Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme van vidéken karrier...

Mi értelme van vidéken karriert építeni?

Figyelt kérdés

Van egy jó munkahelyed vidéken. A cég megszűnik. Más, hasonló pozíció nincsen, így ott kell hagynod mindent: a felépített házat, barátokat, párod is ott kell hagyja a munkahelyét, gyerekek a barátait. Ha pedig a környék legnagyobb munkáltatója szűnt meg, az kihatással lesz az ingatlanod értékére is, így nehezebb lesz eladni.


Mi értelme van videken lenni, ha nem HO-ban dolgozol?



2023. nov. 11. 22:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Én úgy látom, hogy a fél ország teljes leépülésben van. Én dél-dunántúlon lakom. Somogy megye egy putri a Balaton melletti részt leszámítva. Baranya szintén Pécsett leszámítva, de ott sincsen munkahely. Tolna megyében nincs semmi, Zalában sem sokkal jobb a helyzet. Voltam Békésben, az még nekem is olyan volt, mintha 50 évet mentem volna vissza az időben. Északkeletről nincs tapasztalatom, de elvileg azok a megyék a Dél-dunántúlnál is csóróbbak.


Veszprém, Győr, Székesfehérvár valóban fejlett, ott lehet munkahelyet váltani, de a fentebb említett területeken ha mégis találsz valamit, az kb az egyetlen lehetőséged, és nem tudsz 20km-el arrébb menni, mert pl mi van Pécstől 20km-re? Ha meg valaki kitanult egy területet legyen az bármilyen gazdasági vagy mérnöki vonal, nem fog ugyanolyan területén melót találni, csak ha mindent összepakól, és elmegy.


Régebben voltam bankban hitel kapcsán érdeklődni. Mikor mondtam, hogy mennyit keresek (az itteni bérekhez kepest jól), egyből visszakérdezett, hogy az XY cégnél dolgozol? Szóval már a fizuból is sejthető volt, hol hol dolgozok, mert nincs másik cég, ahol ennyit adnak:D


A kérdést egy vitaindítónak szántam, örömmel olvasom mások véleményét is.

2023. nov. 12. 08:01
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen ha belegondolok felénk ott van Hatvanban a Bosch meg sok cég ami gyakorlatilag rá épült (logisztika), ha lehúznák a rolót vagy durván csökkentenék a létszámot akkor a környék a "középkorba" esne vissza.
2023. nov. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a kérdésed valójában arra irányul, hogy a _ti környéketeken_, illetve az ország összes többi hasonló környékén milyenek a lehetőségek. Ezt innen, máshonnan elég nehéz megmondani, de akkor definiáltuk, mit értesz "vidék" alatt.

Ez máris egy értelmesebb vidék-definició, mint az, hogy "minden ami Budapesten kívül van". Én nem sok minden közöset látok Budaörsben és egy békés megyei zsákfaluban. (Igen, szándékosan extrém példák.)

A kérdésed Budapest határain belül is valid, mi van, ha ott specializálódsz, fejlődsz, ruházol be egy ingatlanba, és egyik percről a másikra befuccsol a cég? Elmész kezdőnek más szakmába nettó 300-ért? Vagy mázlid van, mert "van Pesten hasonló", csak éppen a város másik végében. Ülhetsz a dugóban napi 1,5-2 órát, vagy ülhetsz a koszlott BKV-n kétszer ennyit, ami valljuk be, nem egy vonzó perspektíva mondjuk 40-50-esen, amikor már letettél valamit az asztalra, megszoktál egy másfajta életstílust. Sokan meg is teszik, mert rá vannak kényszerítve, etetni kell a családot, fűteni kell a házat.

Ennyi erővel semmilyen karriert nem érdemes építeni...

Vagy, inkább olyat van értelme, ami kellően "reziliens": vagy tudod mindenhonnan űzni, vagy mindig vannak lehetőségek azon a helyen ahol te is élni szeretnél, esetleg annyi utazással ami még pont nem okoz fájdalmat. Pl. ha van egy speciális műhelyed amiből 1 vagy 2 van az országban, akkor messzi földről is lesznek ügyfeleid. Ha nem annyira speciális, de mondjuk jól megközelíthető, akkor mindig lesznek a környékből is. Nem egy ilyen vállalkozást ismerek a közelben, kicsi városokban.


Egyébként nálunk (nagyváros, nem Budapest) teljesen mást jelent a "vidék", igazából minden, 100-150 km-en belüli, kisebb települést. A távolabbi helyeket az adott tájegység nevével illetjük, a nagyvárosokat meg a sajátjukkal, pl. Pécs értelemszerűen nem vidék, Pécs az Pécs.

2023. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a vidék tényleg nem teljesen egyértelmű megfogalmazás. Például Szeged az ország harmadik legnagyobb városa, itt éltem le tíz percnyi autóútra a várostól az életem és valahogy még mindig életben vagyok, nem érzem magam a sötét középkorban. Persze lehet, hogy a mélyszegény Borsod megyei zsákfaluban nem ugyanaz a helyzet, de definíció szerint mind a kettő vidék és valahogy mégsem érzem úgy, hogy nekem mindent hátrahagyva Budapestre kellene költöznöm.
2023. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%
Szakmunkásként bőven van munka vidéki településeken is, viszont sokkal kevesebb a szakember. Nézd a jó oldalát, legalább nem kell azt a fosszagú levegőt minden nap beszippantanod Bp-n.
2023. nov. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltètlen kell a környèken munkàt vàllalni. Màshol is van lehetősèg! Akinek pedig van autòja messzebb is vàllalhat munkàt!
2023. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Katona Dius ***** válasza:
80%
Mert nem élhet és dolgozhat mindenki Pesten.
nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!