Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Segítene valaki az alábbi...

Segítene valaki az alábbi dologban? Mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Kicsit úgy érzem, hogy elakadtam az életemmel. Pár nap és 34 éves leszek, úgy érzem mindent, amit lehetett elrontottam az életemben. Értéktelen diploma, és 34 éves koromra 5 éve dolgozom egy multinál most már olyan fizetésért, hogy szégyellem elmondani, és minden nap megalázva érzem magam emiatt. Ide oda csapódok az életben, vannak egyéb tanfolyamaim, elvégeztem egy OKJ-s szoftverfejlesztőit, ami szintén nem sokat ért. Folyamatosan pályázgatok állásokra, leginkább ilyen informatikai betanított munkára, több kevesebb sikerrel. Hogy tetézzem a dolgokat, 5 éve olyan munkakörben dolgozom (mainframe), ami enyhén szólva sem kelendő és piacképes a munkaerő piacon. Dolgoztam gyárban és nem tervezek ilyen helyre visszamenni, egyelőre külföldre sem szeretnék, mindenképp itthon valamit. Bárki ha hasonló cipőben jár, vagy csak közel hasonló, és tudna valamit javasolni, hogy ő mit tett?

Megköszönném.

Csak építő jellegű hozzászólásokat kérnék, köszönöm!



jan. 14. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Az csináld, amihez értesz és szereted. Akkor nem lesz ilyen érzésed. Nehéz megcsinálni. Mindenki jó valamiben. Ha ezt eléred, mellé önismeret, akkor soha többet nem kell "dolgoznod".
jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

A leírtak alapján az látszik, hogy nem vagy a munka hőse. Kifogásaid bőven vannak, hogy miért nem szeretnél dolgozni. Önbizalmad se túl sok van. Először is lelkileg kéne megerősödnöd, aztán tudatosítanod magadban, hogy az embernek kötelessége dolgozni. Van egy régi mondás:aki nem dolgozik ne is egyék.

Tehát egy 34 éves, életerős embernek tessék elmenni dolgozni és ne válogass annyit.

Ennyi tuti mutyi pasi után ne csodálkozzunk, hogy le néznek minket a nők és irogatják ide is az ostoba kérdéseket, hogy miért ilyen langyosak a mai pasik?

Ébredj fel és ne legyél ilyen puhapocsű.

jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Oké, először is: relax! Majd szerintem ráérsz olyan 80 évesen kijelenteni, hogy elrontottad az életed. Most még abban a korban vagy, hogy tudsz tanulni, fejlődni,nem vagy begyöpösödve.

Én nem IT területen dolgozom, így érdemi tanáccsal aligha tudok szolgálni, hogy mi lenne neked a jó irány. Viszont, nálam is voltak periódusok, mikor úgy éreztem,elmegy mellettem az élet, vannak álmaim,de úgyse jön össze,mert én kevés vagyok, mások meg mindig jobbak lesznek. De,azt tudtam, hogy mi érdekel: emberekkel való foglalkozás, HR, segítés, képzés, fejlesztés - pszichológus végzettségem van,de sosem akartam terapeuta lenni. Amikor a munkahelyeimen volt lehetőség ebbe az irányba menni (más csapatba besegíteni, jelentkezni olyan projektre), akkor mentem. Keresd ezeket a kiskapukat szerintem te is, vagy online képzések,Udemi stb, hogy legalább fogalmad legyen az adott dologról.

Aztán később az álláskeresésnél már csak olyan pozikra adtam be a jelentkezést, ahol ez volt a fókuszban. Sok visszautasítást kaptam,de nem akartam lemondani arról,ami érdekel. És most már csak ezzel foglalkozom. :)

Jah és ami nagyon fontos: angolt nyomasd, az idegen nyelv mindig jól jön!

jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
jan. 14. 22:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogod az eddigi tudásod, és összerakod, hogy mihez értesz. Mert azért nem sok minden derül ki. INkább az, hogy mihez nem. Fogod a nyelvtudásod, gondolom van. Felfejleszted normális szintre, aztán irány egy SSC amíg kitalálod merre tovább
jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én leszarom mások véleményét.

Tudod, azok jobban sírnak (ez tapasztalat) akiknek meg van mindenük, sikeresek, jó fizetésük van.

jan. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok IT-s én sem és a diplomámat sem tartom értéktelennek, valami párhuzamot látok magammal. Én 36 vagyok és a tapasztalataim igazából sehol sem hasznosíthatók egy SSC-n belüli szűk kis szegmenst, 2-3 munkakört leszámítva. Vagy azt csinálom, amit most, vagy megyek gyárba/szántóföldre betanított munkásnak. Próbáltam az utóbbit is, amikor ősszel munkanélküli voltam, mert egy kiégés közeli állapot + személyes konfliktus miatt kirúgtak az egyik remek multitól. Mégis, ezen a szegmensen belül próbálok kimaxolni mindent, amit adhatnak: pénzt, munkakörülményeket, tapasztalatokat. Egyiket se osztogatják bőkezűen, meg kell érte küzdeni. De másutt még ennyire sem bőkezűek. Tényleg nincs alternatíva. Mellette megcsináltam a diplomámhoz legközelebb álló "szakmát", voltaképo OKJ-t, neked is ezt ajánlom. Ha nem is tudsz vele elhelyezkedni, nagyot dob az egón, onnantól érzi magát valakinek az ember, többnek mint pályaelhagyó, alkalmatlan multisnak. Ezzel párhuzamosan data analyst portfolio-t kezdtem építeni és elkezdtem a hozzá tartozó google certifikátot. Ezt sem biztos hogy közvetlenül tudom hasznosítani de jól mutat a cv-ben. Legrosszabb esetben, ha újra utcára kerülök, ez a 2 végzettség + diploma + az eddigi tapasztalataim biztosan elég lesz valamire. Jobb esetben pedig szépen lassan össze tudok annyi pénzt spórolni amiből olyasmikbe kezdhetek amiket élvezek is és pénzt is tudok vele keresni. Meg kell próbálni. 35, f.
jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!