Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha fölmondok, akkor is jár a...

Ha fölmondok, akkor is jár a teljes havi fizetés? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tehát, ha fölmondok és a fönököm azt mondja, hogy nem kell ledolgozzam a felmondásom, akkor is jár a teljes havi fizetés?/ ha kötelezz a ledolgozásra akkor is úgyan annyi fizetés jár, mint fölmondás előtt? A szerződésemben nem találtam erről infot. Illetve, ezt találtam a szerződésben idézem "a munkavégzés alóli felmentés tartamára a munkavállalót távolléti díj illeti meg, kivéve, ha munkabérre egyébként nem lenne jogosult."

Ez mit is jelent? Nem értem.



nov. 26. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
A távolléti díj nem azonos a teljes havi fizetéseddel, másképpen van számolva. Tehát ha felment a munkavégzés alól bármilyen oknál fogva, nem fizetést kapsz, hanem távolléti díjat, a kettő nem ugyanaz.
nov. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
nem, csonka hónapot fognak fizetni.
nov. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fölmondási időre jár a teljes fizetés.

Ha a fölmondási időre a főnök felment a munkavégzés alól, akkor távolléti díjat fizet.

De van az azonnali fölmondás is, s ha lemond a főnök a felmondási időről, mész új helyre és nem kapsz semmit.

nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Ha azt mondja, hogy nem kell ledolgozni, akkor az jó eséllyel azt jelenti, hogy közös megegyezéssel megszüntetitek a munkaviszonyt egy bizonyos nappal. Tehát addig fog járni a bér
nov. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!