Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az USA-ban a munkamorál...

Az USA-ban a munkamorál nagyon más, mint Európában?

Figyelt kérdés
Sok anekdota kering arról, hogy az amerikaiak munkamániások, alig van szabadságuk, táppénzre sem mehetnek el és olyan az ottani kultúra, hogy elítélő azokkal szemben, akik nem a túlhajszolt életet követik. De mégis gyakorlatban hogy néz ki ott egy munkahely? Nincs semmi viccelődés, sztorizgatás munkatársak, mindig a munkafolyamatra koncentrálnak? Nincsenek ott lusták, mindenki túlórázik? Vagy mondjuk egy itteni multicéghez képest mennyivel kell kint többet dolgozni? Azért vannak magyarok is, akik kimentek és sokravitték ott szóval csak bele tudtak rázódni.

2023. okt. 30. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát de miért ne lenne? azért ne egy robotnak képzeld el őket, mégha van olyan munka ott is. Már eleve a suli is sokkal jobb, mint nálunk pl. Ott asszem nincs megszabva hogy a szülő max csak 3 napot igazolhat a gyereknek. 🤷🏽 De az nem ez a téma.
2023. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Kerdezo, feltetelezhetem hogy a " munka " kifejezes alatt a fizikai munkat erted ?
2023. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2

Nem feltétlenül, a szellemi munka is lehet fárasztó főleg, ha túlórázni kell.

2023. okt. 30. 23:13
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Semmi ilyet nem lattam mint amit az anekdotakbol leirtal.

Lehuztam 23 evet mint broker at a major financial institution.

Inkabb buliztunk sokat, stripclubs etc, eltunk mint a vadallatok :)

2023. okt. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
ha így is van, sehol sincsenek a japánokhoz képest. Na az tényleg beteg amit ők művelnek.
2023. okt. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ostoba emberiség azt hiszi, hogy a munka kiemelte az állatvilágból 🤣🤣🤣🤣. Ha ez így lenne, akkor nem güriznének megállás nélkül, igavonó baromként.
2023. okt. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy 300 milliós országot nehéz általánosítani. Ugyan úgy ahogy Európa különböző részein más a munkamorál úgy Amerikában sincs ez másképp.


Van egy "hustle culture" réteg akik tényleg látástól mikulásig dolgoznak, tipikus eset a befektetési bankok ahol azért hogy előrébb jussanak az emberek simán 80 órákat dolgoznak hetente, de ezért keményen meg is fizetik őket. Ugyanez igaz a vállalkozókra is sokszor, de hozzáteszem ha itthon vállalkozó vagy akkor is sokszor ugyanez az életmód jellemző.

Orvosok is sokat dolgoznak, de megint csak itthon is sokat kell dolgozniuk ugyan úgy.


Viszont mondjuk egy gyári munkás ugyan úgy 8 órákat fog dolgozni mint itthon.

2023. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És élni ki fog??
2023. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, cáfolom, Japánban élek 2 éve.

Világcég fejlesztő központjában dolgozom mérnökként, heti 2 nap home office, a többi nap is simán 8 óra munkaidő van, egy perccel sem több.

Szinte minden hónapban van valami, ami hosszú hétvégét jelent (állami ünnep, vallási ünnep, stb). Ezek ilyen egybe 3-4 napok, amikor simán el is tud az ember utazni. Nem kamuzok, és én lepődtem meg legjobban.

2023. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kb mindenhol jobb dolgozni mint magyarországon. Tapasztalatból irok ezeket a helyeket jártam már meg munka szempontjából: Kanada, Franciaország, Németország, Kazahsztán, Egyesült Arab Emirségek.

Usa-ban élnek és dolgoznak barátaim, aki nem illegálisan tartózkodik és akar is dolgozni az meg tud élni szépen, nem kell többet dolgozni mint magyarországon.

2023. nov. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!