Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet a baj azzal aki...

Mi lehet a baj azzal aki egyetemet végzett, és nemhogy a végzettségével kapcsolatos munkákra de még sima betanított gyári munkákra se veszik fel sehova?

Figyelt kérdés
Többnyire vissza se jeleznek ha jelentkezik valahova. Az ilyen emberrel mi lehet a baj?
dec. 17. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Végzettségéhez megfelelő munka: nincs 3-5 év szakmai tapasztalata (ezt mindig utáltam, hogy legyen valakinek tapasztalata, ha senki nem ad lehetőséget)

Gyári munkára: túlképzett

dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tulkepzett vagy. Én is így jártam...
dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Hogyan derül ki a túlképzettség?

Minek mondod el, hogy diplomás vagy?

dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Gyári munkáknál a diplomát, sőt, még sok a helyen az érettségit is le kell tagadni. Ha ennek ellenére sem vesznek fel, akkor azért mert fiatal vagy. Tudják hogy azonnal lépsz, amint látsz egy jobb lehetőséget.
dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Gyári munkára nem szeretnek diplomást felvenni, mert:

a, tudják, hogy amint találsz jobbat, azonnal lelépsz

b, nehezebben tudnak átverni, mint egy 6-8 általánost végzett munkást

c, valószínűleg nehezen viselnéd, hogy a műszakvezetőd, aki ordibál ha nem halad a gyártás, iskolázatlanabb mint te.

dec. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Gyárakba, operátornak az ideális jelölt akinek maximum szakmunkás végzettsége van (inkább 8 osztály), legalább 2-3 gyereke, és 30-40 éves. Ők biztos hogy nem fognak ugrálni, félévente munkahelyet váltani és mindent szó nélkül megcsinálnak.
dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd meg, hogy van diplomád, ennyi. Nekem 4 szakmám van, de a mostani helyemen még az érettségimről se tudnak, nem hogy a többiről/az egyik szakmámban dolgozom/.
dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy érdekelne, hogy ilyen esetben mit mondhatunk a munkáltatónak, mivel töltöttük azt a jó néhány évet az érettségi és a jelentkezés között. Pl. nem tudta befejezni az egyetemet, mert végül egy tárgy sokszori nem teljesítése miatt eltanácsolták? Simán hihetik emiatt lustának. Ugyanez igaz arra, hogy több év után otthagyta, mert nem tetszett neki (biztosan kényelmesebb volt, mint dolgoznia, merülhet fel a munkáltatónak). Nem mondja el, mit csinált a középiskola utáni években? Nem túl bizalomgerjesztő, mert hát mi van, ha az illető börtönviselt?


Kérdező! Szerintem - ha a lakóhelyed környékén több a gyár, bolt, raktár, mint a végzettségednek megfelelő munkahely - mindenféleképpen mondd el, hogy van végzettséged, próbáltál is elhelyezkedni benne, de sajnos kevés ilyen lehetőség van a lakóhelyed környékén, és nem tudsz költözni, így sajnos ezt el kellett engedned. A munkáltatók amúgy is szeretik az őszinteséget.

dec. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8, külföldön dolgoztál. El van intézve a válasz. Ha olyan a főnök, akkor kérhet erkölcsit, és azzal tudod igazolni, hogy nem börtönben ültél.
dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8. Na igen! Én pont ezért hazudok az önéletrajzomban. Másfél évet jártam egyetemre de otthagytam mert már eü gondjaim lettek miatta. Amíg egyetemre jártam, diákmunkáztam, de mivel eltartottak, ezért csak néha néha, hogy legyen egy kis zsebpénzem, de nem szorultam rá arra, hogy teljes állásban nyomjam. Ezért is kaptam az ívet egy interjún, hogy miért csak 3 hónapot voltam valahol, mondom mert tanulásra koncentráltam, de belekötött abba is, hogy de látja, hogy rá egy hónapra máshol is dolgoztam. Oké, átírtam hosszabb időkre és volt amit kihagytam. Otthagytam a sulit, főállásos interjúkon abba kötöttek bele, hogy nem fejeztem be. Ugye nyilván akkor mindent feladok. Oké ezt kivettem, de én hülye benne hagytam, hogy diákmunkáztam. Na természetesen ebbe is belekötöttek, hogy de hogy lehet az, hogy diákmunkáztam, amikor már nem voltam diák. Úgyhogy kibukott, hogy egy lusta szar vagyok aki mindent felad. Majd amikor már azt hittem, tökéletes az önéletrajzom az akkor jelenlegivel együtt 4 munkahellyel, ahol évet is eltöltöttem, akkor meg jött az, hogy ez is milyen sok munkahely és én mégis miért váltok akkor, amikor ott szar lesz. Ahol 1 évet voltam oda 3.5 évet írtam pl. De miért jöttem el... mondom mert sok változás volt negatív irányba. Ja akkor feladok mindent ugye?... Most meg azért nem tudok munkahelyet váltani, mert a jelenleginél még nem mondtam fel és emiatt nem tudok kezdeni azonnal, meg nem tudok napközben interjúra járni.


Szerintem is tagadd le a diplomádat gyári helyeken, vagy költözz nagyobb városba.

dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!