Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mivel érdemes fűteni az autót...

Mivel érdemes fűteni az autót egy 24 órás szolgálatban?

Figyelt kérdés

Autóból őrzök, a munkaadò szó szerint semmit nem ad. Sem védőitalt/igen, az járna télen is az MT szerint/, sem áramot, sem fűtött pihenőt, sem semmit. Eddig PB gázzal fűtöttem, van egy kis rezsòm, amit a kamionosok is használnak, de elkezdett tőle gyulladni a szemem, így már azt annyira nem merem használni. Van termo palackom is, de ugye a vizet is hozzá csak a rezsòn tudom megmelegíteni, és mínuszban 2 óránként forralni kell bele vizet, ami sok gáz, ami irritálja a szememet.

A meleg feltöltözés bevált, de csak minimális szinten. Van rajtam egy hosszúujjù, azon két pulóver, egy termokabát, és két téli kabát, de ezt meg a bőröm nem bírja már/ekcémás vagyok, és a folyamatos beöltözéstől nem szellőzik a bőröm és már az egész testem ekcémás/. Ezen felül van rajtam három nadrág/ebből egy termo/, és két zokni, ebből az egyik termozokni, de higgyétek el, hogy éjszaka a mínuszban semmit nem érnek ezek sem fűtés nélkül.

Be is szoktam takaròzni, van három pléd nálam mindig.

Az autót nem járathatom 24 órában, de még 8-10 órában sem éjszakára, mert a benzint sem fizetik, és az autònak sem tesz jót. Ezen felül az autó szigetelése 0, tehát ha be is fűtök, akkor maximum 15-20 perc és teljesen kihül az autó leállítás után.

Az állòfűtésről beszéltem egy kamionossal, de azt mondta, hogy felesleges, mert ahhoz is járatni kell a motort személyautò esetében.

Láttam hirdetésedben ún. kinetikus fűtőtestet, ami napelemes, de nem mertem még megrendelni, mert félek hogy átverés. Ha van valakinek tapasztalata vele, akkor azt szívesen fogadom.

Ezen kívül a másik amin gondolkodtam az az etanolos fűtő, mert abból is van mini, de nem tudom az mennyire fűtene.

Már aggregátort is néztem, de egy olyan ami meghajtana egy 2000 wattos hősugárzòt az nagyon drága, és természetesen az sem fizetné nekem ki senki, sem a benzint bele, sem magát a gépet.

Sátorfűtés nem opció, mert az is gázos ugyanúgy, mint amit most használok.

Szolgálatban szoktam még magammal hozni termoszban forró teát, de 24 órát az sem bír ki.

Kollégámat megkérdeztem, de ő is gázzal fűt, csak neki nincs tőle semmi baja.

Mit tanácsoltok? Milyen opciók vannak még? Már az egész internetet felkutattam kb, de a Google nem volt a barátom.

És mielőtt jönnétek, hogy milyen ostoba vagyok, hogy itt dolgozom; Az egyetemet amire járok finanszíroznom kell valamiből, és amíg nem találtam ettől jobbat addig muszáj maradnom.

Csak értelmes válaszokat kérek!


dec. 3. 09:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Állófűtés pedig, nem olyan, amihez járatni kell. Nekünk is van az egyik autóban
dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja, és ezek mellett a főnököm állandóan vergődik velem, hogy párás a szélvédőm, és nem látok ki rendesen. Le szoktam takarítani a szélvédőt, de kb mire letörlöm addigra vissza is párásodott. Nem érti meg, hogy ha adna áramot, és tudnék fűteni hősugárzòval, akkor nem lenne párás az autó. Még ha fűtök PB palackkal még akkor is párás, mert az meg ,,vizes meleget" csinál, nem úgy mint az elektromos fűtőtestek.
dec. 3. 09:57
 3/17 A kérdező kommentje:
1, És mennyibe került beszereltetni? Meg az én autóm 25 éves, és nem tudom be lehet-e olyat szerelni.
dec. 3. 09:59
 4/17 anonim ***** válasza:
#3: Hát ajánlatot típus ismerete nélkül csak ne nekem kelljen már kérni... Nekünk egy 5 éves kocsiban gyárilag benne van
dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4, értem köszi. Nem tudtam, hogy van gyárilag személyautòban. Azt gondoltam, hogy te is beszereltetted.
dec. 3. 10:02
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy gázzal fűteni egy autóteret igencsak bátor dolog. Szén-monoxid meg társai azért nem gyerekjáték.


Technológiában nem tudok segíteni, de azt pl megteheted, ohgy a termoszt a ruhádban tartod, lehetőleg a pulcsik alatt, így ha a termosz nem is tudja tartani a hőt, a leadott hőjét te felveszed, ezáltal is melegít.

dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6, tisztában vagyok vele. Az ablakot le szoktam tekerni, ha bekapcsolom a rezsòt, de ettől még szoktam érezni hogy irritálja a szememet. Nem csoda, hisz nem túl egészséges. Kollégám sem tudom hogy bírja, ő szinte az ablakot sem tekeri le, jó ha fél centire le van neki húzva. Múltkor beültem mellé, és szó szerint fulladozni kezdtem.

Egyébként a termo palackot szoktam a kabátom alá tenni, csak ugye ahhoz is a vizet csak a rezsòn tudom megmelegíteni, mint írtam. Mondjuk ott opció, hogy ha épp nem esik, vagy fúj, akkor kiteszem az autó hátuljára a rezsòt, és felforralom ott. Csak már egyre kevesebb az az időszak mikor jobb idő van, illetve 2 óránként ezt a műveletet meg kell ismételni.

dec. 3. 10:26
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen köcsög főnök nem érdemli meg hogy ott dolgozz.
dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8, egyet kell értsek veled! Amint találok jobbat itt is fogom hagyni az egészet.

Arról ne is beszéljek, hogy ki vagyunk dobva a mínuszba, de betegre nem lehet elmenni. Most pl kirúgta az egyik kollégámat, mert autòbalesetet szenvedett, kórházban van, és nem tud így járni dolgozni, helyette hozott két 80 éves írástudatlan nyugdíjast, akik után nem kell annyit fizetni.

dec. 3. 10:38
 10/17 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen akkumulátoros fűthető ruhák is, bár elég sok akksi kellene neked egész napra. Horgász vadász ruhák pl. Akkumulátoros melegítő párna is van. Talán jobb mint a semmi. És vigyél nagyon sok forró vizes melegítő palackot is, lehet kapni direkt erre valót huzattal (gyerekeknek szokták melegíteni vele a fülét pl) de sima műanyag palack is jó igaz az nagyon forró víztől megolvad, de kb 60 fokos jó. Takaróba becsavarni őket talán kibírja a nap feléig legalább. Termoszt is vihetsz utántölteni.
dec. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!