Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha új munkahelyre megy az...

Ha új munkahelyre megy az ember, érdemes többre vállalkozni vagy csak a minimumot érdemes teljesíteni?

Figyelt kérdés

Szerintem sokan vannak így hogy a munkahelyén többet vállal mert képes rá és ezt a munkáltató ki is használja. Biztos többen is tapasztalták már hogy mindig azt a lovat ütik amelyik jobban húz.


Szerintetek új munkahelyen melyiket érdemesebb csinálni, Ti hogy csinálnátok? Kidolgozni másfél vagy két ember munkáját, vagy csak maximálisan egy ember munkáját dolgozni?


dec. 3. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Az első benyomás mindenhol a legfontosabb. Ha először sokkal többet teljesítesz, szívesebben adnak neked fizetésemelést, mint annak aki egész végig csak a minimumot csinálta.
dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes kiegyensúlyozottnak lenni, főleg ha tényleges karriert szeretnél építeni.

Ha csak a minimumot csinálod meg akkor az esélyeid az előrelépésre elég csekélyek, ez akkor működhet ha az adott helyen nincs előre lépési lehetőség és csak pénzt akarsz.

Ha szarrá dolgoztatod magad akkor viszont sokszor ez lesz az elvárás később is és nem fent tartható ez a lét hosszútávon.


Érdemes innovatívnak lenni, energiát beletenni a munkádba és lehetőségeket célszerű mindig megragadni, hogy előrébb juthass a karrieredben. Ugyanakkor meg kell húzni a határaidat és fontos hogy a munkának és a magánéletnek is meg legyen az ideje.

Pl én szoktam néha továbbmaradni ha valamit be akarok fejezni, vagy épp valaminek magasabb prioritása van. Kialakítottam magamnak egy területet a csapatban amiben én vagyok az "expert" akihez a többiek fordulnak egy adott témában és próbálok olyan dolgokkal segíteni a csapatot ami érezhetően könnyíti a mi dolgunkat.

Ugyanakkor ha nyugis napok vannak akkor kijelentkezek/hazamegyek és ennyi, az óraszámom így mindig a havi munkaidőmben benne van.

dec. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez marha érdekes kérdés, mert az előmenetel szempontjából az lenne a jó, ha lelkesen belevetnéd magad a munkába, de sok esetben ebből csak az lesz, hogy minden sz...ért téged fognak keresni, mert te úgyis értesz hozzá és úgyis megcsinálod.

Én már idősebb vagyok és ha újra alkalmazott lennék, eszem ágába nem jutna marhára belevetni magam a munkába. Az látszódjon, hogy akarom csinálni és jól akarom, de nagyon vigyáznék, nehogy túlzásba essek.

dec. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyit kell teljesíteni amennyi fizetést adnak és nem többet. Ha plusz munkát akarnak a nyakadba varrni, akkor jelezni kell hogy ez bizony plusz pénz. A mai világban nincs szivesség a munkahelyen.
dec. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3: tű pontosan ez a helyzet velem a jelenlegi munkahelyemen. (mondjuk lehet érdemes lett volna leírni hogy a munkahely amiről szó van az gyár, szerintem másabbak a nézetek)

több területet tudok és előszeretettel keresnek meg ha más területen nem tudnak valamit megoldani, persze én szívesen segítek mert nekem ez nem teher, de hogy értékeléskor semmi emelést nem adnak meg lehordanak mindenféle semminek és ez baj... úgyhogy kézifék behúztam.

gyanús hogy más gyárakban is ez megy, mondom hátha esetleg valaki tapasztalta már mit érdemes tenni újként :D

dec. 26. 02:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!