Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vállalnátok napi 8 órás...

Vállalnátok napi 8 órás munkát kutya mellett ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A kutyám 5 éves, eddig mindig remek munkahelyeim voltak, napi 4-6 óránál többet soha nem kellett egyedül hagynom, tökéletesen belefért az időmbe egy kutya.

Csak aztán jött a covid, megszűnt a munkahelyem, azóta alkalmi és home office-os munkáim vannak, amiből úgy, ahogy megélek, spórolok, amin tudok, de lassan felélem minden tartalékom.

Közel másfél éve keresek normális munkahelyet, most végre felvettek egy olyan pozícióba, ahol rendes fizetésem lenne, vissza tudnám tölteni a kiesett tartalékokat. Viszont ez heti 40 órás, bejárós munka, heti 4 napig 10 órát lenne egyedül a kutya, péntekenként pedig 8-at, ami szerintem is rengeteg.

Tudom, hogy ez így közel sem jó, sőt, inkább szörnyű, az elején én is csak részmunkaidős vagy home office-os állásokat kerestem, esetleg kutyabarát munkahelyeket, de eléggé beszűkültek a lehetőségeim, egyre kétségbeejtőbb lett a helyzet, így már jelentkeztem mindenhova. Félek, ha ezt az állást most elutasítom megint hónapokig keresgélhetek.

Ti mit csinálnátok a helyemben? Elvállalnátok?


Gondoltam a napközire, de elég zárkózott kutya, nehezen barátkozik össze más kutyákkal. Egyáltalán nem balhés, inkább megül a sarokban típus, nélkülem bizonytalan, nem találja fel magát, így az elején mindenképp szenvedés lenne neki a napközi, ha nem összeszokott társaság, mindig változnak a kutyák, akkor valószínűleg minden alkalom szenvedés lenne.

A másik ötletem az a kutyasétáltató alkalmazása, de ez nem tudom hogyan működik, a környéken nincs ismerősöm, aki ezt vállalná, vadidegennek meg nem feltétlen nyomnám a kezébe a lakáskulcsom. Illetve megint ott van, hogy zárkózott a kutya, emberekkel is távolságtartó, az is idő lenne, mire a kutyasétáltatót megszokná, de ez talán hamarabb menne, mint a napközi.


A kutyám egyébként nagytestű, valószínűleg kibírná a 10 órát eü. séta nélkül, de ezt még nem próbáltam, mivel nem voltunk rákényszerülve, de ez a legkisebb gond, pelust le tudok neki rakni, ha nagyon muszáj. Nagy mozgásigényű, napi 2-3 órát sétálunk, de ezt munka mellett is biztosítanám neki minden nap (most is dolgozom napi 8-10 órát, csak ugye itthonról és én osztom be az időmet), nem nehéz fizikai munkára jelentkeztem, nem az lenne, hogy hulla fáradtan munka után beesek az ágyba. Jól nevelt, egyáltalán nem húz pórázon, maximálisan behívható, engedelmes, szóval nem feltétlen egy viselkedésterapeutára lenne szükségem kutyasétáltatónak, elég ha az alapvető dolgokkal tisztában van.

Másfél hét múlva kezdenék, addig kellene megoldást találnom, illetve addig el kell kezdenem újra egyedülléthez is szoktatni, mert jelenleg a nap 24 órájában velem van.


Mit gondoltok? Mi a jó megoldás (ha van egyáltalán jó megoldás) ebben a helyzetben?



#sétáltatás #munkahely #kutya napközi
2021. márc. 3. 09:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerinted aki napi 8 órát dolgozik nem tart kutyát? Csak azok tartanak aki napi 4-6 órát dolgoznak? Menni fog az . Gondolj bele ha nincs rendes munkád a végén nem is lesz pénzed kutyakajára. Melyik a jobb?
2021. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
A kutya napközi elég jó ötlet, ha van rá pénzed. De ahogy az #1 is írja, a legtöbb ember, aki kutyát tart, minimum 8 órát dolgozik. Szerintem egy 5 éves kutya már nem igényel naponta több órányi figyelmet, szóval ki fogja bírni.
2021. márc. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
25%
Szerintem hagyhatod egyedül, nálunk Yorkie van, ami azért kistestű, és ő sokszor igényli azt, hogy kiengedjük az usvarra, de ha mindenki dolgozik akkor egyedül van. Javaslom hogy próbálj neki kialakítani egy helyet, ahova igénye esetén piszkíthat. Be szokott válni ha például vízhatlan lepedőt vagy valami hasonlót leterítesz neki, lehet akkor ha nem bírná ki oda piszkítana. Szerintem egy próbát megér :)
2021. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy vállalunk. Képzeld: aki kutyát tart azok közül senki nem dolgozik. :D
2021. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Elvallalnam, hiszen a szukseg nagy úr. A kutyasetaltato jó otlet, merre laksz? Keress helyi kutyas fb csoportot, altalaban nagyon segítőkészek, vagy ajanlanak megbizhato embert.

A jelenletedben osszebaratkoznanak, elmennetek parszor egyutt setalni, aztan mar mehet egyedul is. Meglepo neha szamomra is, de a mai vilagban is talalni jolelku, megbizhato embereket. Szoval ne felj belevagni.

2021. márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
5os vagyok, hozzatennek annyit, hogy a szobatisztasagat emiatt nem kellene elrontani, se neked se a kutyanak nem jo. Vagy ha 10 oraig tartogatja inkabb, mert vannak ilyen kutyak is, az sem egeszseges.
2021. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mindenki részmunkaidőből dolgozik otthonról?

Mi is 8 órát dolgozunk, amikor ránézek a kamerára, akkor a kutya az esetek 90%-ában takaréküzemmódban van és napozik vagy fekszik valahol.


Ha este/délután rendesen le van mozgatva akkor marhára nem számít, hogy egyedül van + 2-4 órát vagy sem. Elvégre este sem szórakoztatod egyfolytában amikor alszol.

2021. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%
Mindig csak a kifogások.. csak dolgozni ne kelljen
2021. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Most én is homeofficeban vagyok. Kutyáim végig aludják, hiába vagyok itthon. Amikor bejártam 10 órát voltak egyedül, nem volt gond. Ígyis belefértek az időmbe.
2021. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13%

A kutyasétáltató vadidegentől elkérheted és lefénymásolhatod a személyijét az első megbeszélés után. Így már egyből nem lesz olyan idegen. Főleg akkor nem, ha kicsit körbekérdezel, valakinek biztos akad egy nagyszülője vagy épp egyetemista korú gyereke, akinek ez belefér az idejébe.


A napközis problémát se nagyon értem, és ha zárkózott a kutya, akkor mi van? Ígyis-úgyis vigyáznak rá. Azt meg, hogy mennyire zárkózott nem igazán tudhatod te, hacsak nem múltbeli tapasztalat ez.

2021. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!