Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi nap szabadságot lehet...

Mennyi nap szabadságot lehet kérni egymás után?

Figyelt kérdés
Augusztusba 3.-án mennénk nyaralni és 13.-án jönnénk vissza.Kitudok majd kérni ennyi napot?Pihenő napokat nem számítva kb 8-9 nap.Egyébkén 2 hét múlva kezdek.

jan. 11. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Hetet. Minden más a munkáltatón múlik. Ahogy azt a munka törvénykönvében olvasnád, ha nem lennél ennyire életképtelen...
jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Két hét szabival rendelkezhetsz te magad.
jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem augusztusba mentek, hanem augusztusban. És ki tudsz kérni annyit. Főleg ha jelzed időben.
jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Két hét szabival rendelkezhetsz te magad."


Két hét az 10 munkanap. Nem hét.

jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
És 10 munkanap nem két hét okoska? 😂
jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

"122. §

(3) A szabadságot – eltérő megállapodás hiányában – úgy kell kiadni, hogy a munkavállaló naptári évenként egy alkalommal, legalább tizennégy egybefüggő napra mentesüljön a munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettsége alól. E tekintetben – a szabadságként kiadott napon túl – a heti pihenőnap (heti pihenőidő), a munkaszüneti nap és az egyenlőtlen munkaidő-beosztás szerinti szabadnap vehető figyelembe."


Szerintem a 14 nap, az két hét

jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a naptárban, pont elég a 7 nap, de ahogy hazaér 13.-án, másnap már dolgozni kell.
jan. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#8: "kisfiam"? Apám meghalt 10 éve, szóval csak anyám lehet, de ő sosem szólít így.


Arról volt szó, hogy 14 nap, két hét, vagy csak 10 munkanapra szól a szabadság. Most meg jössz ilyen baromsággal, hogy szándékosan hagytam ki bármit, ami egyébként nem releváns azzal kapcsolatban, amire reagáltam.


Te keversz ide egy tök más témát.

jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem más téma. Az alapszabadságodból 7 nap, amit a kért időpontban köteles kiadni. Ahogy az a kapcsolódó jogszabály 2. pontjában rögzítve van. Amit te idéztél az a maradék részre vonatkozik. Csak ugye fel kéne fogni, mit olvasol...
jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont 7 nap, amennyivel te rendelkezel a szabadságodból. Már feltéve, hogy addig nem kérsz egy nap szabit sem.
jan. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!