Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnöki (igazságtalan) kritika...

Főnöki (igazságtalan) kritika után konstans félelem a kirúgástól, hogyan lépjek ezen túl?

Figyelt kérdés

A jelenlegi helyemen 1 éve vagyok, minden szuper volt idáig.

Nemrég azonban kaptam egy jó kis fejmosást a főnökömtől, amit akárhogy forgatok már napok óta, igazságtalan volt. (nem akarom részletezni, annyi hogy valami tovább tartott, pedig mások is dolgoztak rajta, és rajtam csattant. Hiába mondtam ezt el neki, ő csak görcsölt ebbe, hogy "de akkor se lehetséges, hogy ilyen ügy 3 hétig tart). És persze nem közvetlenül a pozíciómat említette, de utalt a "egy éve vagyok", "a csapat", meg "ilyenek régebben is voltak" dolgokra.

A lényeg, hogy számomra így ez a munkahely összeomlott. Nyugtalankodok, éjszaka rosszul alszom. Félek a kirúgástól.

Én tudom, hogy egy főnöknek törvényszerűen dominánsnak kell lennie, elismerést, örömöt soha nem szabad mutatni a munkánk miatt. Mégis, most elkezdtem félni, hogy mikor hívnak be, és mutatják az ajtót. Ezen valahogy túl lehet lépni? Mit lehetne tenni, hogy mostantól ne félve menjek be, ne úgy éljek, hogy jön egy rossz email, és akkor megnézhetem magam?


nov. 11. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

" elismerést, örömöt soha nem szabad mutatni a munkánk miatt. "

Ez egy nagyon nagy tévedés.

Ezen kívül, ha ennyire rosszul látja a helyzetet, és nem is hajlandó foglalkozni a te érveiddel, akkor ő egy nagyon rossz főnök, és úgyse fog soha jól értékelni téged. Tehát akkor jársz a legjobban, ha kirúg.

De valószínűleg arra játszik, hogy te mondj fel, mert akkor nem kell fizetnie.

nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"elismerést, örömöt soha nem szabad mutatni a munkánk miatt"

Ez a pocsék, toxikus főnökök ismérve, és nem normális.


Neked kell magadban helyretenned ezt, sajnos ehhez konkrétan ajánlani nem tudok semmit. Én nem bírom tartani a számat, ha igazságtalanság ér, azt nem viselem el (vágtam már rá főnökre az ajtót szemétkedésért). Én a magam részéről úgy vagyok vele, hogy olyan helyért nem kár, ahol nem becsülnek meg.

nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyén kell kezelni: ha nem lát rá a munkára, akkor a kritikát sem lehet komolyan venni.


Nekem is volt ilyen főnököm: mindig a hibát kereste, szóval mindig talált. Gyerekként kezelte a beosztottakat.


Önszorgalomból elvállaltam, hogy készítek egy dokumentumot a rendszer hibáiról, leírva a javítási lehetőségeket. Év végén megkaptam, hogy én csak kiritizálok, de sosem mondok megoldást. Úgyhogy egy éven át csendben maradtam az ilyenekkel kapcsolatban, nem voltam proaktív, és egy év múlva megdícsért, hogy mennyit fejlődtem.


Megkérdezte, merre szeretnék továbbfejlődni. Elmondtam, de erre mondta hogy az nem biztos, hogy lehetséges, legyek elégedett. Egy év alatt semmi előrelépés, következő évben ugyanaz a kérdés: megmondtam, hogy fogalmam sincs mit szeretnék. Erre lecseszett, hogy ha nem mondom el, akkor most sem tudnak segíteni. Anyád...


Team meetingen az egészcsapat előtt ócsárolta a munkámat, de ha én egy kicsit negatívabb voltam, máris azzal jött, hogy nagyon rossz ez a hozzáállás.


Értelemszerűen már nem dolgozom ott. Nem gondolom, hogy neked is ezt kell lépned, de tedd a dolgod, ha meg gond van a munkáddal, azt bízd rájuk.

nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem dolgoznék olyan helyen, ahol félnem kell a kirúgástól. Minden munkahelyen előfordulnak problémák és persze én is hibázom olykor, de soha eszembe sem jutott, h a hibám miatt kirúghatnak. Hogy lehet úgy élni, h az ember arra gondol, h ma még van munkám, holnap meg már nincs? Azonnal fel is mondanék és keresnék egy biztosabb helyet.


“ A jelenlegi helyemen 1 éve vagyok, minden szuper volt idáig.”

Amúgy az nem lehet, h azért volt eddig minden olyan szuper, mert azt hitted sokkal kevesebb is elég annál, mint amennyit valóban nyújtani kell a munkádban? Sok ilyen embert láttam már: munka néven csak simán jól érzi magát egész nap, még dicsekszik is milyen frankó helyet talált, aztán koppan, h kirúgták, pedig ő semmi rosszat nem csinált. Ez igaz, de jót sem.

nov. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha 5 évig ott dolgozol és a totál kezdőknek több lesz a fizuja, az lesz a jutalmad, hogy nem cseszeget
nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen keress más munkát.

Ahol így leszarják az érveidet, ott hosszú távon nem lesz maradásod. Inkább magadtól menj, mint hogy kirúgjanak.

nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hű, basszus, ezt a kérdést én is kiírhattam volna 4 hónappal ezelőtt...

A kirúgástól való félelmed egyébként reális? Sok helyen akkor is ott tartanak, ha mád tudják, hogy le akadnak cserélni. Megvárják, míg önként távozok. Ami biztonságot is ad, de megalázó is.

Vannak rajtad más, munkához közbetlenül nem kapcsolódó támadási felületek is? Messziről jársz be, valamivel komolyan foglalkozol munka mellett stb.? Számíts rá, hogy előbb vagy utóbb ezeket is be fogja ellened dobni. Egy toxikus, negatív, kkv mentalitású főnököd van, valószínűleg régen betárazott ellened, most kezdi elpuffogtatni a töltényeid.

Egy igazi profi (én csak félprofi voltam) erre tudatosan készül, kapcsolatot épít, számon tartja a külső és belső karrier lehetőségeket. Ha a főnököd egy igazi g***i (amilyen az enyém is volt) akkor a belső lehetőségekben meg fog gátolni, amennyire lehet. Neki ebben a háborúban, amit ellened indított, az a győzelem, ha kiiktat téged, mint rosszul teljesítő munkaerőt, és ezzel megtakarítást eszközöl a cégnek. Hogy ebből mi igaz, az senkit sem fog érdekelni és ő ezt pontosan tudja.

3-4 dolgot tudok tanácsolni.

1. Vedd föl a kapcsolatot mindenkivel, az ő főnökeivel, a hr-rel, akivel csak lehet, jelezd az aggályaidat, érdeklődj más lehetőségek felől, készítgesd elő a terepet. Ő már ebben lehet, hogy előrébb jár, de lehet, hogy sehol se, és csak magánakciózik.

2. Nézegesd a belsős álláshordetéseket és ha van, érdeklődj az ottani főnököknél is (kicsi cég esetében ez nyílván tárgytalan.)

3. Rögzítsd a főnököd összes szavát, mentsd le az emailjeit, chat-jeit. A hanganyagokat nem tudod bizonyítékként használni, de emlekeztetőnek jó lesz, mikor, mit mondott. Ha van más tanú, az is félsiker. Mindenesetre ez növelheti a biztonságèrzetedet, lesz a kezedben valami.

4. A napi munkát mindenképp csináld meg, ne tudjon belekötni. Bele fog, de legyen a te kezedben is valami, hogy tudj védekezni. Ezen a téren sajnos már csak védekezésről lehet szó, a munkád minőségébe kötött bele, tehát itt fog leginkább támadni.

5. Készülj arra is, hogy mi van ha fegyelmit, vagy hasonlót indítanak ellened (multiknál: fejlesztési program stb.) és ezzel párhuzamosan kell a főnököd támadásait is kivédened és új munkahelyet is keresned. Kb. 10% esélyed van itt már nyerni, ha tényleg bebizonyítod, hogy egy mérgező, alkalmatlan em emberről van szó. Sajnos itt már zárul a kör, belsős lehetőséget nem, vagy alig találsz majd, te leszel a Problémás Munkavállaló. A kérdés, hogy megéri-e. De ha muszáj akkor muszáj, utcára ne kerülj hamarabb.

nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(bocsi a rengeteg elírásért)
nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha van megtakarításod még pár hónapra elegendő,akkor lépj ki. megszűnik a kirúgástól való félelem, a fenyegetettség-érzés,és átjár a szabadság.


Ja és még lesz akkor 2-3-4-5 hét felmomdási idő,amikor ott dolgozol még

de utána minél hamarabb kezdj el állást keresni.


hátha jobb helyet sikerül kifognod.

Tudom,rizikós,több szempontból is.

nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!