Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Recepciós diák vagyok, de...

Recepciós diák vagyok, de rendszeresen nem köszön pár kolléga. Normális vagy bunkóság?

Figyelt kérdés

Közepes méretű cégnél dolgozom recepciósként és a kollégák emiatt rendszeresen találkoznak velem a bejáratnál.

Az asztalom a bejárattól 6-7 méterre található meg.

Vannak akik tök normálisan köszönnek és a főnök is normálisan köszönöm, azonban van pár ember, akik akkor sem köszönnek, amikor bejönnek az irodába és nap végén köszönés nélkül sétálnak el az asztalom mellett a kijárat felé.

Kicsit fura nekem, hogy levegőnek vesznek.

Ha köszönnek én mindenkinek visszaköszönök



jan. 17. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bunkóság.

De te köszönsz nekik? Vagy legalább az első alkalmakkor köszöntél, amíg ki nem derült, hogy nem köszönnek vissza? Az ui. elvárható, hogy te köszönjél elsőnek.

jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez őket minősíti, róluk szól.

Nem érdemes foglalkozni ezekkel.Mindenhol vannak ilyenek.

Középkorú vagyok,de a recepcióssal általában kezet fogok,pár szóval elbeszélgetek vele - érkezéskor,távozáskor.Ha diák, ha nem. Jól esik nekik, ezt tudom, látom :)

Jó érzés emberként viselkedni,oda és vissza !

jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem nem annak illik köszönni elsőnek,aki belép valahová - de javítsatok ki,ha tévedek. Mindenesetre te nyugodtan köszönj rájuk, ha nem viszonozzák,az az ő bunkóságuk. Ne vedd magadra.
jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem alatt éjjeliőr voltam, biztonsági őr cégnél. Néha vittem a nappali portát is.


Nekem volt aki szóvá tette, hogy mit merek köszöngetni neki! Pedig udvariasan, magázódva, napszaknak megfelelően köszöntem, hogy "Jó napot kívánok!"

Ha szóltam a takarítóknak, hogy sár van, anyázva szóltak, hogy jó, majd jönnek.

Volt aki kikérte magának, hogy kinyitottam előtte az ajtót, mikor dobozokat cipelt be.

És a kedvencem: LEKÖPÖTT egy futár!!! Na itt léptem ki.


Szóval xard le őket, mert úgysem vesznek ember számba!

Itt a Gyakorin is olvashatod olyton, hogy a recepciós, portás, őr, csak egy lusta, dolgozni nem akaró, fél analfabéta, senki csicska.

jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek köszönök. Ha köszönés nélkül munka után elsétál mellettem szó nélkül, akkor nyilván nem köszönök utána.

Egyébként főnökség tök normálisan és illedelmesen szokott köszönni nekem. Az tök oké. Csak pár irodai dolgozó csinál úgy mintha láthatatlan lennék

jan. 17. 18:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen kollégàim,pedig régebb óta dolgozom a cégnèl,magasabb beosztásban,és előre is köszönök…általàban a nagyon fiatalokra jellemző,legalàbbis nàlunk.
jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

Tévedsz, mindig annak illik először köszönni, aki belép egy helyiségbe.

jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom, könnyű ezt mondani, de ne vedd magadra, mert ez az ő szégyenük, őket minősíti. Sajnos mindig lesz min. 1-2 ilyen munkaerő mindenhol, nem érdemes fennakadni ezen.


Én is dolgoztam recepción diákként, fixen volt 2 kollégám, akinek sosem sikerült visszaköszönnie, amikor őket köszöntöttem a pultból. Először engem is bántott, de hamar rájuk hagytam. Ők ilyenek, nem hinném, hogy terveznek ezen változtatni bármikor is.

jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Magyarok vagyunk: ezen kár rugózni.
jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!