Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben miert en lennek a hibas?

Ebben miert en lennek a hibas?

Figyelt kérdés

Pincérnek tanulok,es egy lezserebb etteremben vagyok gyakorlaton.


Ma bejott egy tarsasag en meg eppen a poharakat torolgettem. Az ujoncok leginkább kisebb dolgokat szoktak csinalni,mivel noobok vagyunk meg rendes felszolgalasban,de mivel az ott dolgozok elfoglaltak voltak,emiatt inkabb elvezettem oket egy asztalhoz,hogy ne alljanak egy helybe,mint egy f*sz,aztan ram is parancsolt egy fopincer,hogy vigyek nekik etlapot.


Mondom oke,kiviszem az etlapot,megkerdeztem fogyasztanak-e valami innivalot,az egyik vendeg kert egy gyombert,a masik meg egyszervsak belekerdezett a helyi specialitasokba,borokban. Alig tudtam valaszolni valamit,kozoltem veluk,hogy en tanulo vagyok itt gyakorlaton,ezzel kapcsolatban sok mindent nem tudok,de a fonokom errol tobbet tud,eppen jott is ide hozzank. Erre leszidott meg lesemmirekellozott ott mindenki elott, hogy mi az,hogy ilyeneket nem tudok,lejaratom az egesz ettermet meg ot,meg h ez tiszta gaz volt.


Miert lenne az? Nem tudtam ezzel kapcsolatban valaszolni,ezert ide hivtam egy felettest,foleg h tanulo vagyok itt csak 1 honapja. Aztan ide jott hozzám megint,es normalis hangnembe kozolte velem korrekten,hogy nem akart ezzel megbantani,de ilyeneker ne csinaljak,hogy kimegyek a vendeghez anelkul,hogy tudnam az etterem menujet.


Oke,bekell magolni azt,tudni kell azt tudom en (mielott ezzel jottok es emiatt lelinkeztek),de annyival,hogy nem tudtam egy kerdesre valaszolni es odahivtam a felettesemet,ezzel miert jaratnam le ot az egesz etteremmel egyutt meg mi olyan dolog van ebben,hogy egy kesz pataliat kell csapni ott mindenki elott?


Konyorgom,tolem nagyobb hibakat is vetettek emberek munkahelyeken,pl amikor egy pincer leejt egy poharat,vagy kesik a busz/vonat,vagy megserul egy csomag,vagy joval kesobb hoznak ki egy rendelest. Na azokat is akkor szidjak le nyilvanossag elott meg kapjon mindenki agyf*szt. Nem tudom en ugyan mi olyan nagy eget rengeto dolgot tettem.



2023. okt. 7. 19:24
1 2
 1/16 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Ez egy kis előzetes volt a való életből. Alapszabály, hogy tanuld meg egy életre: a főnöktől szebb lehetsz, de okosabb nem. Mindig neki lesz igaza.
2023. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt tapasztaltam mar,de ezen miert kellett ennyire kiakadni? Meg miert jaratnam le emiatt ot az egesz etteremmel egyutt?
2023. okt. 7. 19:34
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, ezt a f.szt. Előző munkahelyemen, és a mostanin is előbb-utóbb én feleltem az újak betanításáért. A két kezem összeteszem, mikor kapok egy olyat, aki végre proaktív, és nem az van, hogy ha ott a munka, de nem kapott rá utasítást, hogy kezdje el csinálni és pontosan hogy, akkor áll, mint egy idióta, hanem elkezdi szépen legjobb tudása szerint, aztán hív, ha elakadt. Meg mikor én voltam újonc, csomószor odamentem tapasztaltabb, "randigős" kollégákhoz, hogy ezt vagy azt nem tudom, hanem odajött, segített. Meg mi már ez a szöveg, hogy degradáló, hogy a pincér még csak betanul és nem tud valamit, akkor ennyi erővel soha többé nem vásárolok sehol, mert minden üzletben volt már "te Marika mi a kódja a magos zsömlének". Inkább az lett volna ciki az étteremre nézve, ha folytatod a törölgetést, és úgy teszel, mint aki nem veszi észre a vendéget.

Nem te vagy a hibás, szerintem a tőled telhető legjobban kezelted a szitut, és látszik, hogy meglátod a munkát, meg feltalálod magad. Csak a főnököd egy f.sz, aki nem, hogy ezt nem veszi észre, de még ráadásul annyi sincs benne, hogy ha leszid, akkor négyszemközt tegye, és ne megalázva a dolgozót.

2023. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem érted, akkor nem is nagyon lehet elmagyarázni. Nem kisiskolás vagy, hogy egyből mentegetőzni kell, meg kibújni a kérdés alól. Ha már a bendégek között mozogsz, kakor igenis felkészültnek kell lenned. Az, hogy hogyan leszel az, az már egy másik kérdés
2023. okt. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
4, ebből lesznek az olyan helyzetek, hogy megkérdezed a pincért, hogy valami tartalmaz-e glutént, vagy mogyorót, szerencsétlen két hete van ott, nem tudja, de nem azt mondja, hogy "pillanat, megkérdezem", hanem elképzeli, hogy készül, és rávágja, hogy nem. Aztán, ha allergiás vagy, baszhatod, a mentő visz el jobb esetben, mert a srác/leányzó nem akar még egy lebaszást végighallgatni azért, mert nem tud valamit, és úgy van vele, hogy csak nincs glutén a salátában, nem?
2023. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Fejeld meg legközelebb.
2023. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd magadra. En nyari munkaban pincerkedtem 5 hetet korabban. Sose csinaltam se elotte se utana ilyen jellegu dolgot. Nekem is beszoltak dolgokert, hogy egy hete voltam ott vagy 2 es miert nem tudok mindent az etlaprol. Nagyon sok hibat vétettem, kaptam kritikat azert mert 20 asztalra voltunk a felettesemmel 2en es siettem es 40 fok volt (Balatonparti etterem) es az asztmam elojott kicsit.. Volt hogy a rendszer, amibe beirtuk mit rendelnek hibas volt es beirtam de nem vette be es fel oraval kesobb amikor rakerdeztek hogy hol van mar, akkor lattam hogy nem volt benne a rendszerben, pedig beirtam. Volt hogy nem volt idonk se leszedni az asztalokat, mert annyian voltak es valaki beszolt hogy le kene szedni. Vagy nem volt a majoneznek tiszta kis tal mert mindegyiket hasznaltak es kertek meg egy adagot en meg gondoltam elkerem amibe elozoleg kaptak es teszek nekik abba es beszoltak hogy mi az hogy nincs edeny. Egy szo mint szaz, rengeteget hibaztam, volt aki megerto volt, volt akik beszoltak. Mast nagyon nem lehet csinalni vele mint megprobalni elengedni. :)
2023. okt. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
#5: Nem, ebből lesznek az olyan helyzetek, hogy felhívja a vendég figyelmét, hogy az étlap első oldalán ott van a piktogramok jelmagyarázata, amivel kódolják, hogy melyik ételben milyen allergén van. Jobb esetben olyan helyzetek, hogy az alapokat megtanulja, ha már azon a területen dolgozik
2023. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

4-es.

Nem mentegetoztem. Uj vagyok,raadasul tanulo. Gyakorlatok levo tanulokra nem nagyon biznak felelősséggel teljesebb munkat,emiatt allitjak be oket inkabb mosogatni,takaritani,rámolni stb.


En csak kivittem az etlapot,mert a fopincer megkert ra,es megszoktam kerdezni olyankor,hogy kernek-e innivalot,azok nem nagy wasistdas-ok,limonade,kave keszites,valami szensavas uditot kiviszek stb.

Belekezdett egy komolyabb temaju dolgokba,emiatt hivtam inkabb oda a felettesemet,az lett volna a gaz,ha ott hagyom oket fakepnel vagy ravagom, hogy nem tudom,vagy mindketto.

A bolti dolgozok se tudjak tokeletes azt,hogy melyik aru hol van.


De kicsir van benne valami,amit mondassz,ott dolgozokent nem art ezekkel tisztaban lenni,tanultam belole,emiatt el is kezdem magolni a menut,na de hogy egy ennyi kis sz*rbol ekkora botranyt csinalni? Ugyan mi a szegyen ebben? Mondom,bemesz egy boltban,az ott dolgozok se tudjak tokeletesen,hogy melyik aru hol van…senki sem robot,hogy mindenre tokeletesen felkeszuljon es mindent perfkektul csinaljon.

2023. okt. 7. 22:17
 10/16 A kérdező kommentje:

Meg hetes se mondd hulyeseget.


Masok is vetenek hibakat,mert emberek vagyunk.

Pl multkor rendelrem pizzat,es rossz hazszamra kuldtek ki a futart,mert az ott dolgozo elirta. De felhivott,kozolte hogy hol van,2 hazszamnyira volt tolem,atvettem,semmi gaz nem volt. Vagy akkor most en is menjek be es ott mindenki elott kezdjem el szidalmazni,mint a fonokom? Mert lenne jogom,de megse teszem,ejtenek az emberek hibakat,senki se tokeletes.


De nem is az,tok mindegy mennyire hibaztam vagy sem,ennyi miatt hogy lehet lejaratni egy ettermet meg az egesz mindenseget? Mondom,mas meg ennel durvabb dolgot is csinalt mar,emiatt jo,hogy nem keresztre nem feszitenek.

2023. okt. 7. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!