Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Reakció, ha covidosan lennétek...

Reakció, ha covidosan lennétek otthon, de hívna a főnök, hogy be kell menni dolgozni? L

Figyelt kérdés
Tudja a főnökasszony, hogy covidosan vagyok itthon, mégis azt mondta, hogy ha elmúlt a lázam, menjek be dolgozni, mert sok a munka és kellek én is. Pedig csúnyán köhögök, alig van hangom, folyik az orrom. Egész nap a maszkba fogok köhögni...ráadásul majd hallgathatom a vásárlókat, hogy minek megyek betegen dolgozni.

nov. 16. 20:51
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Ti is bemennétek?
nov. 16. 20:52
 2/37 anonim ***** válasza:
62%

Remélem nem kérdezed komolyan...

Ezért fel is jelenthetnéd.

nov. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
62%

Menj el a dokihoz és irasd ki magad táppénzre. Akkor menj dolgozni, mikor meggyógyultál. Jobbulást kívánok Neked.

A főnök meg bekaphatja.

nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
28%
Nekem is ezt mondták, így csak 3 napot maradtam otthon. Nekem mondjuk tenyleg el is múlt a lázam, és a köhögés és orrfolyás is csillapodott. De alapvetően nem valószínű, hogy kimennek hozzád leellenőrízni, akár még egy hétig is kamuzhatod azt, hogy még tart a lázad, és alig állsz a lábadon.
nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
40%
2: Ha csak a teszted pozitív, meg esetleg nagyon enyhe tüneteid vannak, akkor már mehetsz dolgozni, a jelenlegi törvény szerint.
nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
43%
kiröhögném és letenném a telefont.
nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
30%

Hát biztos nem így csinálnám, mint te.

A legelső nap, amikor a betegség miatt hiányzom, elmennék a háziorvoshoz (vagy telefonon hívnám fel). Onnantól teljesen őrá hagyatkoznék. Ha ő azt mondaná, mehetek dolgozni, akkor mennék. Ha azt mondaná, hogy gyógyulgassak otthon tovább, akkor nem mennék be. A főnök előtt meg természetesen az orvos utasítására hivatkoznék.

nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy mit mondott az orvos, de ő ragaszkodik hozzá, hogy menjek be.
nov. 16. 22:33
 9/37 anonim ***** válasza:
44%

Ja, értem.

Akkor én csak annyit mondtam volna, hogy a munkára való alkalmasságomat a háziorvos bírálja el, úgyhogy nincs miről vitatkozni.

nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
23%

Hát ragaszkodjon. Attól még akkor megyek majd dolgzni, ha azt az orvos is jónak látja. Az orvoshoz meg nem megyek vissza, hogy zárja le a táppénzt amíg én nem érzem úgy, hogy munkaképes lennék.


De ha a főnök nettó fsz, akkor ugyanúgy kiheverném a betegséget otthon ahogy kell, aztán visszamenve mondanám, hogy "hát ez megcibált, gyakorlatilag mindne nap volt lázam vagy hőemelkedésem a legvégéig, csak tegnap volt az első, hogy nem volt, jöttem ahogy tudtam"


Úgysem tudja leellenőrizni.

nov. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!