Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kérdés nélkül beírják az...

Kérdés nélkül beírják az embereket túlórába? Ez a módi Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nyolc órát írtam alá három műszakban, választható túlórával. Mégis nézem a kiírást, reggel hattól este hatig vagy fordítva. Sőt volt, hogy délután kettőtől, hajnali kettőig írtak be. Ha szóltam, hogy nem tudok túlórázni, mondták, hogy nem kívánság műsor...


Ti mit csinálnátok ebben az esetben, ha hirtelen váltani nem tudtok munkahelyet?



nov. 22. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Akinek annyira kell a munka, sajnos kb semmit sem tehet. És ezt használják ki aljas módon.
nov. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj hát nekünk megcsináltak olyat, hogy megkérdezték, hogy ki szeretne túlórázni. Persze kijelentették, hogy nem kötelező.

Aztán jelentkezett egy-két ember, erre bepöccentek, hogy ha senki akkor kötelező lesz mindenkinek :D

nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként törvényileg elmondaná nekem valaki, hogy mi pontosan a túlóra?
nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen is, igen. Elrendelhető a túlóra X óraszámig, hivatalosan, előre bejelentve. A túlóra elrendélésének szabályokat nézd meg, ha azt meghaladja, akkor megtagadhatod.


Nekem volt egy helyem, ahol megkérdeztek 1, azaz egy túlóráról, erre beírt 3 napra 12 órázni. Hát akkor ott lenyeltem, mert kellett a pénz, aztán kicsit rugalmasabban álltunk egymáshoz a főnökömmel, ha többet vállaltam, akkor úgy mentem el szabira, ahogy akartam kb.


De volt másik hely, ott az adott munkanap vége felé jelezték mindig, hogy maradni kell, vagy sem. Sokat bevállaltam ott is, de ordítoztak az emberrel, ha nem maradt. Hát pedig egyszer már műszak elején jeleztem, hogy ha maradni is kell, én nem tudok aznap. Lejárt a műszak, indultam haza. A biztonsági őrrel megallítatott a főnök, az őr ott felhívta a főnököt, hogy megállított, telefonban leüvöltötte a fejemet, én meg mondtam, hogy jeleztem, lejárt a műszak, megyek haza bármit csinál. Aztán visszamentem a HR hez, és azonnali hatállyal felmondtam megalázó viselkedésre hivatkozva. El is engedtek, nem kellett a felmondási időt ledolgoznom.

nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok mindent nem tudsz tenni a munkahelyváltáson kívül.

A munkáltónak joga van túlórát elrendelni.

nov. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát törvényileg nem tudom megfogalmazni, de általában hati 40 óra szokott lenni a munkaidő, és ami azon felül megy az elvileg mind túlóra.
nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem jeleznek előre, hogy s mint lesz a túlóra, és papírt sem írunk alá. Sőt volt, hogy reggel hatkor végeztem, fél nyolcra kerültem ágyba, de vissza kellett mennem délután kettőre, este tízig.
nov. 22. 14:44
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Hát az egy dolog, hogy a munkáltató előírhat túlórát, de nem eszetlenül azért.

24 órának meg kell lennie két műszak között, meg 12 órát sem lehet 4 napnál többet egymás után lehúzni, de nem tudom pontosan, hogy van.


Meg ugye a heti két szabadnapnak meg kell lennie.


De a helyzet sajnos úgy áll, hogy mindent meg tudnak csinálni azzal aki hagyja.

Ha valaki a munkaügyi bírósággal meg ügyvédekkel fenyegetőzik akkor jól nem jön ki a dologból.


Mérlegeld, hogy megteheted-e hogy akár hónapokig ne legyen munkád. Ha nem akkor max szólhatsz, de nem biztos, hogy érdekelni fogja őket.


De szerintem ilyen vacak munkát bárhol találsz másikat.

nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Újabb ilyen vacak munkát nem szeretnék találni. Volt, hogy heti 3-4 napra be voltam írva túlórába. Csak aludni járok sokszor haza. Elveszik az ember életét.


Nem érdekli őket, ha az ember szól nekik.

nov. 22. 14:57
 10/15 anonim ***** válasza:

Van családod akikért dolgozol?

Mert ha nincs elmehetnél külföldre szerencsét próbálni.

nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!