Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki be szeretne állni egy...

Aki be szeretne állni egy apáca-, vagy szerzetesi rendbe, az onnan kezdve nem járhat koncertekre vagy sörözni időnként a barátjaival?

Figyelt kérdés
2023. okt. 13. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Járhat bárhova, amit a lelkiismerete megenged, amíg csak be szeretne állni.

Na, majd mikor fogadalmat tesz, onnantól kezdve a szerzetesrendi szabályok határozzák meg, hogy mikor és hová mehet.

2023. okt. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Én még nem láttam söröző apácát :D
2023. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2, sörözőt én sem, de pezsgőzőt igen:D

És koncerten is találkoztma már apácával. Igaz, nem épp Powerwolfon :D

2023. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan szerzetesi rendek, ahol még a családjával SEM találkozhat az első 1-2 évben az apáca.Onnan tudom, hogy ismerek olyat, aki ilyen helyre készült.

Szerintem ez a rend szabályaitól is függ, hogy mit engednek.

2023. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szabályok rendenként változnak.

Van, aki a vérrokonaival is csak kötött időszakban találkozhat, más rend tagja meg simán utazgat, vagy ihat alkoholt. Viszont a legtöbb szerzetes - legyen nő, vagy férfi - akit ismertem, inkább lelkiismereti okokból nem fogyasztott élvezeti szereket. Attól még ugyanúgy leültek a testvérükkel sörözni, csak ők nem ittak alkoholt, nem gyújtottak rá, ha az illetőt kikísérték cigizni.

Egyhézi iskolába jártam, annak a rendnek a szexen kívül kb. minden meg volt engedve, de ennek ellenére volt, aki olyan szigorú volt saját magával, hogy júst sem fogyasztott, kávét sem ivott. De elment az öccsével sörözni, csak ő szódavizet kért, aztán mesélte másnap, hogy azt hitték a rendi ruhájára, hogy viccből hordja.

De volt már utastársam repülőn férfi szerzetes, aki saját bevallása szerint fogyasztott alkoholt időnként, és épp Rómába repült, mert meg volt engedve neki, és szeretett volna.

2023. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!