Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 90 napos felmondási idővel...

90 napos felmondási idővel hogyan lehet új állást keresni? 90 napot senki se vár rám!

Figyelt kérdés

Ugyanis az eddigi tapasztalatom az hogy amikor állásinterjún benyögöm hogy van állásom és 90 napig kötve vagyok a helyhez akkor kiesnek a székből el se hiszik hogy van ilyen (de van....) majd elköszönnek tőlem.

90 napot senki se vár rám!

Tippek?


felmondani nem mondok fel a semmibe új állás nélkül! ez evidens.


jan. 6. 10:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
meg eleve nem értem ha valaki távozni akar, azt erőszakkal minek kötjük még 90 napig a székéhez.... ennek eredménye egy totál motiválatlan mindenbe szaró az elégedetlenségét nyíltan hangosan megmondó alkalmazott lesz amely a cégnek sem előnyos, nagyon nem. tehát nem jó sem ennek, sem annak a félnek -de ha sem ennek sem annak nem jó, akkor kinek jó?
jan. 6. 10:59
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Van azonnali felmondás is, akkor nincs semmilyen 90 nap. Nem is nehéz elérni, ha lebeszéled az új helyen, hogy mikor tudsz kezdeni, utána nem mész be a munkahelyedre kb 3 napig és a telefonra sem válaszolsz és már fenn is áll az azonnali felmondás esete.


Teszem hozzá, már próbaidő alatt kilépnék olyan helyről, aminél 1 hónapnál több a felmondási idő.

jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Kitana. ***** válasza:
89%
2 Gondolom ezen a képzeletbeli munkahelyen azonnal perbe menne a cég a kérdező ellen, ha nem megy be a munkahelyre. Nekem ez is az alapítványi iskolásnak tűnik kicsit. Emberek milliói megoldják a munkahelyváltást, de akkor segítek kérdező, szar a mostani hely, akkor felmondasz, közben keresed kb 2 hónap után a neked ideális helyet, letelik a 90 nap, elmész a CBA-ba kasszázni, ha nem találtál mást ennyi idő alatt, mert oda azonnal felvesznek, nem maradsz bevétel nélkül, és közben keresel olyat, ami neked kell, megtalálod, felvesznek, a CBA pedig biztos nem fog visszatartani, mert a te munkahelyeden kívül szinte mindenhol máshol vagy 30 nap, vagy megbeszéléses alapon korábban is elengednek.
jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szolovjov ***** válasza:
87%
Baromi egyszerű. Megiszol egy felest, aztán kérsz szondáztatást. Azonnal kirúgnak és mehetsz is az új helyre. Nálunk is csinálták így páran.
jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%
90 napot nem dolgozok egy év alatt
jan. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
31%

nekem most lett jan 1-től (státusztv miatt) 90 nap a felmondási időm.

én se tudom mi lesz, mert nyáron itt akarom hagyni a g***ibe na de hova vesznek fel úgy hogy 90 napig kötve vagyok?

jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
33%

"aztán kérsz szondáztatást. Azonnal kirúgnak "


Ha nálunk mindenkit kirúgnának akinél jelez a szonda akkor nettó nem maradna 1 ember se. ébredjünk már fel.... a műszak vége felé színjózan ember mifelénk nincs. de vannak akik a műszakba is feltöltve jönnek.

jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"felmondani nem mondok fel a semmibe új állás nélkül! ez evidens."


Hát igazából annyira nem evidens. Én eddig csak úgy váltottam munkahelyet, hogy a semmire mondtam fel az előzőn. Többek között erre van az álláskeresési járadék is, plusz ha van pár hónapra elegendő tartalékod akkor simán kivitelezhető.

jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%

" hogy a semmire mondtam fel az előzőn"


ilyet SOHA nem teszünk. Soha.

jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
3 év után jár 3 hónap álláskeresési járadék. Addig meg simán lehet állást alálni.
jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!