Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen hasonló munkakör...

Milyen hasonló munkakör létezik? Mi való nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg egy nagy, multinacionális kereskedelmi cégnél dolgozok vezetőként, már több, mint 2 éve. Viszont a nagy multinacionalis cég hátulütője, hogy franchise alapon működik, ami a központosítással jár. Kicsit úgy érzem, hogy a felülről jövő utasítások mögé nem tudok teljes mértékben beleállni, a kollégákra erőltetni egy-egy felülről jövő utasítást. A fizetés is enyhén szólva kifogásolható e mértékű elvárás/feladat mellé. Továbbá nem teljes mértékben tudom az emberi ismereteimet (emberi intuícióim)/kreativitásomat a megfelelő mértékben kamatoztatni itt. Egyszóval szeretnék váltani. Rengeteg lehetőségem van, diplomásként (gazdaságinfromatika), tapasztaltként (vezetői tapasztalattal), de mindegyik hasonló franchise (lidl, aldi, stb.) alapon működik. Nem szeretnék feltétlen vezető lenni. Egyszerűen szeretnék hosszabb eladási folyamatokkal fogalkozni, egy-egy ügyféllel hosszabb ideig tartóan beszélgetni (igényfelmérés, céltudatosság). Kicsit a kreativitásom ezen területen fejleszteni.


Néztem ingatlanközvetítést, mint lehetőséget (ez egy, módon közel állna hoznám), de az legalább annyira a csótány kategória, mint a pénzügyi tanácsadó. Én nem kihasználni szeretném a vásárlót/eladót, hanem tényleg eladni, értékesíteni, ahol a vásárlói igény tud találkozni az eladni kívánt termékkel és igénnyel. Remélem nem élek tévhitben, és létezik olyan munka, ahol tényleg eladni lehet, értékesíteni, kereskedni. De az nem franchise, és a fizetés sem nettó 300.000 a heti 40 óráért.


Ezért kérem a segítségetek. Ha nem is állást kérek konkrétan, de hol, vagy hogy tudok keresni? Mi lenne a megfelelő szakma, hogy tudok keresni?


Volt már valaki hasonló cípőben? Mit tudsz tanácsolni?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)



jan. 3. 22:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mennyit keresel most?
jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pótlékokkal együtt jó esetben 330.000. :)
jan. 3. 22:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az lóf.sz.
jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Sokkal jobban érdekel az eladás, emberek fejlesztése, az eladás. Tanácstalan vagyok.
jan. 3. 22:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én cégemnél az irodisták is átjönnek targoncát vezetni.

Mert a targoncavezetőnek megvan a 400 nettója.

jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a targoncavezető alapbére, pótlékok nélkül bruttó 300.000. :)
jan. 3. 22:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor olyanok is jelentkeznek az állállásra.

Lecsúszott kétségbesett bajban lévő emberek.

jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Én a helyedben keresnék valami ugyan ilyen vezető pozíciót jobb pénzért. Önéletrajzodban jól mutat, hogy már van vezetésben tapasztalatod (max ezért megérte 2 évet maradnod ott).

Az értékesítő/kereskedelmi munka egy pár év után szét fogja cseszni az idegrendszered. Hallgatni a sok nyavajgást, krákogást, panaszkodást és ezt tűrni szépen mosolyogva visszaszólás nélkül mert hát kell a pénz (Ezzel az ügyfelek is tisztában vannak, hogy elengedhetik magukat, viselkedhet kb. bárhogyan te akkor is jó pofizol és tűröd mert kell az a kis jutalék :) )

jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nézz körül a szereléstechnikában. Többféle divízió van cégen belül sok helyen, ráadásul lehetsz csak üzletkötő, vagy eladásvezető, divízióvezető..
jan. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ennyi fizetésért vezető beosztásban? Nagyon rossz helyen dolgozol. Keress valami másik helyet, minnél hamarabb.
jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!