Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy tanár a magánéletben is...

Egy tanár a magánéletben is tanár? Viselkedésével minden esetben példát kell mutasson?

Figyelt kérdés

Van egy huszonéves férfi tanár munkatársam, akiről tudjuk, hogy rendszeresen füvezik és alkoholt is sűrűn fogyaszt. Haverokkal kocsmázik, tudjuk mikor másnapos mert olyankor enerváltabb de mondja is, hogy másnapos. A fűről is ő beszélt, hétvégén szokott, nem iskolaidőben. Na már ezek az infók is megosztották a tantestület tagjait, volt aki azt mondta, hogy senkinek semmi köze hozzá mit csinálunk a magánéletben, van aki szerint a tanár a magánéletben is tanár tehát bizonyos normákat akkor is képviselnie kell.

Megtörtént, hogy diákok találkoztak a kocsmában vele, másnap pedig mondták a suliban mindenkinek, a tanár úr be volt b@..van. Nem alkoholista, normálisan jár dolgozni, a munkáját jól végzi, de elég szabadelvűen gondolkodik és talán túl őszinte és nyitott e téren. Én nem akarok véleményezni főleg, hogy jelenleg a villámhárító szerepét töltöm be a kollégák között. De kíváncsi vagyok más tanárok és nem tanárok véleményére, szerintetek hol a határ?



dec. 1. 16:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%
Én azt mondom, hogy meg kellene tudni különböztetni a munkát a magánélettől. Persze, Magyarországon itt az ember egyenlő a munkájával sokak szerint, a tanárokat meg különösen valami más faj egyedeinek tartják. Az meg nem példamutatás, hogy egy "kirakatot" mutatunk a külvilág felé, miközben meg a színfalak mögött csalja és veri az asszonyt. Csak itt még mindig bele van rögzülve az emberekbe az, hogy az az igaz, amit látnak.
dec. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
35%
Egy tanárnak - sajnos - nincs magánélete, mert nem kerülheti el a diákjaival való találkozást az iskolán kívül.
dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

Már nem vagyok a pályán,de magánemberként sem lengtem volna ki,nemhogy tanárként.

Semmilyen erkölcsi alapom nem lett volna a diákokkal szemben semmit szóvá tenni, ha úgy viselkedem,ami elítélendő. Sem akkor,sem azóta nem voltam olyan, ami kifogásolható.Ha találkozom azóta már családos tanítványokkal,mindig szóba jön : " A tanár úr példát adott és amit adott,az joggal várta el mástól is.Köszönet ezért."

Sajnos tudom, voltak és vannak kartársak, akik erkölcsileg problémásak.Ha ilyen lettem volna, nem lett volna képem másnap bemenni az osztályba.


Egy volt tanár

dec. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Tanárként válaszolok.


Én is járok szórakozni, sőt sörözöm a haverokkal a focimeccs előtt. Többször találkoztam a tanítványaimmal hol itt és hol ott. Természetesen nem voltam részeg, de azért a szalonspicc meg volt.


Ezt a példamutató tanári magatartást a magánéletben el kell felejteni. Nem a középkorban élünk. A magánélet és a munka között én éles határvonalat húzok. Soha nem volt még ebből problémám; se a diákok, se a tanárok, se a szülők, se a tankerületes emberek nem problémáztak a viselkedésemmel.


Volt olyan, hogy a focimeccs után a rendőrök igazoltattak és látták a diákjaim. Ebből sem volt semmilyen hátrányom.

dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

"Semmilyen erkölcsi alapom nem lett volna a diákokkal szemben semmit szóvá tenni, ha úgy viselkedem,ami elítélendő. Sem akkor,sem azóta nem voltam olyan, ami kifogásolható."

Az ilyen tanárainkra szoktunk úgy visszaemlékezni, hogy túl komolyan vették magukat. Alsó tagozatban esetleg még működik, 12 éves kor felett úgysem hiszi el senki. Emberek vagyunk, időnként mindenki vét.

dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
Amíg a munkáját rendesen elvégzi, és iskolaidőben nem él ezekkel, amennyiben azt csinál, amit akar. Még ha pap lenne akkor megerteném, tőlük el kell várni hogy minden téren példát mutassanak, de egy tanártól miért kellene?
dec. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%
A kérdésre visszatérve, attól is függ, hogy mennyire van jelen a nevelői szerep, mennyire közelít egy szülő-gyerek viszonyhoz, valamint milyen korosztályról van szó. Ugyebár szülőként sem örülnél, ha a gyerekeid szeme láttára húznának ki részegen az árokból.
dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%

#6 vagyok

Amúgy, iskolák elé tanárok is ki szoktak állni cigizni, ha ez senkinek nem probléma, akkor a fenti eset miért is lenne?

dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

A kérdést pontosítva általános iskoláról van szó. Felsős tanár aki alsó tagozatban is tanít.

De ha elvonatkoztatunk az adott személytől, nézhetjük általánosítva is a témát: mi fér bele a tanári szerepkörbe?

Pl tanárként vicces képeket osztok meg a fb-on amelyeken trágár szavak és szexuális elemek is vannak, és ezeket a tanítványok is látják?

Vagy tanérként cigizek a gyerekek előtt de nekik tiltom?

Vagy tanárként olyan kivágott ruhában jövök dolgozni, hogy a mellem majd kiesik?

Ezek csak példák. Kinek mi fér bele. Én pl nem veszek fel az iskolába kivágott ruhát, de a magánéletben igen. És ha az utcán tanítványok így láthatnak, az már a civil alakom. Persze az utcán sem öltözök kihívóan, de azért lightosabban, a suliba jobban meggondolom, mit vegyek fel.

Ez a füvezés meg nálam kiveri a biztosítékot. Nem az a baj, hogy egy tanár nem füvezhet, hanem ha ezt rendszeresen csinálja, szorongás kezelésére, akkor ott mentális probléma van, ami kezeletlen és szülőként biztos nem szeretném, hogy egy instabil lelkivilágú tanár tanítsa a gyermekemet, vagy tévedek?

dec. 1. 17:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!