Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nálunk a munkaidőt negyedórás...

Nálunk a munkaidőt negyedórás taktusokban szamolják el. Tehát ha 7-re érek be és 7:01-kor jelentkezek be mint munkavállaló, akkor negyed órát levonnak. Jogos ez?

Figyelt kérdés

Igazsagtalannak érzem, mert nagyon sok idő veszik el így.

A munkaidő elszamolására van valamilyen jogszabály? Egyébként törzsidő van, azaz 9:00- ig kell beérni a munkahelyre.



2023. okt. 30. 05:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
37%

Amúgy ti elolvastátok, mit írt a kérdező? Törzsidő van, 9-ig kell beérnie. Ha 7:01-kor érkezik, akkor bőven nem késik el, viszont csak 7:15-től fizetik a munkáját.


(Gondolom, a törzsidő nagyjából 14-ig tart, viszont ha 14:59-kor végez, akkor csak 14:45-ig fizetik.)

2023. okt. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%
Jogos. Be kell érni időben. Én is voltam ilyen helyen. Próbálj úgy érkezni, hogy már kb. 6:55-kor be tudj csekkolni!
2023. okt. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

A #11-es hozzászóló jól fogta meg a lényeget. Itt nem arról van szó, hogy elkések mert törzsidőben vagyok (9:00-14:00 H) a nyolc órának meg kell lennie így vagy úgy. Inkább arról van szó, hogy már így is sok idő elmegy a munkára pl. Hozzákeszülődés, utazás oda-vissza fél-fél óra, fél óra szünet, 8 óra munka és erre jön rá a napi 5 X 6-7-8 perc, átlagban heti fél óra fizetetlen meló.

Nem tudom megszokni ezt a ki- becsekkolást, nagyon stresszel. Németországban, a Svájcban ez jogtalan. Magyarországi munkahelyeimen ahol volt elektronikus beléptető rendszer nem is kellett becsekkolni. Excelben vezettem a munkaidőmet. Ahol pedig volt, ott percre pontosan számolták el. Mindenhol torzsidőben voltam. Ha 6:06 -ra értem be akkor 8 óra munka + 45 perc szünet után 14:51- kor mehettem.

2023. okt. 30. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!