Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem kellene egyből hazamennem?...

Nem kellene egyből hazamennem? Munkakezdéskor felmondtam azonnali hatállyal próbaidő alatt.

Figyelt kérdés
9kor kezdődött a munkaidő,egyből a főnökhöz mentem a papírokkal. Aláírta, majd annyit mondott,hogy a nap végén lesz elszámolás. Jeleztem,hogy délután már más dolgom lenne. De nem engednek el. Felállhatok és hazamehetek?
jan. 2. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Fel, mert próbaidő alatt vagy. De akkor a mai napodra pénz már nem jár. Ezt viszont tudnod kell.
jan. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt akkor mész el, amikor akarsz. Nem kötelezhetnek arra, hogy még dolgozz egy napot vagy ilyesmi. Az viszont csakugyan lehet, hogy most nem érnek rá a papírozásra, csak délután. Így esetleg vissza kell menned.
jan. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az azonnali hatálynak pont ez a lényege hogy aláírod és elmehetsz.
jan. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most meg még feladatot is adtak,vicc az egész.
jan. 2. 10:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Te még ott vagy és csinálod? Őszintén, ez kinek a hibája? A tiéd

Elköszönsz, irány a HR vagy megmondod, hogy munkaügyi bíróság. A papírokat, leszámolást 5 napjuk van teljesíteni.

jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Uramatyám! Mi az, hogy feladatot adtak? Megmondod, hogy nem csinálod, mert már nem dolgozol ott, felmondtál, a papírokat akarod, és húzol. Vagy esetleg megfenyegettek, hogy ha ma még nem dolgozol utoljára, akkor hátravisznek, és kivégeznek?🤔
jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy vicc lehet, ha azért ráérsz ide írogatni...

Felmondtál, ráírod a papírra, hogy 09:00 hatállyal, leadod és hazamész. Majd visszamész a papírokkal amikor mondják

jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Melyik ez a cég?
jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Életem <3 Ez hanyadik munkahelyed?

Igen, ha próbaidőn vagy, és felmondtál, igazából semmit nem kellett volna aláiratni a főnivel, hanem összepakolsz és hazamész. Én sok olyan "felmondást" láttam, ahol simán csak nem vette fel az illető a munkát aznap, meg aztán a telefont se. Az egy nagyon korrekt módja a dolognak, ha akár telefonon, e-mailben, vagy személyesen jelzed, hogy rád többé ne számítsanak. De ez egyáltalán nem kötelező, lehet simán csak be se menni, nem, hogy elszámolni, meg még ledolgozni a napot, meg ilyenek. Legalább meghálálták annyival a korrektséged, hogy pontosan kifizettek aznapra?

jan. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!