Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megváltozott munkaképességű...

Nagybikatok kérdése:

Megváltozott munkaképességű akinek "hiányzik" egy mutató ujja?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor mi az?

jan. 11. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem értek hozzá, szóval csak tipp, de gondolom függ az adott munkakörtől. Meg hogy egyáltalán a domináns kéz ujja hiányzik-e.


Én (irodai ügyintéző) meglennék nélküle. Tudnék gépelni, írni (mondjuk már ez is nehezebb lenne egy picivel), betölteni a tűzőgépet és a bélyegzőt, satöbbi.


A mellékes munkámat (grafikus) például már jelentősen megnehezítené, mert azzal az ujjammal támasztom a ceruzát. Persze át lehet szokni másik kézre és/vagy kéztartásra, de az sok idő és gyakorlás.


Vannak olyan munkák is, ahol fontos a mutatóujj, ahol precíz kézmozdulatokra van szükség.

jan. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Amikor a környezetgazdálkodásnál dolgoztam, ott volt egy sofőr (szemétszállító kocsit és hasonlóakat vezetett), akinek hiányzott az egyik mutatóujja. Amíg nem reflektáltak rá, én észre sem vettem, simán vezetett, meg kezelte az autók hidraulikáját is. A jobb keze volt, de azt már nem tudom, hogy ő milyen kezes volt.
jan. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Az egészségi állapotra az értékeléskor adnak egy %-ot. Szerintem egy hiányzó ujj az kb -5 v -10%. A megváltozott munkaképességű meg 40 v 50% alatt, most fejből nem emlékszem. Pl vak, vagy több baja van egyszerre, ilyesmik. Akik nem tudnak betölteni egy munkakört felügyelet nélkül.
jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Pár leszázalékot adnak rá de nem sokat, csak mutatóba.

Nekem visszavarrták de átszoktam másik kezemre és többi ujjamra amíg lábadoztam, volt vagy 2 év a felépülés.

Kollégákat elnézve 3-4 hiányzó ujj fölött kezd gond lenni.

jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
76%
Ahogy írták előttem. 10%,de forintosítani nem tudod. Egyéb okból való leszázalékolásnál beleszámít.
jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az Infót
jan. 13. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!