Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mivel érdemes fűteni az autót...

Mivel érdemes fűteni az autót egy 24 órás szolgálatban?

Figyelt kérdés

Autóból őrzök, a munkaadò szó szerint semmit nem ad. Sem védőitalt/igen, az járna télen is az MT szerint/, sem áramot, sem fűtött pihenőt, sem semmit. Eddig PB gázzal fűtöttem, van egy kis rezsòm, amit a kamionosok is használnak, de elkezdett tőle gyulladni a szemem, így már azt annyira nem merem használni. Van termo palackom is, de ugye a vizet is hozzá csak a rezsòn tudom megmelegíteni, és mínuszban 2 óránként forralni kell bele vizet, ami sok gáz, ami irritálja a szememet.

A meleg feltöltözés bevált, de csak minimális szinten. Van rajtam egy hosszúujjù, azon két pulóver, egy termokabát, és két téli kabát, de ezt meg a bőröm nem bírja már/ekcémás vagyok, és a folyamatos beöltözéstől nem szellőzik a bőröm és már az egész testem ekcémás/. Ezen felül van rajtam három nadrág/ebből egy termo/, és két zokni, ebből az egyik termozokni, de higgyétek el, hogy éjszaka a mínuszban semmit nem érnek ezek sem fűtés nélkül.

Be is szoktam takaròzni, van három pléd nálam mindig.

Az autót nem járathatom 24 órában, de még 8-10 órában sem éjszakára, mert a benzint sem fizetik, és az autònak sem tesz jót. Ezen felül az autó szigetelése 0, tehát ha be is fűtök, akkor maximum 15-20 perc és teljesen kihül az autó leállítás után.

Az állòfűtésről beszéltem egy kamionossal, de azt mondta, hogy felesleges, mert ahhoz is járatni kell a motort személyautò esetében.

Láttam hirdetésedben ún. kinetikus fűtőtestet, ami napelemes, de nem mertem még megrendelni, mert félek hogy átverés. Ha van valakinek tapasztalata vele, akkor azt szívesen fogadom.

Ezen kívül a másik amin gondolkodtam az az etanolos fűtő, mert abból is van mini, de nem tudom az mennyire fűtene.

Már aggregátort is néztem, de egy olyan ami meghajtana egy 2000 wattos hősugárzòt az nagyon drága, és természetesen az sem fizetné nekem ki senki, sem a benzint bele, sem magát a gépet.

Sátorfűtés nem opció, mert az is gázos ugyanúgy, mint amit most használok.

Szolgálatban szoktam még magammal hozni termoszban forró teát, de 24 órát az sem bír ki.

Kollégámat megkérdeztem, de ő is gázzal fűt, csak neki nincs tőle semmi baja.

Mit tanácsoltok? Milyen opciók vannak még? Már az egész internetet felkutattam kb, de a Google nem volt a barátom.

És mielőtt jönnétek, hogy milyen ostoba vagyok, hogy itt dolgozom; Az egyetemet amire járok finanszíroznom kell valamiből, és amíg nem találtam ettől jobbat addig muszáj maradnom.

Csak értelmes válaszokat kérek!


dec. 3. 09:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel érdemes fűteni az autót egy 24 órás szolgálatban?"

[link]


Fűtött aláöltözet?


[link]

dec. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

Én szőlőbe vagyok kirakva metszeni (nem ez lenne a munkám, van szakmám is, de így olcsóbb a cégnek), ugye a metszés télen megy, nekem csak 8 órát kell kibírnom és mellette mozgok is, de így is nagyon sz.r. Nekem sem adnak semmit, se bakancs se munkaruha, se védőital, melegedő hely...semmi.

Akkor el tudom képzelni 24 órában, egy szenvedés az egész, remek hatékonysággal történhet az őrzés ha közben halálra fagysz.

Én szerencsére beszélek németül csak egy családi úgy miatt kellett itthon munkát vállalnom, jövőre megyek vissza már van helyem is. Neked is ezt javaslom, tanulj nyelvet és viszlát!

dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
ügy*
dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
másik munkahely
dec. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mindenki nagyon jókat írt!

Mint írtam termo palackom már van, azt ismerem, csak ugye nincs sem mikrò, sem semmi egyéb a saját rezsòmon kívül, amitől begyulladt a szemem, de például a múlt éjszakai -4 fokban csak muszáj voltam ezt a technikát alkalmazni/csak mellé kinyitottam az ajtót/. A többinek amit írtatok szintén utána fogok nézni. Volt már egyszer fűthető mellényem, azt ajándékba kaptam, de hálózatról volt csak működtethető, usb-ről nem, így sokat nem értem vele. Aztán el is romlott jó hamar, pedig tényleg nagyon jó meleget adott! Szóval nem tudom mennyire megbízhatòk ezek a kütyük, de majd utána olvasok jobban a véleményeknek.


12, ez is elég rosszul hangzik. Én az egyetem miatt nyomom a melót főleg. Felvettek volna államira, de nem akartam arra menni a röghözkötés miatt.

Igen, nagy színvonalú az őrzés/nyilván irònia/, minden őrnek jut saját őrhely fűtéssel, csak épp nekünk nem, mert a kollégám szintén egy 80 éves írástudatlan, aki azt mondta hogy neki nem kell őrbòdé, sem áram, neki megfelel a hideg autó, engem meg meg sem kérdeztek.

Arról ne is beszéljünk, hogy ez semennyire nem törvényes, pedig ez Magyarország egyik legnagyobb vagyonvédelmi cége, ami minden uniós projektben benne van.

Ez van, aztán amint lehet váltok majd, úgyis kinéztem már egy irodai munkát/van összesen négy szakmám, nem vagyok megijedve/, csak most jelenleg ez van, meg ez fizet valamennyire jól, de már ott tartok hogy elmegyek kicsit kevesebbért is, csak melegben legyek végre, ahol nem vakaròzom 24 órában a 20 réteg ruha miatt, meg nem kell szívnom a gázt, meg kicsit több a szabadidőm is, mert havi közel 300 órákat nyomok le a mínuszban télen, nyáron meg a 60 fokos autóban árnyék, klíma és védőital nélkül.

Aki még tud bármi tippet adni az is írhat nyugodtan.

dec. 4. 08:40
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is a fűthető ruhát ajánlanám, vagy esetleg ruhába helyezhető fűtőelemeket, zsebekbe meg ide-oda.

Fontos az is, hogy mit eszel/iszol, pl. a kávé vagy a fekete tea (az alkoholhoz hasonlóan :)) hosszú távon hűtő hatású, hiába meleg. Legjobb a gyömbér, de attól meg sokat kell vizelni.

Infra panel esetleg? Kocsiban nem tudom mennyire kivitelezhető, vagy van-e olyan ami elmegy egy power bankról akár. De ott pont az a lényeg hogy alacsonyabb teljesítménnyel is nagyobb hőérzetet ad, amikor rád sugároz. Szóval nem kell 2000 W, néhány 100 már érezhető, én fűtetlen lakásban fűtöttem (magamat és nem a levegőt!) ilyenekkel.

Ja és max respekt hogy ezt így bevállaltad, én is szurkolok hogy ne kelljen sokáig csinálnod.

dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Áram termeléshez akár beszerezhetsz egy kemping akkumulátort, azzal többre mész, mint egy sima power bankkal.
dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!