Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ilyen területeken helyezked...

Ha ilyen területeken helyezkedek el akkor nehéz nem emberséges főnököt találni?

Figyelt kérdés

Pl. ha szociális munka egyik munkakörében dolgozok vagy nonprofitnál vagy akik embereken segítenek vagy akik a környezetszennyezés ellen dolgoznak stb.


Van köze hozzá hogy milyen főnököt kapok?


Fiatal vagyok még. Nem látok rá a munkavilág titkaira



nov. 9. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos ez semmire sem garancia.

Szociális területen pl. nagyon sok a kiégett ember. Környezetvédők között félvilági alakok is lehetnek.

Talán azt el tudom képzelni, hogy állatmenhelyen nemigen dolgozik bunkó ember. De ott is lehetnek "fasiszták", akik az állatokkal nem, de az emberekkel képesek embertelenül bánni.

Én pl. nemrég a pedagógiai szakszolgálatnál voltam a kisfiammal vizsgálaton. Csupa tündéri aranyos nővel és férfival találkoztam. Látszott rajtuk, hogy gyerekszeretőek. De erre sem merném mondani, hogy az országban minden ilyen helyen csupa ilyen jólelkű, gyermekszerető ember dolgozik.

Pl. a kórházi dolgozókat sokat szidják, de nekem pont az a tapasztalatom, hogy köztük az átlagnál több a valóban segítő szándékú ember. Orvosok ill. nővérek, asszisztensek között egyaránt.


Szóval inkább csak arányokról beszélhetünk, de biztosra nem mehetsz.


Sokszor egy építkezésen a kőművesek vezetője is emberségesen viselkedik a beosztottaival. Keményebb, durvább a stílus, a szóhasználat, de adott esetben lehet emberséges.


Az sajnos igaz, hogy bizonyos helyeken nehéz emberséges főnököt vagy légkört kifogni. Pl. állami iskolákban a tankerület felől jövő politikai nyomás + a lehetetlen körülmények közötti helytállás + sok nő együtt = általában rossz légkört eredményez. Ez sem biztos, de erre nagy esély van. Hasonlóan hivatalokban, különösen, ha politikailag érzékeny helyek (pl. építéshatóság, környezetvédelem, adóhivatal) elég nagy eséllyel rossz a munkahelyi légkör.

nov. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem igazán.


Lásd ellenpéldának a Mini menedék Madaras menhelyet, és hogy mi derült ki a vezetőjéről. Nem részletezem inkább...

nov. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A szocmunka terén vagy kiégett főnököt, vagy okos főnököt, vagy olyan főnököt találsz, aki nem tud rendet tartani.
nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
Ezeréves bölcsesség; Foltozó vargának lyukas a cipője.
nov. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 ez mit jelent?
nov. 11. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a kőművesnek ócska a háza, az orvos bagózik,stb.
nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!