Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen el kell mondani...

Munkahelyen el kell mondani mivel műtenek, vagy lehet róla hazudni?

Figyelt kérdés
Nem tudom jogom van nem elmondani a műtét okát. A lényeg az, hogy személyes, nem akarom hogy megtudják mi lesz a műtétem. Viszont a főnököm a legnagyobb pletykafészek... Hiába kérném meg, ne mondja el, előbb utóbb el fogja valakinek. Gondoltam olyanra, hogy azt mondom, mandulaműtét vagy bármi általános. Csak nem akarok bajba kerülni, hogy ha papírt kéne mutatnom róla akármi.
2023. nov. 22. 09:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mert buta vagyok ezekben, nem tudom, hogy ha kell mutatni a papírt, rajta lesz a műtét megnevezése, vagy ha kérdezi a főnök, hogy mi a műtét oka, kötelességem rá válaszolni. Egyszerűen csak tudattalan egyszerű ember vagyok, ezért kérdeztem itt, mert máshol nem találtam választ.
2023. nov. 22. 13:13
 12/19 Metionin ***** válasza:
72%
A táppénzes papíron nem lesz rajta a beavatkozás. Ambuláns lapot nem kell mutatni a munkahelyen. Amúgy semmi közük, műtét lesz, csá. Sikeres gyógyulást neked!
2023. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2023. nov. 22. 15:17
 14/19 anonim ***** válasza:
Általában rajta van az igazoláson (ha kórházi), hogy melyik osztály állította ki, ezzel sajnos nem tudsz mit csinálni. Ha ennek ellentmondót közölsz, az szerintem kínos. Inkább mondd hogy nem szeretnél beszélni róla.
2023. nov. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14-es, keresőképtelenséget nem a kórház, hanem a háziorvos igazol. Ő csak beír egy számot a megfelelő nyomtatvány megfelelő rovatába, és ebből munkaügyis tudja, ami őrá tartozik. Véletlenül sem azt, hogy a kérdezőt milyen kórházi osztályon kezelték/műtötték.


Ne legyetek már ilyen kisgyerekek! A munkahelynek semmi köze ahhoz, hogy netán altesti, vagy pszichiátriai probléma miatt volt valaki betegállományban. De van, aki egy mandulaműtétet is titkolna, és ehhez is joga lenne.

2023. nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15: pont munkaügyes vagyok, azért tudom. Egynapos sebészetet meg minden mást valóban a háziorvos igazol, de ha többet kell benntölteni, akkor azt bizony a kórház igazolja, és általában rajta van hogy milyen osztály állítja ki. Kisebb kórháznál előfordulhat, hogy csak annyi hogy X kórház, de ez a ritkább.
2023. nov. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az egészségügyi állapotunk az egyik legszemélyesebb adatunk. Nem követelhetik, hogy bármit megossz idegennel ebben a témában. Mint ahogy nem vagy köteles beszámolni a bankszámla egyenlegedről, vagy a fizetésedről sem.
2023. nov. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Most voltam orvosi alkalmassági vizsgálaton, és ők a rendszerben látták, hogy méhnyakrák szűrésen voltam, amin meglepődtem, mert nem tudtam, hogy ehhez csak úgy hozzáférhetnek. És ezt rá is írták a papíromra, amit oda kellett adnom a munkáltatómnak.
dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18-ra:

Ez nagyon furcsa. Nálunk egyetlen egy papírt kellett odaadni: amin alá van húzva, hogy alkalmas vagyok korlátozás nélkül és ott a dátum, aláírás, pecsét.

dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!