Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltak, hogy fogjuk...

Mit gondoltak, hogy fogjuk megoldani összesen 2 alkalmazottal?

Figyelt kérdés

Recepción dolgozom de vannak back office feladataim is. Amikor elkezdtem dolgozni, negyedikként vettek fel, pont azután kezdtem dolgozni egy munkanappal, hogy az előző kolléga elment. Négyen voltunk ugye és ez elég volt. Aztán felmondott az egyik, utána egy ideig nem volt új ember, nem is hirdettek, majd amikor igen, akkor egyszerűen nem jöttek jó önéletrajzok. Eltelt így 3-4 hónap hogy hárman voltunk, sokat túlóráztunk, nehéz volt, majd egyszer csak jött a felsőbb erőktől az utasítás, hogy ha megoldjuk így is, akkor nem kell felvenni még egy embert, legyünk csak hárman. Azóta szívunk ezzel, erre megint felmondott az egyik. Én is felfogok ha végre valamelyik interjún visszajeleznek. Amúgy ez a felsőbb erő nem is Magyarországon él, azt se látja mennyire nehéz, de ilyen döntéseket hoz. Interjúkat meg megint b.asznak szervezni, úgyhogy most ketten leszünk, de ha egyikünk beteg pl vagy szabin van akkor oldjuk meg egyedül. Segítséget nem kapunk.


Mégis hogy gondolják hogy működik ez?


dec. 9. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos több ilyen van!

Pont olyanok hozzák az ilyen döntéseket akik nem is látnak bele igazán a munkafolyamatokba és hogy mennyi teher esik egy-egy munkavégzőre.

Nállunk is hasonló történt és nem tudunk ráhatással lenni.

dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

Nem írtad, hogy mi ez. Szálloda, vagy irodahaz, vagy mi.


Mert szállodanal értem a dolgot, ott 0-24 van. De például egy irodahazban meg lehet oldani szervezéssel jobban.

dec. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Ott kell hagyni az ilyen munkaadót az első lehetséges alkalommal.

Ha egy cég vezetőségét ennyire nem érdekli a működőképesség biztosítása, akkor az a cég úgyis halálra van ítélve. Ha a cégvezetés viselkedésének az oka nem az érdektelenség, hanem a hozzánemértés, akkor ugyanez a helyzet.

Arról nem is beszélve, hogy ha a munkavállaló az elképzeléseik szerint csak egy sor adat a kiadások listáján, és örömmel veszik tudomásul a kilépést hiszen így kevesebb lesz a bérköltség, hát meg kell adni nekik ezt az örömöt.

Az efféle munkáltató nem érdemli meg, hogy az ember összeszorított foggal tolja tovább a szekerüket.

dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Dettó mintha az én cégemről olvasnék. Tényleg csak a felmondás segit, addig bird ki valahogy.
dec. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2. Irodaház, de 10 és fél órát van nyitva, és mindig ott kell lennie valakinek. Azt kihagytam, hogy már a túlórát is megvonták tőlünk, mert az is drága, így valamelyikünk 2 órát egyedül van minden reggel. Ami nagyon hajtós tud lenni. Haladni meg nem lehet az adminisztrációval.
dec. 9. 10:39
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Na ha 3 alkalmazottal túlóráznotok kellett, akkor az valószínűleg egy 0-24 recepciós szolgálat. Ezt nem lehet megoldani két emberrel. Elég komoly szabályai vannak a munka- és pihenőidőnek még munkaidőkeret esetében is.

Gondolom, ügyvédre nem akarsz költeni, ha úgyis tervezed a felmondást, de mondjuk a munkaköri központban megérdeklődheted, hogy helyzetedben mennyi a maximális munka, amit nyújtanod kell. Azon felül meg ne csinálj semmit.

dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Na, akkor irodaház, az máshogy néz ki, ha nem 0-24. Egy megoldás van: ha nincs kész az adminisztráció, akkor nincs kész. Ne stresszelj rajta, nem a te problémád. Van felettesed, majd ő megoldja. Veled nem tudnak mit csinálni, még kirúgni sem, mert ugye nincs más.
dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

zektorban ez megy most, mert azt hiszik, az infláció mellett megtehetik. hogy kizsigerelik az embereket.



Általában ilyenkor szokott kiderülni, hogy erre rá még játszmáznak az ebédszüneteddel, fizetetlenül túlórázni kell, szóval a wage theft összes módszerét lejátszották, hogy ne kelljen a dolgozókat fizetni. Mert ez az, arra megy ki a játszma, hogy ellopják azt ami neked járna.

Mondjuk gondolom amúgy is alul vagy fizetve, de még abból is lecsípkednek ha tudnak.



Az ilyen helyeknél szerepel az álláshirdetésnél a leírásban, hogy "pörgös, dinamikus" meg "jó probléma megoldó képesség kell" meg mittudomén. F@szom, az nem dinamika, ez rossz vezetés meg az amiatt kialakult, vagy direkt generált (!!!) krízishelyzetek.


Hacsak nem dolgozol az intenzív osztályon, tûzoltóságon, rendõrség bizonyos ágazataiban, akkor kvrvára nem kellene krízishelyzeteknek lennie.


Igen, arra megy ki a játék, hogy érezd úgy, hogy nem vehetsz ki szabit, nem lehetsz beteg, mert a cégnek szüksége van rád. Hát egyem a szívüket, egy hotel recepció nem kellene, hogy kicsináljon.

dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
*Minden szektorban
dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Jah, nálunk is ez van. Most értem el oda, hogy nem lesz megcsinálva a munka. Amennyi belefér. Ne várják el, hogy minden nap a belem dolgoztam ki, mert nem vesznek fel embert.
dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!