Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Család mellett vállalnátok az...

Család mellett vállalnátok az Ausztiába ingázást több mint kétszeres fizetésért (havi nettó 650.000 ft, évi 14-szer) napi 2*60 km (szinte végig autópálya)?

Figyelt kérdés

nov. 28. 09:57
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Most kb nettó 300-at keresek, és 15 km-re van a munkahelyem.
nov. 28. 22:38
 12/13 anonim ***** válasza:

Sokan az országon belül is többet ingáznak ennél, sőt tömegközlekedéssel még városon belül is simán lehet ennyit utazni munkába és még csak több fizetést se kapnak érte.


Ennyi infó alapján a 2x fizetés, 4x annyi, de még mindig nem őrült sok utazási idő simán megérHETi. De ahogy mondani szokás, az ördög a részletekben lakik.

Mik azok a részletek, amikre nem gondolsz. Jó keresztkérdéseket kaptál, gondold át a többi részletet!

Mi van, ha elromlik az autó, akkor mennyi idő alatt, milyen költséggel, hogyan tudod megoldani? Mekkora költség növekedést és idő terhet jelent számodra az ingázás? Mennyire rugalmas a cég, ha forgalmi, vagy egyéb okokból nem érsz ki időben, mennyire fér bele az életedbe, időbeosztásodba az ingázás, milyen egyéb szempontokat nem írtál, amik befolyásolhatják a döntést.


Annak is érdemes lehet utána nézni, hogy ha kint vagy bejelentve, akkor milyen pénzügyi tranzakciót (pl. ház eladás) hogyan befolyásol a kettős adóztatás. Ismerek olyat, aki külföldön él és dolgozik (nem EU-s országban) és nem éri meg eladni az itthoni lakását, állampapírba, vagy bármi másba befektetnie itthon, mert kint minden ilyen után keményen adóznia kellene. Lehet, hogy téged ez nem érint, de érdemes utána nézni, hogy ne lepődj meg (pl. még előtte átíratni a házat asszonyra, gyerekre, stb).

nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 54 km-t ingázom, nekem megéri.

14szer kapok fizetést egy évben, plusz van az ún. Pendlerpauschale, ez az ingázási átalány, ez nekem plusz 2500-2600 euró egy évre, 60 km felett már ennél több, van 2 kicsi gyerekem, utánuk havi kb 400 euró a családi pótlék, plusz van a familien bonus plus, ez attól függ mennyi adót fizetsz egy évben, de ez is nagyon jó szokott lenni, azt hiszem tavaly 3000 euró volt nekem.

Nem mellesleg az osztrák orvosi ellátás is jobb, ha szükség van rá, nem sumákolják el a szabadságokat, hanem tisztességesen kiadják.

Negatívum tényleg a határkérdés, gyakran van dugó sajnos.

dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!