Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan találtatok állást?...

Hogyan találtatok állást? Milyen módszerrel? Telefonos? E-mailes? Személyes jelentkezés? Milyen visszajelzések vannak tapasztalataitok szerint?

Figyelt kérdés
Önálló keresgélés vezetett eredményre, vagy kapcsolati háló által jártatok sikerrel? Elégedettek vagytok az erőfeszítésetek eredményével? Mennyi időbe telt, amíg kölcsönösen meg tudtatok állapodni egy munkáltatóval?

#álláskeresési módszerek változása az idők folyamán
2023. okt. 21. 08:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván telefon, email, de a személyes a legközvetlenebb, ott vesznek a legkomolyabban, ha látnak is.
2023. okt. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Én azt feltételeztem, ha elég nyugodt a hangom, akkor a telefonos jelenkezés is szimpatikus lesz.


2006.-ban pozitívabb kisugárzásom lehetett a mostaninál. De akkor lényegesen jobbak voltak a körülményeim, és ezáltal az életkilátásaim.


Meg persze fiatalabb is voltam 17 évvel. Ez számíthat valamennyit szintén.


Egy kicsit álomvilágban éltem akkor még, de ennek ellenére is hamarabb célt értem - és csak 3 hónap kellett az aktív kereséshez.

2023. okt. 21. 09:07
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Én kaptam egy képet, hogy hol szeretnék dolgozni. Nem hirdetnek sosem a városunkban, de írtam egy e-mailt, hogy ha lesz lehetőség, szívesen mennék. Végzettségem ugyan nincs, de 10 év tapasztalatom, hozzáértésem igen. Mehettem.
2023. okt. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Én személyesen kopogtattam be az egyik kinézett helyemre. Oda kerestek embert, úgyhogy gyorsan le is bonyolították pár nap alatt a papírügyeket, mert úgy látszik ott helyben megfeleltem. Sosem tudhatod.
2023. okt. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%
Kimaradt, hogy én bízok magamban, nincs már a fejemben, hogy "úgysem sikerül", azelőttig ezen dolgoztam, ez a jelentkezés volt a magam által állított teszt. Tehát e-mailtől számítva 2-3 hét alatt lezajlott az egész.
2023. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Igen, kell hogy legyen ilyen is, ami most a 3-as válaszban jött. Tizenhárom évig ápoltam édesanyámat ebben van a legtöbb tapasztalatom.


Most ott van a 91 éves nagymama, 4 éve. Él és virul. Pedig volt hosszabb időn át olyan szintű gyengélkedése, hogy el kellett fogadnom: már biztosan a végét járja, nem él sokáig. Ennek ellenére szerencsésen felépült.


Köszönöm szépen a legutóbbi válaszban a bíztatást! :)

2023. okt. 21. 09:17
 7/21 A kérdező kommentje:

Mármint azóta jöttek válaszok. Tehát a 3-asra gondoltam.


A többi választ is köszönöm szépen! A bíztatásokat különösen.

2023. okt. 21. 09:18
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
A lényeg hogy mindent meg kell próbálni, józan keretek között.
2023. okt. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
18%

Én úgy gondolom, hogy ma már nem igazán számít, hogy miből van papír, végzettség. Persze, lehet vele vitatkozni. Nem azt mondom, hogy autószerelő legyél, ha azt sem tudod a hűtőfolyadékot hová kell önteni. :)

De viszont attól még érthetsz valamihez, hogy nem azt tanultad az iskolában. Otthon, vagy hobbiszinten viszont rendszeresen csinálod. Ha ezt a gondolkodást is számításba veszed, több lehetőség nyílik meg.

Őszintén? 17 éve végeztem a hivatalos szakmámban. Kb. 4 évet dolgoztam benne. A többi 13 évben elég volt a tapasztalatom, hozzáértésem.

2023. okt. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Az előző két állásomat úgy szereztem, hogy elérhetővé tettem a CV-met Professionön, és közvetítő megtalált.
2023. okt. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!