Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gonosz vagyok, ha ilyen...

Gonosz vagyok, ha ilyen helyzetben azon gondolkodok hogyan tudnám eltenni lab alól a háziállatot?

Figyelt kérdés

Sajnos az élettarsam semennyit se foglalkozik a háziállatával, nem akarom leirni pontosan milyen allat, de sok torodest, napi szintu foglalkozast igenyelne, a szokasos napi etetes/itatas mellett is. Évek óta nem gondozza. A vizét jo ha kethetente cseréli, havonta takaritja a helyet, enni is csak akkor ad ha az allat mar panaszosan hangot ad az ehsegenek. Jatszani se jatszik vele, nem foglalkozik az egeszsegevel se. Még akkor se, ha raszolok, hogy de szerencsetlen pára, unatkozik, ehen hal, szo.jan hal hogy torodesre van szuksege. A valasz majd...majd.

Felvetettem több alkalommal adja el vagy ajandekozza el olyan embernek, aki valoban szeretne rola gondoskodni, erre a valasz, hogy en egy utolso sz..met vagyok, aki nem szereti az allatokat.

Lassan ott tartok, mivel az allat mar teljesen leepult. Viselkedesi zavarai lettek, hianyos a "kultakaroja", olyan mint emberben egy hajlektalan lenne, aki mar cska fetreng a mocskaban es vedel. (ez buta hasonlat de sajnos ilyen szagu is).

Tehat azon gondolkozom valahogy megmergezem. Mert sajnos az elettarsam tudta nelkul nem ajandekozhatom el, egy betorest ahol ellopjak a haziallatat nem rendezhetek meg...viszont biztos hogy szenvedes ez az allatnak es ebben a melegben a szaga miatt mar nekem is.

Tehat gonosz lennek, ha valahogy atsegitenem a tulvilagra? Agyoncsapni nem tudnam, csak egyszeruen mar nekem faj hogy nincs is elete... vagy mit tudnek tenni? (Még egyszer az elettarsam NEM ENGEDI, hogy maee legyen, de evek ota elhanyagolja az allatot, aki mar olyan lepusztult kinezetu, higyha valako vendegsegbe jon elkeped e smegkerdi beteg?



#haziallatot
2023. jún. 22. 22:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
31%
Igen.
2023. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
19%

Ezért most meg leszek kövezve, de én lazán agyonütném. Ha nem akarod mérgezd meg, de úgy hogy ne lassan epüljön le hanem dobja fel a pacskert egyből.


Alternatív megoldás hogy állatvédőknél bepróbalkozol de valószínűleg magasról szarnak majd rá.

2023. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
10%
És, ha szabadon engeded? Úgy rendezed a terepet, mintha ki tudott volna jönni?
2023. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%
Vagy engedd szabadon, vagy ha normális lelkű ember vagy akkor próbáld meg te gondozni vagy egyszerűen csak legyen benned annyi,h ogy elviszed egy menhelyre. Ha képes vagy elvenni egy állat életét úgy, hogy még menthető csak egy sz*r emberrel élsz, aki nem gondozza...nos akkor te ugyanolyan sz*r vagy, mint a párod és szégyen rád. Mindig van más megoldás, az ölés sosem az.
2023. jún. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kimenekíteném és elajándékoznám, az állatkínzó élettársamat meg otthagynám.
2023. jún. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom etikailag mi lenne a jó ebben az esetben. Talán, ha tényleg foglalkozna vele valaki.

Persze, ha erre nem vagy már vevő, nincs mit tenni.


Egyik nap elviszed dokihoz. Valami ótvar, alulképzett sarlatánhoz (nyugi, sok ilyen van) és megkéred, hogy altassa el. Vagy utána hazaviszed, mintha mi sem történt volna, vagy felhívod a párod, hogy az állat rosszul lett, elhoztad orvoshoz, de elhunyt.

Ez, mindamellett, hogy egyáltalán nem helyén való, még a leghumánusabb megoldás.

Egy sima mérgezéstől órákig, rosszabb esetben napokig szenvedhet. És, ha felelőtlen gazdi észreveszi, és elrongyol vele dokihoz, az majd nagyon helyesen megállapítja mi történt valojában. Sry.


Én mondjuk telibe 💩-nám mit akar a "párom". Fognám, elajándékoznám, kiraknám, stb, vagy egyenesen az állatvédelemhez, valami szervezetnek adnám le. Na, onnan könyörögje vissza.

Illetve evidens, hogy vele azonnal szakítanék. Ilyen képmutató férgekre nincs szükség. Nemhogy mét az élettársam is legyen...

2023. jún. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Annyira rossz allapotban van, hogy nem engedhető szabadon. Mert nem tudna elmenni..


6-os nem rossz ötlet.

Én még azon gondolkodtam, hogy feljelentem sajat magunk allatkínzásért vagy hasonló es akkor hátha kijönnek állatvédők és elviszik.

Sajnos azonban az élettársam hamar visszaszerezne, ha meg nem, akkor 2 hónapig fetrengene az önsajnálatában, hogy még egy állatot se tudott ellátni vagy épp nekiállna pereskedni és őrjöngeni.

2023. jún. 22. 23:15
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

"Sajnos azonban az élettársam hamar visszaszerezne, ha meg nem, akkor 2 hónapig fetrengene az önsajnálatában, hogy még egy állatot se tudott ellátni vagy épp nekiállna pereskedni és őrjöngeni."


Nem biztos, hogy szegény háziállatot kell eltenni láb alól.

2023. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
91%

traumatizáltál ezzel a témával.

kérd meg a dokit, h altassa el, habár nem hiszem, hogy van nki ha már vizet se kap. furcsa, hogy azon kívül, hogy állatkínzónak állítottad be az élettársad, nem mondtál semmit róla. Szereted őt? Nő vagy férfi? És te?

Ha az állat még menthető, akkor hívj állatmentőket, ha szükséges, ne félj a rendőröktől sem! Ha már nem menthető akkor altattasd el, de kérlek te semmilyen esetben se tedd meg a lezárást, mert előbb utóbb csak kiderül, de én inkább a te lelki nyugalmadat féltem. Nem is tudod, hogy egy gyilkosság, még ha jó szándékú is, milyen krátert hagy a lelkedben. Nem is tudhatod. KÉRLEK NE TE DÖNTSD EL, HOGY MENTHETŐ-E! Mindenképp vidd el állat orvoshoz, bármi is lesz a végkimenetel!

Még egy utolsó dolog. Ha z élettársad tényleg nem engedi el, és nagyon nem akarod az állatvédőket, rendőröket stb.. akkor te viseld gondját. Láttad az egy kutya négy életét című filmet? Ott van egyszer, hogy a csaj veszik egy kis malamut vagy vlmi hasonló kutyit, de a párja szívtelen és nem engedi be a lakásba. A pár hetes kölyök kutyát kint haggya a kertben a hangos főút előtt, teljesen egyedül, a csaj nem foglalkozik vele, csak vizet meg kaját ad neki (rendesen ahogy kell) nem játszik vele, látszódik a kutyán, nem boldog, ha ember lenne, már öngyilkos lett volna.

Remélem segítettem és adtam rgy kis reményt, ha még egyáltalán van. Több sikert a továbbiakban!

2023. jún. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
37%
Inkább gondoskodj róla ha megteheted vagy engedd szabadon és bízd a természetre, ez még mindig etikusabb mint egy gyilkosság.
2023. jún. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!