Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatók nagy része megvárj...

Munkáltatók nagy része megvárja a 90 napos felmondási időt a leendő munkavállalójánál?

Figyelt kérdés

Nem sok alapból 90 napos felmondási időt beletenni egy szerződésbe? Ma megkaptam a leendő cégemtől a szerződést, amiben 90 napos felmondási idő szerepel (ajánlatban 60 nap volt).


A helyzet nem egyszerű, mert már felmondtam az előző cégemnél, így ha nem fogadom el, munkahely nélkül maradok.


Lényeg, hogy a munkáltató nem sokallja egy jelentkező felvételekor, hogy 90 napot kell rá várnia?



2020. júl. 14. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
De igen, és ez elég nagy hátrány lehet, ha esetleg ott akarod majd hagyni a céget. Ha az ajánlatban 60 nap szerepelt, ragaszkodj ahhoz, hogy a szerződésedben is ez szerepeljen, hiszen ebben állapodtatok meg, az ajánlatban szereplő információk kell, hogy szerepeljenek a szerződésben is.
2020. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag arra mennek, hogy ne érje meg felmondani. Mert 90 napig úgyse fog senki várni rád max ha akkora nagy szakember vagy.

Én 60 napot és nagyon átgondolva írnám alá. Legtöbb helyen 30 nap szokott lenni.


Elég kellemetlen mondjuk ha van valami összetűzés kollégával vagy szimplán már nem akarod csinálni a munkát és még 90 napot le kell húzni.

2020. júl. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A 30 napot szinte mindenki megérti és megvárja.

A 60 napra már húzni szokták a szájukat, de jobb poziknál általában kivárják ha csak nem esik be egy azonos jelölt azonnal.

A 90 nap szerintem nagyon sok. Meg eleve elég rossz ómen, amikor a cég úgy kezdi a közös életeteket, hogy nem azt adja ami az ajánlatban volt...

2020. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
90 nap az sok, de nekem is ez volt, aláírtam. Ha le akarsz lépni először mondj fel, és ráérsz utána keresgélni.
2020. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!