Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen hatása lett az életedre...

Milyen hatása lett az életedre a home office?

Figyelt kérdés

Arrol erdeklodnek,hogy akik otthonrol dolgoznak,ők mit dolgoznak?

Milyen hatàssal lett ez az életedre? Kapcsolataidra?


Férfiként home officebol dolgozom,baratnom bejar irodaba heti 40 oraba és en ugy erzem magam mint egy haztartasbeli.


Mas is van igy ezzel?


jan. 14. 08:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Kis kihagyassal de kb 12 eve home officeban vagyok.


3 gyerek mellett sokat szamit, foleg a rugalmas munkaido. Parom gyeden.


A gyerekek mellett neha nehez dolgozni. Lesz majd dolgozo szoba akkor javul.

jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Nekem egy hatalmas pluszt adott. 4 éve, amikor kezdődött egy 2 éves kislány apukája voltam, akinek a fő baja az volt, hogy mire hazaér a munkából a gyereket vinni kell aludni, ergo alig láttam, a feleségem meg kivolt, hogy soha nem vagyok otthon.

Aztán kitört a home office, napi 2 óra utazást spóroltam meg, amit a családdal tölthettem plusz velük ebédelhettem minden nap.

Aztán egy évvel később a gyerek ment oviba, a feleségem dolgozni. Mivel én továbbra is home officeoztam vettünk egy kiskutyát, ami régi családi álom volt. 1 bő évig voltam egyedül otthon napközben, a kiskutyával, én azt is élveztem. Kétségtelen, hogy több háztartási munkát végeztem, mint korábban.

Aztán megszületett a fiam. Reggelente én hordom a lányomat oviban. Sokkal jobban része vagyok a fiam babakorának, mint a lányoménak voltam és ez jó így.


Szerencsére a munkahelyemen továbbra is elég a havi 1-2 irodás nap. És most már nem is váltanék olyan helyre, ahol ez máshogy van.

jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Több időt a pihenésre, több lehetőséget programot csinálni, például tavaly nyáron, amikor tehettem elmentem kerékpározni este egy órát heti 2 nap hétköznap, amikor tudtam, hogy másnap Home office lesz. Nem kellett másnap korán kelni, reggel készülődni, utazni.


Munkatársam, ahol kisgyermek van, ott ugyanazt a pluszt adta, mint a #3-dik válaszolónak. Magyarán részese lehetett a gyermeke életének, nemcsak szemlélője.

jan. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%
Bocsánat, #2-dik válaszolónak, félrenyomtam.
jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Én visszamentem az irodába. Kényelmetlen itthonról dolgozni, mert nincs hely, zavarnak, nem eszek rendesen, nem tudok koncentrálni, gyakran egész délelőtt más csinálok aztán meg kénytelen vagyok estig dolgozni..
jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Én jelenleg hibridben vagyok, csak a durvább hullámok alatt voltak opcionális 100% home office-lehetőségek.


Nekem sokkal jobb így, de a 100% irodánál még a 100% HO is.

Több alvás, nyugodt munkakörnyezet. Nem telítődöm túl emberek között létben, tömegnyomor-elviselésben és ingerekkel, így a szabadidőmben van lelkierőm barátokkal találkozni, vagy akár egyedül kimozdulni.


Persze rengeteg időt takarít meg emellett. Még a hibrid is.

jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Úgy vártam mint a Messiást, ehhez képest felemás eredmények születtek.

6-7 éve kezdődött alkalmanként 1, majd heti 1, végül heti 2 nappal. Tehát hybrid módon.

Azóta és akkor is rühelltem irodába járni, ott lenni, tehát ettől a résztől megszabadultam.

Viszont a heti schedule annyira bonyolult volt, annyi megkötéssel, hogy végeredményben össze-vissza voltam itthon vagy bent. Semmi rendszer nem tudott kialakulni, hogy mondjuk kedd és csüt itthon.

Ezzel együtt még 2-3 pozitívum volt: sokkal többet tudtam a környékünkön "lógni", akkor jártam be a hegyet aminek az alján laktunk, dolgoztam az udvarunkból, az erkélyünkről, csupa jó helyről. A munkában pedig szintet ugrottam, az előző munkahelyeimen csak a tingli-tangli volt, ezen a munkahelyeimen pedig volt hogy elmélyülten, fél-egy napokat rászántam adott feladatra, pontosan azért mert nekem csak a HO adja meg a koncentrált, elmélyült munka lehetőségét.

Egyéb, életmódbeli dolgokban nem hozott és azóta se hoz változást, én nem szeretek házmimunkával foglalkozni munkaidőben mert kizökkent. Annál jobban, de igazából ugyanannyira, csak máshogy bosszantó, hogy azt látom, mekkora kupleráj vesz körül, mert nincs időm munka mellett rendezgetni a dolgaimat.

A teljes HO pedig, mint sokaknál, nálam is a Covid-dal, ráadásként még egy város-váltással jött el. Fantasztikus helyen, sétatávra lett volna az iroda, nem sokáig élvezhettem.

Utána fél év összezártság a barátnőmmel aki szintén HO-s lett eddigre. A fél év végére szétmentünk. 10 év után... szóval, katasztrófikus hatása lett annak hogy nem tudtuk elszeparálni magunkat. Sajnos ő a vírusparára is annyira rápörgött hogy kb. egyetlen programunk maradt a munkán kívül, az az ő családjának a látogatása. Amit én meg rohadtul untam (volna) szóval jó sokat veszekedtünk majd külön költöztünk.

Ezt is a HO-nak "köszönhetem".

Utána volt egy újabb karrier ugrásom, egyedül, napokig, hetekig a munkára tudtam koncentrálni.

Azóta is full remote vagyok, igaz már egy másik helyen, de van lehetőség időnként bejárni. Szoktam coworking helyekre is menni, renszeresen. Tavasztól pedig tervezek teraszokról, parkokból is dolgozni, itt belefér a lesétálás erejéig (kb 10 perc) offlájnnak mutatkozni.

jan. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Tavaly januári home office alatt szerveztem meg az áprilisi nyaralásunkat. 😁

Ma már nincs home office, de akkor jó volt, bár az én munkám nem is home office-ra termett.

jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Full HO-t nem szerettem, olyan a munkám, ohgy nem ideális. Egyébként nem sok bajom volt vele, amikor így dolgoztam.

Inkább azzal van bajom, hogy sokan a HO-t összekeverik a naplopással és együttműködésre alkalmatlan időbeosztással

jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Imádom, sokkal több időm van élni. Nap közben amikor üresjárat van vagy hosszú unalmas meeting amin tudom, hogy nem szólalok meg, akkor a fülessel a fejemen meg tudok valamit csinálni a ház körül, főzni, kitakarítani ezt-azt.. Mivel ezeket nem este, munka után kell elvégeznem, meg megspórolom az utazást is, így több időm és energiám programokra, barátokra, olyan emberekre akikkel szeretek időt tölteni.. Remélem soha többet nem kell irodába járnom, eddig minden olyan munkalehetőséget elutasítottam ahol ragaszkodtak a hibridhez. Csak akkor mennék ilyen helyre, ha tényleg nem lenne más választásom. Egyébként a csapatom úgy néz ki, hogy 4 különböző országban van 1-1 ember (globális feledettség), akkor sem találkoznánk, ha irodából dolgoznánk. Így pláne semmi értelme.
jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!