Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon nagyon izgulok egy...

Nagyon nagyon izgulok egy tréningtől, ez normális? Hogy nyugodjak meg?

Figyelt kérdés

A munkahelyemre kellett angol nyelvtudás, de azért nem olyan profi, jön néhány angol ügyfél, de alapszinten elég tudni hozzá. Én nem nagyon merek angolul megszólalni, sokan szóltak be, hogy nem jól beszélek. Ha nincs erős akcentusa annak, aki beszél, akkor értem, írni jól tudok angolul, szoktam angolul olvasni és sorozatokat is nézni, de ritkán.


Most lesz egy kötelező tréning, kétszer is, az egyik ma. Online lesz, a világ több pontjáról lesznek emberek. Egy előadás lesz, amivel nincs baj, de utána meg kisebb csoportokra fognak osztani, ahol angolul kell beszélni. Fel fognak szólítani, hogy mondjak erről meg erről véleményt, vagy nem tudom mit. Mondta a munkatársam, aki felsőfokon beszél, hogy még ő sem értette az egyik embert az erős akcentusa miatt, na akkor mi lesz velem? Az meg elég ciki, ha nem szólalok meg, vagy visszautasítom a kérdés megválaszolását. De ha nem értem, akkor mi van? Vagy nem tudom kifejezni magam, nem tudom elmondani, amit magyarul eltudnék, de angolul nem. Ott lesz egy közvetlen munkatársam is, aki nem egyszer alázta az angol tudásomat, amikor valamit nem értettem egy ügyféltől és megkérdeztem tőle, hogy ő érti-e, mondta hogy nem tudja hogy vettek fel ha nem tudok angolul. Úgyhogy így még gázabb.


Hogy nyugodhatnék meg? Amióta tudom, hogy lesz, izgulok, de most rendesen gyomorgörcsöm is van.


2023. nov. 10. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy munkatarsad is mondta, masoknak is van akcentusa, ok is ugy vannak mint te, nem mindenki beszel tokeletesen. Ha kerdeznek es nem erted, nyugodtan kerdezz vissza.

I'm sorry, can you repeat that?

Can you please rephrase that question?

I'm sorry I didn't quite understand that part. Can you explain that?


Mindenki csak tul akar lenni ezen, nem fogja oket erdekelni hogy nem tudsz tokeletesen angolul.


Lehet nem is kell beszelned egyebkent, remelhetoleg a hulye kollegad nem lesz egy kiscsoportban veled es mindenki kedves lesz.


Ha tudod hogy mirol szol a training esetleg nezz utana egy nehany szonak, amit tudsz hasznalni.


Azzal a szerencsetlennel meg probalj meg ne foglalkozni. Nem tudom hogy hogy vettek fel ha ilyen seggfej.

2023. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Hosszútávon fejleszd az angolodat


2. Ne parázz, ha valami nem tiszta kérdezz vissza


3. Mondd el a véleményed azon a szinten, ahogyan tudod, ha valaki nem érti, majd visszakérdez

2023. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az anyanyelvi angolok, amerikaiak hozzá vannak szokva a non-native speakerekhez, szóval az akcentusod miatt ne aggódj, az senkit nem érdekel.


Ha nem értesz valamit, kérdezz rá, ez az egyetlen lehetséges módszer.


Hosszabb távon jót tenne neked egy kurzus, amit anyanyelvi beszélők tartanak.


De, ha pl. Budapesten vagy, akkor az ELTE-n, BME-n szerveznek angol társalgási köröket, ahol lehet tét nélkül és ingyenesen gyakorolni a nyelvet - nézz ezeknek utána, én úgy tudom, hogy nyitottak külsősök felé is.

2023. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!