Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetértetek azzal, hogy azok...

Egyetértetek azzal, hogy azok az emberek, akik több juttatást, támogatást kapnak a munkahelyen, azok a munkában is tegyék oda jobban magukat, mint akik kevesebbet kapnak?

Figyelt kérdés

2022. márc. 21. 12:26
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
35 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ. Én irodában kevesebbet és kevésbé megterhelőt dolgozok, mint egy szalag munkás, vagy betanított melós, de nem is a melóm mennyiségét fizetik meg, hanem a felellőséget és hogy van szakmám, amiért tanultam. Elvárom, hogy több legyen a fizetésem.

Ahogy elvárnám, hogy egy tanár nettó 250 ezer alatt ne kezdjen.


Viszont ha két ugyanazt a munkát végző emberről beszélünk, miért kéne többet fizetni annak az "idi*tának", aki hajta magát mint az állat? Csak dolgozz pont annyira, mint mindenki más. Ha emiatt kiesik a munka, majd szólni kell a főnöknek, hogy jajj bocsi, dolgozok én többet ha kell, csak adj fizetésemelést. Sőt, ez sok cégnél így is van, hogy fizuról nem szabad beszélni, mert sokszor ugyanazt a munkát végzők eltérő fizetést kapnak.

2022. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így túl általános.

Több dolgot is figyelembe vesznek a bér megállapításánál.

Ilyen például a végzettség.


Például Géza, aki lehúzott 5 évet egyetemen úgy hogy keményen tanult, vizsgaidőszakokban konkrétan tönkrement az idegrendszere, és minden kitartására szüksége volt hogy eredményesen, időben megszerezze az oklevelét nem említhető egy lapon Jóskával, akinek 8 általánosa vagy akár érettségije van, esetleg elvégzett egy 1-2 éves OKJ-t.


De ilyen lehet például a több éves tapasztalat is.


Így például Zsolt, aki ott dolgozik már 16 éve, és akkora tapasztalata van hogy helyből megold neked bármilyen feladatot, nem említhető egy lapon Kázmérral, aki pályakezdő, esetleg 1-2 éve van csak ott.


Ha úgy működne a világ ahogy leírod, az orvosok a kórházakban mehetnének az ápolókkal együtt ágyat áthúzni, mosdatni őket, ételt hordani nekik, és ilyenek.


Nem hiába kap annyit amennyit az, aki.

2022. márc. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért kapnak több fizetést, mivel magasabb munkakörben dolgoznak. Ezáltal több rajtuk a felelősség, illetve valószínűleg magasabb szaktudással rendelkeznek.

Hiába dolgozik Gyuri a gyártósoron 2x annyit, nem fog több juttatást kapni, ugyanez működik visszafelé is

2022. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer egy ismerődöm (ápolónő) összeszólalkozott egy, a munkahelyén dolgozó takarítónővel. A takarítónő azt nehezményezte, hogy a kórházi dolgozók (talán a veszélyhelyzet miatt) több juttatást, bért kaptak. Ő is kórházi dolgozó, ő mégsem kapott egy fityinget sem.


Az ismerősöm csak ennyit mondott a takarítónőnek:


"Ha én egyszer oldalra nézek, egy beteg meghal. Ha te egyszer oldalra nézel, ott marad egy folt."


Ebből azt hiszem elég élesen lejön, hogy a különböző munkakörökben miért jár más-más fizetés, a juttatás. Nem minden esetben azt kell nézni, ki mennyit dolgozik (mennyiségre)

2022. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

4-es vagyok


Csak tisztázásképpen, ez a szituáció úgy nézett ki hogy a takarítónő oda ment és elkezdett pofázni az ápolónőknek hogy "hogy felvitte az isten a dolgotokat" tehát elég offenzíven beléjük kötött.

2022. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Shaddark ***** válasza:
100%

Van, aki semennyire nem tette oda magát, csak örökölt egy céget.

Ő kapja a legtöbbet a cégnél. Itt már bukik a történet. A kapitalizmus erről szól, ez a lényege.

Van, aki csak feltalál valami olyat, amire igény van és eddig még nem volt.

Ő se feltétlen fog sokat dolgozni utána - az ötletéből van a pénz. ez elég lehet neki egy életre hogy pénzt kapjon a cégtől a licencért.

Van, aki kevés munkával is nagy hasznot hajt a cégnek - jellemzően tanácsadó státuszban vannak. Nekik van kapcsolat rendszerük, amiből a cég tőkét kovácsol.

...

És ezt 1000 oldalon keresztül tudom tolni :)

Amit írsz, az sehol, semmilyen gyárban, cégnél, üzemben, irodában nincs így.

Ez a rendszer amiben élünk nem erről szól.

Ügyeskedni kell, jó kommunikációs készséget fejleszteni - ebből van a pénz és a státusz mindenhol.

Akik dolgoznak azoknak nincs idejük szocializálódni, ezért mindig mindenhol hátrébb lesznek mint akik kevesebb munkával de több pofázással érvényesülnek.

Nem gondolom, hogy jó ez - félre értés ne essék - de EZ VAN.

Max. ha tovább fejlődünk és a kapitalizmus helyett lesz valami jobb rendszer, akkor tudom elképzelni ezt.

2022. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit árnyalva a kérdést: én azzal értek egyet, hogy azonos pozícióban és munkakörben, aki jobban odateszi magát, az kapjon több anyagi elismerést is. Erre találták ki a bónuszrendszert és a differenciált béremelést, amit sok cégnél, például nálunk is alkalmaznak.

Különböző munkakörökben erről felesleges beszélni, mert ezek a legtöbb esetben nem összehasonlíthatóak, például a már előttem is említett felelősség vagy szaktudás kérdése miatt sem.

2022. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
86%

"Így például Zsolt, aki ott dolgozik már 16 éve, és akkora tapasztalata van hogy helyből megold neked bármilyen feladatot, nem említhető egy lapon Kázmérral, aki pályakezdő, esetleg 1-2 éve van csak ott."


Hát képzeld nálunk meg aki 10 éve itt van, nem kap annyit mint aki tegnap esett be az utcáról?


Kollega 9. évét tapossa bruttó 230-ért. Vadi új ember azonos munkakörben nulla tapasztalattal 280 bruttó.


Ennyi.

2022. márc. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 Kollega mondjon fel.
2022. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as


Erre tudom írni hogy tele van a net "vicces képekkel" azzal kapcsolatban, hogy az, aki rendszeresen vált munkát, nagyobb pénzekhez jut mint az, aki egy helyen dolgozik több ideig.

Tehát ez így külföldön is egy jelenség.

2022. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!