Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen általános vélemény van...

Milyen általános vélemény van az emberekben a tanárokról? Te mit gondolsz róluk?

Figyelt kérdés
2023. nov. 1. 06:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Általában negatív, nem véletlen, hogy nincs sok érdekérvényesítő képességük. Amellett, hogy sokakban vannak rossz élmények, irreálisak az elképzeléseik arról, mit is csinál egy tanár, a tanítás is olyan, amiről a többség úgy gondolja, ő is tudja, hogyan kellene csinálni.


Nekem nincs negatív véleményem róluk: van, aki jól csinálja,van, aki rosszul, mint minden területen. Viszont alapvetően egy nehéz munka: csináltam pár évig, azóta más területen dolgozom, szóval van összehasonlítási alapom. Ez volt a legnehezebb munkám eddig.

2023. nov. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekkoromban nagyrészt ellenségnek tekintettem őket. Később rájöttem, hogy van köztük sok jófej. Felnőttként visszatekintve nem is nagyon tudnék negatívumokat mondani a gyerekkori tanáraimról. Ismét felnőttként iskolapadban ülve, sokszor töprengtem azon, hogy a családi háttér, a szülői odafigyelés milyen sokat jelentett volna abban, hogy gyerekkoromban felismerjem a tanulás fontosságát. Találkoztam néhány rendkívül jó tanárral, aki miatt úgy érzem, hogy ha ezek egészen fiatalon történnek meg velem, akkor tényleg bármi lehettem volna. Később, úgy 10 éve a szomszédomba költözött egy olyan tanár, aki kb 5 éve otthagyta a pályát. Együtt jártunk futni, így rendkívül sokat beszélgettünk és barátok lettünk. Megismertem rajta keresztül néhány másik pedagógust is. Azóta látom, hogy mennyire kis része a munkájuknak az, amit korábban én a tanári munkából láttam és gondoltam. Sokkal nagyobb a felelősség, a nyomás rajtuk a gyerekek, a szülők, az oktatási rendszer és az olyan eszement elképzelések miatt, amik az oktatás jobbá tételét hivatottak szolgálni, de értelmetlen vagy épp az ellenkezőjét érik el vele.

Hogy most mit gondolok a tanárokról? Azt, hogy együtt elég sokan vannak ahhoz, elég értelmesek ahhoz, hogy közös összefogással változásokat tudjanak elérni. Ennek ellenére évek óta megy a próbálkozás és szinte eredménytelenül. Ők egy része az értelmiségnek, egy elég jelentős csoport, ha nekik nem megy az összefogás, akkor a gyárimunkás rétegnek, a minimálbéren tengődő tömegeknek hogy sikerülne bármiben jobb feltételeket kiharcolni, ha az okosabbak sem jutnak együtt eredményre.

2023. nov. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Levelezőn járok egyetemre. A legtöbb tanár 90 èv körüli. Gyakori jelensègek ; Elfelejti az oktató, hogy órát kène tartania. Esetleg azt felejti el meddig tart az óra, ès szünetet sem tartva pofázik mèg plusz fèl órát is.

Elfelejti elküldeni az anyagot. Rosszul javítja ki a teszteket, de csak annak az 1-2 embernek javítja újra aki szóvá teszi.

Keresi a szavakat de nem találja, ömmm öö izè öö minden percben.

Kitèr az unokáira/gyerekeire minden alkalommal..


Tènyleg kijárna a fizetès emelès, úgy ha leváltanák a nyugger tanárt pályakezdő fiatalra aki nem demens.

Ezeknek a mostaniaknak a jelenlegi fizetèsüket is sokallom.

2023. nov. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Így 49 éves fejjel, nem kevés élettapasztalattal utólag el tudom mondani, szegény között volt jópár, aki kikészült totálisan, és nem való a pályára.

Erre születni kell, végtelen birka türelemmel, empátiával, szociális érzékkel, pozitív hozzáállással.

Van egy nő ismerősöm, aki ilyen, mai napig csodálatra méltó számomra az emberekhez való hozzáállása. Végtelen türelem, nyugalom, és béke.

2023. nov. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Nekem ami nagyon meglepő vélemény és sokat hallom, hogy tanárnak az megy aki másra nem jó.


Amúgy #4-el teljesen egyet tudok érteni.

2023. nov. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Azt tapasztalom, hogy: semmirekellők, mihasznák, csak a manika kell nekik is. A másik oldal szerint pedig a nemzet napszámosai, nagyon fontos a gyereknevelésbeni szerepük, csak ők felelnek a gyerekekért, hogy milyenek is lesznek nagy korukban, a szülők nem.

Tehát vegyes, de nem jó.

2023. nov. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos sok olyan tanár van, aki nemhogy tanítani nem tud, de még a gyerekektől is eltiltanám. Nem voltam rossz gyerek, de a mai napig aktívan él bennem az az emlék, hogy hittan órán a tanár lecseszett, mert nem a táblát nézem, hanem a csap csöpögését bámulom... Elmebeteg p*csa volt, aki nem tudta elfogadni, hogy nem ✨ RÁ ✨ figyelnek. Ekkor voltam 2. osztályos és végig az járt a fejemben, hogy nekem miért kell ott ülnöm, mikor a barátaim napköziben játszhatnak. Mégha az lett volna, hogy beszélgetek vagy hintázok. De egy csap csöpögés bámulás miatt kaptam 20 percnyi ordibálást.


Aki viszont jó tanár az egy valódi kincs. Rájuk felnőtt fejjel is rengeteget gondolok és hálás vagyok azért, amiket tanítottak. Kár, hogy ilyen tanárból fel tudok sorolni 3-at. 40/3 ilyen tanár egy elég szomorú statisztika. De ezeknek a tanároknak szívesen beülnék mégegyszer az órájukra ❤


Összeségében én azt gondolom, hogy aki jó tanár lehetne az nem fog elmenni a magyar oktatásba. Ha minden áron tanítani szeretne inkább elmegy magán iskolába vagy tart egyéni vállalkozóként magán órákat. Ne legyen igazam, de én tényleg csak a magán szférában látom a gyerekek oktatását. Amennyiben azt szeretnénk, hogy JÓ élményekkel és valós tudással jöjjön ki az iskolából a gyerek. Nincs gyerekem, de ha lenne 1000% hogy magán iskolába járatnám.

2023. nov. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
77%
Attól függ mit értünk pontosan tanár alatt. Egy kalap alá vesszük pl. az általános iskolai ének- és történelem tanárt az egyetemi kutatóprofesszorral?
2023. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarok bunkó lenni, de szerintem nem véletlenül van ennyire negatív vélemény róluk, még úgy is, hogy a magyar egy borzasztóan szolgalelkű nép, és még meg is köszöni utólag a tanári pofonokat..


Először is hosszú évek óta a hatalom a tanárokba törli a lábát, de azok akkora balfékek, hogy képtelenek összehozni egy épkézláb tüntetést.


A magyarok oktatási rendszerben évtizedekkel van lemaradva, még mindig lexikális tudásra épít, jobbára olyan tanárokkal, akik max. árufeltöltésre alkalmasak.

Nagyon kevés tanártól hallottam olyat, hogy mi rossz a közoktatásban, inkább mellébeszélnek, nagyképűsködnek, úgy csinálnak, mint ha egy küldős nem tudná ezt megítélni és nem lehet objektív mérni, mekkora bukott a magyar oktatási rendszer.

A mérnök főnököm és programozó öcsém kifejezetten utálja a tanár ügyfeleket, azt mondják, hogy nagy részük beképzelt és elég szerény képességű (nekem is ez a tapasztalatom).


A magántanáraim közül jó, ha 1-2 korrekt volt, a többi nagyjából óvodás szinten volt: volt, hogy a legelsó órát rögtön elfelejtették, vagy az órák felét lemondták.

Ergo nagyon érződött rajtuk, hogy nem versenyszférában dolgoznak és nincs igazán következménye, ha rossz a teljesítményük.

nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Manapság inkább negatív, ha nagyon általánosságban beszélünk, de sztem az emberek többsége egyenként nézi a tanárokat, és úgy ítél.


Ami miatt negatív szerintem:

- mivel nincsenek jól megfizetve, aki tényleg ért is ahhoz, amit tanít, vagy nagyon jó pedagógiai készségei vannak, az úgysem tanárnak fog menni közoktatásba, mert tárt karokkal várják jobb fizetéssel... kivéve, ha ez a HIVATÁSA és tanár akar lenni... sok manapság a tanár, aki azért megy annak, mert jobb munkahelyet nem tudott összekalapálni / nem akart többet tanulni vagy tovább specializálódni vagy aki nyári szünetet akar

- sulikban nem is nézik a pedagógiai képességeit azoknak, akiket felvesznek gyakran... én 8osztályos gimnáziumba jártam, szóval félig-meddig elit suli... és nálunk is voltak olyan tanárok, nem is egy, akikről már 11-12 évesen éreztem / tudtam, hogy nem kellene őket gyerekek közelébe engedni és nem alkalmasak tanárnak

többség igénye nélkül, amit tapasztaltam:

- ért a szakmájához, érti az anyagot, de magyarázni nem tud, és amikor vki megkéri, magyarázza el másképp, burkoltan lehülyézi vagy azt mondja puffogva, "már elmagyaráztam"

- azt gondolja, a saját tantárgya a legfontosabb, és azokat kipécézi vagy elkönyveli hülyegyereknek, akinek nem az ő tárgya a legfontosabb vagy nem azzal akar továbbtanulni (és nem is középszintű érettségis tárgyak)

- késik az óráról, aztán a gyerekeket okolja, hogy miért nem szóltak neki

- a fegyelemtartás kimerül az üvöltözésben és a bicskanyitogató stílusú sértegetésben

- szadista állat, aki élvezi, hogy a diákok felett uralkodhat, és direkt a legkiszolgáltatottabba köt bele (pl. azt szólítja fel, aki előtte 1.5 hétig a balesetin volt, és kiröhögi a srácot, amikor mondja, hogy a suliszabályzaz szerint nem szólíthatja fel rögtön az első órán, miután visszajött a hiányzásból)

- felolvassa a könyvet

- kb. semmire sem tud válaszolni, ami nem a tananyaghoz tartozik, de még utána sem néz

- és a best: spanyoltanár, akinek tanári képesítése sem volt, csak nagyon kellett a sulinak egy bizonyos nyelvhez tanár, és a diri bá hallotta a rádióban egy riportban, hogy a "tanárnő" (akkor még nem az volt) anyanyelvi, Bp-n él és munkát keres XD


Meg anyukám iskolaorvosként is mesélt szépeket... az orvosi rendelőt félrekúráshoz használó tanárok (a kulcsot a portásnéni adta nekik ki pénzért cserébe XD), meg olyan tanár, aki képes ilyet mondani üzemorcosi ellenőrzésnél, hogy szeretné a munkáját, de a kis g..i gyerekektől gyomorfekélye van... ezt egy viszonylag jó környéken levő suliban, ahol a gyerekek többsége egészen jól nevelt és kedves.


De azért vannak lelkiismeretes, következetes, remek pedagógiai érzékkel rendelkező, élvezetesen tanító, intelligens tanárok is, nem is egy, meg akik tényleg harcolnak a független oktatás mellett.

nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!