Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik akkor ha, a...

Mi történik akkor ha, a munkaügyi hivatal olyan állásra közvetít ki engem ami nem érdekel,illetve miért éri meg a munkaügyi központba bejelentkezni ,mint álláskereső?

Figyelt kérdés
Válszokat köszönöm szépen
2023. nov. 9. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Általában olyan helyre közvetítenek ki, ami megfelel a végzettségednek (de lehet kérésedre módosíthatnak), az miért ne érdekelne?

Bejelentkezni azért éri meg, mert ez egy plusz lehetőség arra, hogy munkát találj.

A cégeknek például kötelező felvenni a magyar kiközvetített munkaerőt, ha nincs kizáró ok, anélkül nem vehetnek fel külföldit.

Lehet, hogy valami támogatást is kapnak, ha kiközvetített munkanélkülit foglalkoztatnak, de ezt nem tudom.

Szóval szerintem vesztenivalód nincs. Miért nem szeretnéd?

2023. nov. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha bejelentkezel, kapsz pár forint alaizsnát, esetleg valami fos állásajánlatot. Nesze semmi fogd meg jól, de legalább a munkaügyi ügyintézők továbbra is bejárhatnak melegedni és felvenni a fizetést.
2023. nov. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Őszintén szólva nem éri meg. Engem 4 hónap alatt 1 állásra közvetítettek ki, (az is annyi volt, hogy "tessék, itt az email cím, ami alapból fent van a honlapon, jelentkezz"), majd sosem kaptam választ. Egy hétig hívogattam a munkáltatót, sosem vették fel, a munkaügyi hivatal pedig ezt csak "leokézta", hogy majd lesz másik.


Mivel feltöltöttem az önéletrajzom, minden idióta elkezdett hívogatni, hogy menjek dolgozni a tőlem 60km-re lévő építkezésre, minimálbérre, 0 bejárási támogatással (érettségim van és nem emelhetek egészségügyi okok miatt, ami tisztán fel volt tüntetve), vagy éppen fordítónak (?) akartak alkalmazni, úgy, hogy egy középszintű érettségim van angolból (tehát magyarul nincs semmi tudásom, az álláshoz diploma is kellett volna).


A végzettségi szintem alatt nem akartak kiközvetíteni munkára, pedig szívesen mentem volna takarítani is. Kedvencem az volt amikor közölte velem a nő, hogy miért nem jelentkezek valami semmit sem erő bölcsész szakra pótfelvételin (egyrészt más szakra kellenek az állami féléveim, meg minek végeznék el olyan szakot, amivel fix nem kezdek semmit, nem érdekel?).


Viszont egyetlen előnye talán az, hogy akkor nem kell fizetned a TB-d amíg állást keresel.

2023. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
#2: ha jól tudom ehhez kell hogy legalább 1 éves munkaviszonyod legyen X időn belül, de pályakezdőként nem jár semmilyen támogatás
2023. nov. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha olyan állásra közvetítenek ki, ami neked nem felel meg, akkor mondhatsz nemet de 2 vagy 3 hónapig nem regisztrálhatsz újra álláskeresőnek
2023. nov. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

1. Biztos hogy a cégeknek nem kötelező téged felvenni.

Miért lenne ilyen?

Inkább a 3-as nak a válasza tükrözi a valóságot.

nov. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

6.

Azt írtam, hogy egy cég csak akkor vehet fel külföldit (nem hiányszakmásat), ha nincs kiközvetíthető magyar. A külföldi alatt a harmadik országbelit értem, hisz az Eu-lakosok ilyen szempontból a magyarokkal egyenértékűek. Ez viszont törvény (még).


"4. § (1) Az egyéni engedélyt akkor kell kiadni, ha


a)15 a foglalkoztató a harmadik országbeli állampolgár által ellátandó tevékenységre vonatkozóan érvényes munkaerőigénnyel rendelkezett, és


b) a munkaerőigény benyújtásától kezdődően nem közvetítettek ki részére kiközvetíthető munkaerőt, akit az Flt. és végrehajtási rendeletei alapján álláskeresőként tartanak nyilván, és aki rendelkezik a jogszabályban előírt, valamint a foglalkoztató munkaerőigényében megjelölt alkalmazási feltételekkel, és


c) a harmadik országbeli állampolgár megfelel a jogszabályban előírt, valamint a foglalkoztató munkaerőigényében megjelölt alkalmazási feltételeknek."


Az idézett tv. alapján tehát ha te megfelelsz, akkor téged fel kell, hogy vegyen, legalábbis külföldit addig nem vehet fel.

nov. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

A Központba totál nem éri meg bejelentkezni. Amit adna, azt el kell fogadni (elvileg). Nem tud adnii megfelelő képzéslehetőséget sem a M.K.

Röviden:

Van, de minek?

nov. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Az álláskeresői támogatás (járadék) úgy jár, ha - más egyéb feltételek mellett - bejelentkezel a Központba.


Ekkor 3 hónapig fizetik a eü. hozzájárulásodat és kapod azt a - felháborítóan alacsony - összeget, mindegy, hogy esetleg a tízszeresét kerested korábban, figyelemmel arra, hogy tetves jogszabály MINIMÁLBÉRRŐL rendelkezik a támogatásként fizethető összegről és nem pedig arról, amit korábban kerestél...


Ebben a 3 hónapban senkit nem közvetítenek sehova, mert az álláspont az, hogy a munkanélküli jobban tudja, hogy mi kell neki, így próbáljon meg Ő elsősorban állást találni.... ha tud.

(Nem fog tudni... és ezt a Központ is tudja egyébként)


A 3 hónap letelte után nyilatkozni kell a további együttműködésről a Központ irányába.

Na itt már lehet kiközvetítés, ha van a végzettségednek, ill. szakképzettségednek megfelelő álláshely.


Figyelem! végzettség számít és nem a tényleges szakértelem!

(pl. ha valaki szakács - cukrász végzettséggel rendelkezik és cukrászt keresnek, simán kiközvetítenek akkor is, ha az utóbbi 15 évben csak szakácsként dolgoztál....)


Ha visszautasítod az ilyen melót, ugrik a regisztrációd (törölnek a rendszerből) és nem regisztrálhatsz újra 60 napig és kizárnak a támogatásból 3 hónapra.

nov. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

7

Itt senki nem beszélt külföldi munkavállalókról.

Egy cégnek akkor sem kötelező a kérdezőt felvenni, attól hogy végzettsége van.

Csak okoskodsz itt. A valóságban azt vesz fel akit akar és nem beszélünk most külföldiről mert a kérdező nem írta. Belföldiről beszélünk.

nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!