Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondást hogyan fogalmazzam...

AZoé kérdése:

Felmondást hogyan fogalmazzam meg?

Figyelt kérdés

13 év után felmondani készülök első munkahelyemről. A kollektív szerződés 55 nap felmondási időt ír elő, amit szeretnék csökkenteni, hogy minél előbb kezdhessek, bár az új helyen jeleztem, hogy lehet ledolgoztatják velem, amit ott el is fogadtak, bár örülnének ha előbb mennék. Kérdésem, hogy a felmondásba beleírjam, hogy kérem a munkáltatót, a felmondási időmtől eltekinteni szíveskedjék?

Illetve mit is kell pontosan tartalmaznia egy felmondásnak? Első alkalom, és nem szeretném nagyon elbénázni.



dec. 4. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Én az itt talált mintát adtam be. Nekem 30 napom volt hivatalosan, de közös megegyezéssel elengedtek engem is 3 hét után. Persze ez függ a munkáltató jóindulatától is, illetve hogy mennyire hiányszakma a tiéd, mennyire lesz majd nehéz potolni. Fontos, hogy írásban add be, nyomtasd ki és a munkáltató írjon alá egy példányt.

dec. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
"Tisztel cég! Felmondok. Üdvözlettel: Béla"
dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úhhhhhh, ezek a mintafelmondások!!!! :(


Felmondás egy rém egyszerű egyoldalú nyilatkozat:


Cég neve, címe

Alulírott Buga Jakab (ide a személyes adataid) az Önöknél X. Y. napjától fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.

Dátum és az aláírásod


Nem fogod elhinni, de ennyi egy felmondás, nem több.


Ha van kérésed a munkáltató felé, azt nyilván belefogalmazhatod, mint például azt, hogy előbb érjen véget a munkaviszonyod, mint ahogy a felmondási időd letelne ->

Azzal a kéréssel fordulok Tisztelt Munkáltatóhoz, hogy munkaviszonyomat 2023. X. Y. napjával megszüntetni szíveskedjen, a rám vonatkozó felmondási időtől kérésemre tekintsen el.


Ezt a kérést vagy teljesíti a munkáltató, vagy sem. Nem köteles eleget tenni neki.


A felmondást két egyező példányban írjuk meg, az egyik példányt átadod a munkáltatónak, a másik - nálad maradó - példányon pedig dátummal átveteted vele. Az átvétel dátuma lényeges, mivel minden joghatást ahhoz kötnek. Az átvételt követő napon elindul a felmondási időd. Ha kérésedre eltekint tőle a munkáltató, akkor annak megfelelően nem lesz felmondási időd (vagy rövidebb lesz, attól függően, hogy mibe egyezik bele a munkáltató), és annak megfelelő időben ér véget a munkaviszonyod.


Ha bármilyen kérésedhez hozzájárul, annak legyen írásos nyoma!

dec. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Nagyon szépen köszönöm! :)
dec. 6. 08:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!