Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért nézik le...

Magyarországon miért nézik le a dolgozó embereket?

Figyelt kérdés
Most mindegy milyen munkáról van szó, aki nem "értelmiségi" úgymond, azon az emberek átnéznek gyakorlatilag, mintha hajléktalan lenne kb... Miért terjedt ez el ebben az országban, és ezek az emberek, akik lenéznek másokat, mégis hogy gondolják, egy dolgozó ember miből kellene, hogy fenntartsa magát, ha nem munkából? Szeretnék rájönni ennek a fajta gondolkodásnak a lényegére.

2019. jún. 23. 10:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos nagyon sok ilyen ember van. Gondolom azért,mert akik lenézik,azoknak ez nem megszokott,furcsa dolog.
2019. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
Egy-két nagyon-nagyon ritka kivételtől eltekintve nem vettem észre ilyet.
2019. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%
Aki értelmiségi és szellemi munkát végez, az szerinted nem dolgozik? Most akkor ki is nézi le a dolgozó embereket?
2019. jún. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%

Heti ostoba, általánosító kérdés pipa.

Heti szidása az országnak pipa.

Lappzzunk.

2019. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%

Csak egy adott kicsi réteg csinálja ezt. Az más kérdés, hogy ők uralják a sajtó 99%-át, és így állandóan ezt öntik beléd.


Ez kb. ugyanolyan, mint amikor a divatlapok azt sugározzák, hogy mindenkinek tökéletesen kell kinézni. Ismerd fel, hogy fasság, és ne tulajdoníts neki jelentőséget.

2019. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
63%

Én inkább azt látom, hogy a fizikai munkások irigyek az értelmiségiek magasabb jövedelmére, kényelmesebb munkakörülményeire, ezért kitalálnak maguknak ilyen hamis büszkeséget a semmire, hogy szerintük arra kéne büszkének lenni, hogy belerokkansz a fizikai melóba a szalag mellett minimálbérért, meg hogy az az "igazi" munka, amit egy idomított majom vagy egy ipari robot is kacagva el tudna látni helyettük.


A pszichológia egyébként racionalizálásnak nevezi ezt a jelenséget, mikor a fejedben eltorzítod az igazságot és úgy hazudsz magadnak, hogy az a saját egódnak tetszetősebb legyen.

2019. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Ne tegyetek úgy, mintha ez a jelenség nem létezne. Rengeteg férfi panaszkodik rá, hogy a nők nem állnak vele szóba pusztán azért, mert nem diplomás!
2019. jún. 23. 11:04
 8/33 anonim ***** válasza:
85%

Én nem ezt vettem észre. Sehol nem hallottam még mondjuk egy banki dolgozótól, orvostól vagy egy informatikustól, hogy nézd már milyen égő, dolgozni mer a kőműves..


Sokkal inkább vettem észre a fordítottját. Szinte minden nap hallani fizikai munkások szájából, hogy ki lehet törölni a diplomával, nem minden a diploma, nem csinálnak semmit, egész nap a gép előtt ülnek a hűs irodában, agyon vannak fizetve, olyan könnyű dolguk van én is simán meg tudnám csinálni, büdös nekik a kétkezű munka, agyon vannak fizetve, ha mi nem lennénk akkor ők éhen halnának mert nem ennének stb stb stb.

Reggelig sorolhatnám milyen megjegyzéseket kapok egy pénztáros "haveromtól", csak mert 19 évesen egyetemre merek járni.

Bocsmá hogy létezünk és nem akarunk életünk végéig fizikai munkába megrokkanni. Mindenkinek szabad joga van dönteni, hogy ki mit tanul és dolgozik majd utána. Ha nem jól választottál és keservesek a napjaid, ne a szellemi munkásokat szidd már a te hibádért.

2019. jún. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%

Magyarországon miért hiszik azt, hogy csak az dolgozik aki nem végez szellemi munkát?


A szerelő / segédmunkás ismerőseimnek is van felesége vagy barátnője, aki ilyesmire fogja hogy nem állnak szóba vele a nők csak kifogásokat keres.

2019. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
96%
Rengeteg férfi panaszkodik, ez igaz. De a nők nagy része nem azért nem áll szóba velük mert nincs diplomájuk, ezzel csak vigasztalgatják magukat.
2019. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!