***** válasza:
miért ne ehetne éjjel? inni adsz neki? lehet h csak szomjas.. adj neki cumisüvegben vizet,teát.. kicsit nagyobb lesz kiszolgálja magát és nem fog felkelteni titeket.. persze lehet h kevés neki amit napközben eszik.. én ennyi idősen már mindent adtam neki,főzelék,tésztafélék,gyümölcs,tejbepapi pl a hipp jóéjt..
2016. márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ennyi idősen már leszoktathatod a szopizásról,tápértéke egy ekkora babának már nincs,rendes ételt adj és akkor nem lesz éhes
2016. márc. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ő is eszik mindent, nem éhes
2016. márc. 14. 09:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem azért kel mert êhes. Inkàbb csak felébred és megszokta hogy szopizàssal alszik vissza Egyszerűen Ő ezzel altatja vissza magàt. Legalàbb is nàlunk így volt. Ezért mondtam az itatàst, vagy cumi.
2016. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!