Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Emiatt nem lenne jogos kirúgni...

Emiatt nem lenne jogos kirúgni valakit egy gyárból?

Figyelt kérdés

Amiért próbaidő alatt már másodjára megy el táppénzre egy hétre, mindkét alkalommal egy kis apróság miatt. Először mert kicsit megfázott, aztán meg mert begyulladt a szeme


Valahonnan kirúgnák az embert ezért?


2023. okt. 12. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kirúgják, hanem a próbaidő lejárta után nem tartanak igényt a munkájára és nem hosszabítanak szerződést.
2023. okt. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahonnan kirúgnák az embert emiatt, és jogilag meg is tehetik. De emberileg egyáltalán nem igazságos, amennyiben a betegségei valósak. A szemgyulladás kifejezetten erősen fertőzhet, de az is lehet, hogy nem lát tőle rendesen, és csak a selejtet gyártaná.

Nekem volt olyan, nem is kifejezetten jó munkahelyem, ahonnan a kolléganőt elengedték próbaidő alatt előre nem bejelentett térdműtétre, 2 hét betegszabi, és utána visszavárták.

2023. okt. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shaddark ***** válasza:

A kis apróságok jellemzően olyan betegségek, amik ha az embernek vannak akkor nézegetni kezdi a koporsó készítők oldalait mert lehet nemsokára szüksége lesz rá, ha másnak akkor meg kis apróság :)

Szerintem a vezetőtől függ, ő minek ítéli meg.

Ha valóban kis apróság (a szemgyulladás nekem nem annak tűnik), akkor valószínűleg nem tart majd igényt a további munkájára.

Ha indokoltnak tűnik és amúgy jó munkát végez, akkor meg felveszik véglegesen.

2023. okt. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rugd ki!
2023. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt GY-M-S'ban már lasszóval kell fogni a gyári munkásokat. Annyira nem akar senki. Az Audihoz is beállnak de még a próbaidő lejárta előtt önkéntesen lelépnek.

Aki ilyen melót végez, annak tiszteletem és lengetem a kalapom előttük.

Annyit tudok, hogy én nem bírnám ki.

2023. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szemgyulladás nem vicckategória, egy lapon sem említhető azzal hogy valaki egy kicsit beüti a kezét és másnap lesz egy lila folt...ha ezt a főnök nem érti meg akkor legközelebb mikor ő neki lesz szemgyulladása vagy kis megfázása akkor menjen le a dolgozók közé és vegye át valamelyiktől csak 1 órára a feladatot...egyből más lesz megítélése.
febr. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!