Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon mit tegyek ?

Vajon mit tegyek ?

Figyelt kérdés

1 éve egy mekiben dolgozom, de kegyetlen egy szar meló. Annyi piszkálást kapunk, hogy csak na. Ha a felmosóban rosszul áll a mopp akkor az minősíthetetlen.


És ami még jobban aggaszt, hogy a vezetők rajtunk verik le a port. Ha például a műszakvezetőt atrocitás éri akkor a középvezetőkön veri le, na ők pedig rajtunk.


Mind ennek a tetejében pletyka, toxikus légkör is párosul a dolgokhoz.


Egy szóval: katasztrófa.



2023. okt. 13. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Ez mindenhol így van, sajnos ma már egyre több alkalmatlan személy kerül pozícióba, akik a hatalommal visszaélve, a keményen dolgozó kis emberen verik le port.
2023. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Mindenre gondoltam, csak arra nem, hogy ennyire szar ott dolgozni.


Sosem értettem, hogy miért kell egy munkahelyen rossz légkört gerjeszteni?

Mire jó a fölösleges baszogatás, pletyka, rosszindulat?

Egyesek a negatív dolgokból táplálkoznak, akkor érzik jól magukat, ha a másiknak rosszat tesznek?


Én 10 évig bírtam az előző munkahelyemen.

Nem írom le mi volt itt, mert nagyon hosszú lenne, de a lényeg, hogy szar volt ott a hangulat.

Hogy miért maradtam ott 10 évig?

A pénz miatt.

Nem kerestem rosszul és csakis az tartott ott, semmi más.

Aztán egyik napról a másikra belefáradtam.

Reggel benentem dolgozni,beszóltak, azzal a mozdulattal már fordultam is vissza és kisétáltam az ajtón és többet már vissza se mentem.

Jól döntöttem.

Igaz, most kevesebbet keresek, de nyugodtabb vagyok.

2023. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj el máshova dolgozni. Nálunk pl sokkal jobb a hangulat.
2023. okt. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vajon mit? Válts. De sajnos az ilyen típusú munkahelyeken ilyen viselkedésre lehet sajnos számítani, tisztelet a kivételnek. :(
2023. okt. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyorséttermeztem összesen 2.5 évet két ismert magyar gyorsétteremláncnál is, engem őszintén szólva sokkal jobban megviseltek a "kedves" vendégek, mint a főnökség, pedig azok is iszonyat gyökerek, pont úgy volt nálunk is, ahogy leírtad, de olyan szintre sosem voltak képesek vinni a verbális abúzust, mint a gyökér vendégek.

Mondjuk én műszakvezető lettem egy idő után, lehet, azért érzem így, mert az összes problémázó szarral nekem kellett megküzdeni (és nem, nem vertem le rajtuk. Én ezt úgy kezeltem, hogy munka után ittam azzal, aki hajlandó volt rá). És akinek jogos volt a panasza, azt kb. 3 perc volt orvosolni sűrű elnézéskérések közepette, a baj inkább azokkal volt, akiknek nem volt jogos, de az istennek nem fogták fel, hogy ők a büdös gyökerek. Egyszer benn kellett maradnom zárás után még két órát, mert a nyomorult rámhívta a rendőröket, mert a kioszk elutasította a kártyáját, és ezt nem fogta fel? És azt hitte, hogy meglopta a gép 1400 forinttal. Mondtam neki, hogy semmi baj, elkészítjük a rendelést, ha bediktálja, mit kért, azt' menjen Isten hírével, de nem, mert ne tegyek neki szívességet, meg az elvek, és ő már hívta a rendőröket, és én személy szerint loptam meg, szerinte direkt én állítottam be a gépet úgy, hogy törölje a rendelést, ha az még be sem érkezett a rendszerbe. Mondom, két órán át szemeztünk a taggal, azért a rendőrök is érezték az ügy fontosságát, mert nagyon nem siettek ki a bejelentésre, mikor elkezdtem záróra után egy órával felmosni körülötte, akkor leüvöltött, hogy számára ez borzasztó megalázó, hogy úgy érzi, mintha ki akarnám tessékelni (na vajon miért), ő a kocsijába zárkózva várja meg a rendőröket, mondom ennek mindketten örülünk. Mikor kijöttek, odakullogott, hogy osztrák banknál bankol, időbe telt, de most már ő is látja, hogy nem történt meg a tranzakció. Aznap én hazafelé menet beugrottam a dohányboltba, vettem egy csavaroskiflit, és megittam az éjszakai buszra várva.

Kértem a vendégtől, hogy vegyen fel maszkot, anélkül nem szolgálhatjuk ki (miután a kasszás már megkérte erre hatszor, és azért hívott ki, mert agresszív volt vele a vendég és már nem tudott mit kezdeni a helyzettel). Erre az volt a reakciója, hogy "hát az nincs, de ha én átnyúlok a pulton, oszt' eltöröm a karod, akkor mi van?!" Akkor már ki voltam égve annyira, hogy halál rezignáltan annyit mondtam erre, hogy munkahelyi baleset, száz százalék táppénz jár rá, LÉGYSZI TEDD MEG B***DMEG. Emberünk kiviharzott anélkül, hogy kért volna valamit.

Egyszer meccs után, meg nem nevezett focicsapat szurkolói záróra után háromnegyed órával, mikor mondtuk nekik, hogy finoman szólva limitált a kínálat, azzal a szavakkal illették a munkatársam, hogy "Szolgálj ki, ez a dolgod, te f***zopó rabszolga!"

Dél körül mondott beszédet a pápa Budapesten, az én műszakom délután négykor kezdődött, arra értem be, hogy a lelkileg feltöltődött, hithű keresztény asszonyság 140 decibellel visította az arcomba 3 centiről, hogy "HOL A KÁVÉM, TE BÜDÖS K***A".

Nem tudom, hol élsz, kedves kérdező, de nem opció számodra átkérni magad másik egységbe? Ha tényleg csak a főnökség szar, akkor ez megoldás lehet. Nekem is volt olyan műszakvezetőm, aki úgy gondolta, hogy oké, ha órákon át át nem vált le azért, hogy elmenjek pisilni. Három óránál már könyörögtem, három óra tíz percnél megmondtam, hogy ha nem enged ki most, akkor felemelem a konyhában a csatornafedelet, feléguggolok, és beleh*gyozok, az volt a válasza, hogy "csináld!". Három óra tizenöt percnél fogtam magam, kimentem pisilni, és aztán még egy cigit is elszívtam kinn, lesz, ami lesz. Nem történt semmi. Leszámítva azt, hogy említett műszakvezető többet nem g*cizett velem. De ott az egész légkör szar volt, szóval nem sokkal később át is kértem magam másik egységbe. Mai napig sajnálom, hogy nem h*gyoztam bele a konyhai lefolyóba, legenda lettem volna.

2023. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 talpalos ***** válasza:

#5-ös


Te óriási forma vagy gyere hozzánk 😂😂

nov. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!