Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mekkora az a maximális távolsá...

Mekkora az a maximális távolság, amiről még naponta bejárnál a munkahelyre?

Figyelt kérdés
Illetve mennyi az a maximum időtartam, amit utazással töltenél naponta a munkába ingázáskor?

2023. szept. 27. 13:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Max 45 perc.
2023. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Metionin ***** válasza:
69%
Gimis koromban 40 km-t azaz busszal 1 órát ingáztam. Utáltam de kibírható volt, megszoktam a 4 év alatt. Van az a pénz, amiért munkába is ingáznék ennyit.
2023. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fizetéstől függ. Ha jól fizet és a cégnek megéri, hogy messziről bejárjak, akkor nekem igazából mindegy.
2023. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem napi 4 órát kellene ingáznom (oda-vissza 2-2 óra) plusz a helyi tömegközlekedés. Szerintem ez iszonyú fárasztó és szó szerint semmi életem nem lenne.
2023. szept. 27. 13:28
 5/14 A kérdező kommentje:
Tehát naponta minimum 5 óra.
2023. szept. 27. 13:37
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
25 perc
2023. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt semmiképp.

Én kb. 50 percet, dugóban másfél órát utazok. Nem is sokáig fogom csinálni, már megvan a B terv.

Te is készülj fel több opcióval.

2023. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Távolság irreleváns.

Max 1 óra.

2023. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kétszer fél óránál (feltételezve max. 10 perc várakozást) már elkezdenék gondolkodni, hogy tényleg rendben van-e ez így, kétszer 1 óránál meg már biztos, hogy keresnék jobban megközelíthető helyet. (Azért nem km-ben mondom, mert a 12 km-re levő város busszal a reggeli, és délutáni forgalomban kevesebb idő, mint a kb. 50 km-re levő szomszéd megyeszékhely vonattal. Vagy mind a 35 km-re levő másik város busszal.)

Most jelenleg 40 perc körül van a menetidő (ugyanez gimis koromban még bőven 30 alatt volt), és már gondolkozok a váltáson. Várakozási idővel és gyaloglással együtt ez már majdnem napi 2 órát elvesz. Nyilván pénzzel ezt egy szintig lehetne kompenzálni, de ott sem a végtelenségig.


"Tehát naponta minimum 5 óra."

Ezt hosszabb távon semmiképp nem vállalnám be. ESETLEG ha brutál jól fizetnek, akkor egy fél, vagy nagyon max. egy évig csinálnám, az alatt félretennék egy nagyobbacska összeget, de tovább nem művelném. Napi 5 óra az gyakorlatilag minden időt elvesz. Mondjuk ha az ember alvással eltölt 8 órát, munkával szintén, akkor maradt a napból 8 óra. Ha ebből mondjuk a reggeli készülődés elvesz egy órát, maradt 7. Ebből az utazás elvesz még ötöt, azaz maradt kb. 2 órád arra, hogy vacsorázz, fürödj, és... hogy emellett még valamicskét élj. Feltéve persze, ha a 8 óra alvás az elég, és nem kell mondjuk még várakoznod is a buszra/vonatra. És akkor feltételezzük, hogy egyből van mit enned, nem kell se főzni, se mosni, sem takarítani, nincs kert, amit gondozni kell, nincsenek haszonállatok, stb, stb. Mikor jutna így időd kicsit magaddal foglalkozni? Mikor jutna időd a magánéletre? Ezzel gyakorlatilag csak vegetálnál.

Persze, jobb esetben az utazás alatt is így-úgy el lehet foglalni magad, de az azért nem az igazi.

2023. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tudom. De nincs más lehetőségem
2023. szept. 27. 14:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!