Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan utáljam kevésbé a...

Hogyan utáljam kevésbé a munkahelyemet és a légkört?

Figyelt kérdés

Irodában dolgozom, hatan vagyunk együtt egy helyen. Összesen 300 főt foglalkoztat a cég, nekem a másik 5-tel kell szorosabban együttműködni, de nem igazán hagyják. Fél éve vagyok a cégnél, az elején nagyon örültem ennek az öt kollégának, mert lelkesnek, kedvesnek, segítőkésznek tűntek. Fél év alatt rájöttem, ez csak az álca. Információt tartanak vissza, ami lehet nem szándékos, de az én munkámat nagyban nehezíti. Egy felettes alá tartozunk, aki home office-ban van, és kizárólag az egyikünkkel (egy bizonyos személlyel) hajlandó beszélni, ő meg vagy továbbadja, vagy nem, amiről szó volt. Persze az nagyon megy, hogy "ezt már rég meg kellett volna csinálni" olyan dolog esetén, amit az előző öt percben tudtam meg.


A céget alapvetően kedvelem, és a munkaköröm is nagyon érdekesnek hangzott, amikor jelentkeztem és felvettek. Jelenlegi helyzetemben nem tehetem meg, hogy váltok munkahelyet, ezt kéne megpróbálni elviselni. Létezik erre valami trükk?



2023. okt. 13. 06:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Gondold azt, hogy lehet, hogy a másik sem lenne jobb. Aztán amikor úgy adódik, és a helyzet változatlan, nézelődj másik munka után.

Párom egy bő 500 főt foglalkoztató cégnél dolgozik, hasonló leosztásban, mint ti: irodán van 8 nő. Ezeknek kéne együtt dolgozni, és elméletileg ugyanazokat a feladatokat ellátni úgy, hogy 8-ból 2 főnök, 4 nyalja annak a 2-nek a seggét, 2 meg elkülönülve, egy másik helyiségben végez olyan plusz munkát is, amit a többi 6 nem hajlandó megcsinálni, mert összetettebb, és mert nem értenek hozzá (annak ellenére, amit mondtam: ugyanaz a munkaköre mindegyiknek + a főnököknek az egyéb, magasabb szintű dolgaik).

Folyamatosan pletykálnak, mindenkit mindenkivel kibeszélnek a háta mögött, a 4-es csapat panaszkodik a főnöknek, hogy mennyi munkájuk van, miközben van idő egész nap magántelefonálgatni, meg sötét monitor előtt telefont nyomkodni. A 2 fős csapatnak több munkája van, csak mivel nem szoktak nyíltan panaszkodni a főnököknek, így nincs. Ezért gyakran vannak cseszegetve, hogy besegíthetnének a többieknek, mert el vannak havazva, annak ellenére, hogy ugyebár nincs miben besegíteni, mert annyian simán megoldják a saját dolgukat... Amikor a 2 fős csapatnak már (ingyen) túlórázni kellett, hogy határidőre kész legyenek, a többi 6 ahelyett, hogy besegített volna, még fel voltak háborodva, hogy biztos a hónap dolgozója címre pályáznak.

Szóval itt az emberi genyósággal van a probléma, és ez elsősorban női dolgozók közt figyelhető meg, ahol csak nő van, vagy nagy többségben nő.

Ha létezik is rá valami trükk, még nem találták meg :D Annyit tudsz tenni, hogy felvázolod a problémáidat a ho-s felettesnek, és ha semmi nem változik, de amúgy magát a munkát, amit végzel nem utálod, akkor megpróbálod ezeket lenyelni. Viszont lehet érdemes lenne ettől függetlenül a környéken új munkát keresni, és ha akad, akkor lépni.

2023. okt. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen. Kérd meg a home office-ban lévő vezetőt, hogy emailben kommunikáljon veletek, így egy infó sem fog elveszni.
2023. okt. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kommunikálj direktben a főnökkel és kész.
2023. okt. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Egyvalamit már biztosan megtanultam 3 munkahellyel a hátam mögött: olyan helyen ne maradj, ahol nem érzed jól magad. Nem éri meg. Van kismillió másik munkahely, úgyis fogsz jobbat találni. És igen, olyan is van, ahol minden klappol (Magyarországon volt olyan munkahelyem, ahol jó volt a csapat, a munkakör, a fizetés, rugalmas munkaidő, home office stb, csak azért hagytam ott, mert külföldre költöztem). Szóval ne szenvedj, ez a boomer felfogás hogy “tarts ki, legyél türelmes, húzz le éveket ott akkor is ha szar” semmi értelme, kinek akarsz ezzel bizonyítani és mit? Egy életed van, ne kínozd magad feleslegesen.
2023. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

"olyan helyen ne maradj, ahol nem érzed jól magad. Nem éri meg. Van kismillió másik munkahely, úgyis fogsz jobbat találni"


Ezzel csak részben értek egyet. Tény, hogy egy mérgező munkahely borzalmas, de ne túlozzunk, hogy kismillió másik munkahely van, mert ez nem igaz. Nagyon nem mindegy, hogy melyik régióban dolgozik az ember és milyen területen.

2023. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A főnöknek már szóltak a többiek, hogy írásban adjon utasítást, de ez nem tetszett neki, szerinte bőven elég, ha telefonon egyeztet valamelyikünkkel (azaz azzal az egy emberrel).


Sajnos a kismillió munkahelyet nem látom reálisnak, fiatal vagyok, nincs túl sok tapasztalatom, nagyon kevés fizetésért tudnék máshova menni.

2023. okt. 14. 06:45
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
#5 hát akkor olyan helyre kell költözni, ahol több a lehetőség. De még ha kevés is a munkalehetőség, akkor is váltanék, ha nem érezném jól magam valahol. Ez az én meglátásom, ennek köszönhetem, hogy most külföldön háromszor annyit keresek, mint otthon és jól is érzem magam. Ha féltem volna váltani, akkor most nem itt tartanék🤷🏼‍♀️
2023. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#6 nekem életem első munkahelye is nagyon szuper volt. Nem kéne pesszimistán állni a jövőhöz, legalább jelentkezgess más helyekre, adj esélyt magadnak. De mondjuk nekem mindegy, mit kezdesz az életeddel, csak ne felejtsd el, hogy aki nem mer nem nyer.
2023. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm a segítséget!
2023. okt. 14. 19:53
 10/17 anonim ***** válasza:
#7: Magyarország a lehetőségek országa :D Sokan vannak azért, akik egy munka miatt nem hagynák itt az országot, bármilyen szar is. Mozogni meg azért nem olyan egyszerű, hogy "hát akkor költözz el". Egyedül élőként szinte lehetetlen, de párosával sem könnyebb. Aztán nem feltétlen igaz minden esetre, hogy aki mer, az nyer. Legfeljebb az, hogy aki mer, annak esélye lehet nyerni.
2023. okt. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!