Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Már tényleg jobban megéri...

Már tényleg jobban megéri gyárban dolgozni?

Figyelt kérdés

Böngészgetem pár napja az állásokat és hihetetlen amit látok. Gyárakban átlagban 350 nettót fizetnek havonta (heti 5 nap 8 órában 3 műszakban). Plusz van még ezen felül szép kártya, lakhatási támogatás stb..

Irodai melók mondhatni mind 250 nettót fizet úgy, hogy semmi féle fajta extra juttatás nincs és ugyanúgy mint a jelenlegi munkahelyemen azt a napi 1 óra szünetet ledolgoztatják szóval csak 9 órát van bent az ember nem pedig 8-at.

Az irodai melók azért felelősségteljesebbek és használni kell az embernek az eddigi tudását tapasztalatát, ezt azért nem tudja megcsinálni mindenki mégis durván egy 100-assal kevesebbet fizetnek mint egy 8 általánossal rendelkezőnek akit csak betanítanak pár nap alatt.

Neked mi erről a véleményed?

(Erősen gondolkozom, hogy én inkább váltok és el tengek-lengek a gyárban én is fele annyi felelősséggel, kevesebb ideggel többért...)


jan. 7. 18:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Azért a körülmények is számítanak. A párom 450et keres kb gyárban + egyéb vackok, de 12 órában, 2 de, 2 éjszaka 4 nap "szabad", nagyon nem egészséges
jan. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakázni kell, nekem nem éri meg
jan. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyári munkák hátránya, hogy a váltóműszakolás, a 'jófej' kollégék és a Hő/zaj/por/vegyszer/akármi ártalmak hamar kinyírják az embert.

Akinek így is megéri az persze menjen el 350-ért gyárba.

jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha szereted, hogy egyik héten 22:00-06:00ig, másik héten 12:00-18:00ig dolgozol, akkor hajrá, a bioritmusodat rövidesen szét fogod cseszni és öregebbnek fogsz kinézni, mint amennyi a valós életkorod. Abban a 8 órában se wc, se cigi, se evés-ivás, illetve de, egésznap összesen 10 perc. Ha gyereked van/tervezel nem fogja őket érdekelni, hogy most hányta szét a belét óvodában/iskolában, nem hagyhatod ott a munkahelyet és értemenni, végig kell vinned a műszakot, ami úgy, ha esetleg egyedül neveled és meghaltak a szüleid, nincs testvéred még körülményesebb. Irodai munkából is lehet jót kifogni, illetve magasabb pozícióba felkerülni. Mindennek megvan az előnye és hátránya, de ne csak az orrodig láss, hogy magasabb bért ajánlanak, hanem mérlegelj.
jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Persze igazatok van számítanak a körülmények is. De szerintem akkor is felháborító, hogy kb a nevét leírni nem tudó dzsúlió boss armandó többet keres mint egy olyan akinek xy tapasztalat/tudás/végzettség kell az adott munka betöltéséhez.

Mondjuk ez a 2/2/4 egész jól hangzik. :D Ha nem nagy titok privátban írd már le kérlek melyik cég ez.

jan. 7. 18:38
 6/22 anonim ***** válasza:
53%

Valamit valamiért. Az éjszakázás miatt többen hisztiznek.


Az mondjuk bullshit, hogy nem hagyhatod ott a műszakot. Több családos emberrel dolgozom. Simán elmehetnek, ha úgy van. És mosdóba is akkor mész ki, amikor akarsz. Eddig 3 gyárban dolgoztam. Bárhol kimehettem és minden órában/2 órában volt szünet.


Ne azoktól tájékozódj, akik még életükben nem voltak gyárban.

jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én Szabolcs megyében irodai jellegű munkát végzek, a cégen belül a rosszul keresők közé tartozok, olyan cégnél ami elég súlyos pénzhiánnyal küzd...és még így is kapok nettó 300at + cafeteria, szóval nem tudom hol és milyen irodai munkákat látsz nettó 250 ezerért...
jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Diák koromban gyárban melózat egy pár évet így tudom nagyjából mi a dörgés az ilyen helyeken (90%-ban igen az amit írtál 6-os). Bár a műszakolásnak talán van ennyi előnye, hogy kettőkor végzel és még van időd elintézni az ügyeidet, ha 4(5)-kor végzel akkor már nehézkesen, főleg ha a főnök sem enged ki napközben még egy fél órára se.
jan. 7. 18:51
 9/22 A kérdező kommentje:

#7

A környékemen ennyiért vannak (most is ennyiért vettek fel kezdésnek amit nem igazán akarnak emelni..).

jan. 7. 18:53
 10/22 anonim ***** válasza:
Azért az nem mindegy, hogy milyen fizikai és szellemi terhelés a 3 műszakos munkarend, meg a fizikai munka, egy irodai melóhoz képest. Ezeket fizetik meg.
jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!