Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a kollegam azt hiszi...

Ha a kollegam azt hiszi mindent megtehet?

Figyelt kérdés
Kulfoldon dolgozom egy olasz etteremben. Pincerek vagyunk.En dolgozok ott majus ota, az olasz kollegam augusztus ota. Tobbszor volt mar nezet elteresunk, legeloszor egy megegyszer megrendelt fagyi rendeles miatt kezdodott egy ossze szollalkozas es a vendegek elott elejtett egy FUCK OFF!~ot. Raszoltam hogy ezt ne csinalja,radasul ne a vendegek elott. Kesobb volt megegy ossze szollalkozasunk, en dolgoztam a barban, adtam ki az italokat.Kollegam megkert hogy segitsek neki vissza teriteni par asztalt, olasz kollegam kozben mar magyarazott, kellenek neki az italok. Mondtam , 1 perc es jovok. Tovabb pattogott, erejesen raszoltam, 2 perc. tudsz varni. Ez utan o rohant a chef hez, es nem jott ki a vendegterbe kb 20 percig a leg forgalmasabb idoszakban, este.A chef hivott felre, idegesen hogy hivjam ot vissza es holnap az etterem manager el beszelunk 3an. Ott elmondtam hogy nekem javitani kell a komunikaciomon, de neki megkell tanulnia kontrollalni sajat magat mert ezt nem csinalhatja.Azt tudni kell hogy szeret elkesni es ugy csinal mintha semmi nem tortenne. musza kezdes utan 8 percel erkezik, tovabbi 10 percet beszelget a konyhan. Ma egyedul voltam az etteremben reggel 10 tol. sokan voltak. 14.00 ra kelett volna jonnie,segiteni. 14.15 kor esett be. ra szoltam hogyha tudod hogy kesni fogsz, uzenj,szolj. Megkerdezi mi valtozik ha ir,hogy kesik. Elmagyaraztam hogy az, hogy egyedul vagyok, varom hogy gyere mert be kell segitsel, nem jottel es nem tudom mikorra ersz ide. Az hogy bocsanatot kerjen hogy kesik,inkabb nem erti hogy en mit akarok,minek irjon hogy kesik. Ha a konyhaban dumal a tobbi olasszal 10~12 percig es kihivom hogy joljon ki, mert igy csak en vagyok az etteremben es a barban egyedul amig o beszelget, ha raszolok hogy joljon, meg o van felhaborodva. Szerintetek? Erdemes vitatkozni vele hogy megtanulja, vagy hagyam ra, mert elobb utobb olyan vitak lesznek hogy a munka rovasara megy. Nyaron volt egy masik olasz kollega aki azt hitte mindent megtehet es o valami kisfonok. arrogans es nagyarcu. A fiatal olaszok 25~30 szemrebbenes nelkul tudnak igy viselkedni.

jan. 19. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
jan. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
És neked ehhez mi közöd? A problémákat jelezd a felettesednek, és ennyi.
jan. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Egy üveg jòfajta pàlinka utàn vàltozhat. Talàn. De mindenkèpp neked kell jobban bìrnod a szeszt!
jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Raszolok,mert idegestit, pl ha nem zavarja hogy kesik 15p et mikor varom h besegitsen mert forgalmas az etterem. Vagy ha beszelget a konyhan , es egyedul szopok 12 percig ameddig o sztorizgat. Felkapja a vizet szinte egybol es o van kiakadva. Meg elmegy es nem hajlando vissza jonni dolgozni. Cirkuszt csinal direkt. Szerintetek? Hagyam ra, vagy jobban teszem ha raszolok hogy vegye eszre magat hogy mi van?!
jan. 20. 00:18
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen tapasztalataim voltak olaszokkal. És sokan azt mondják, hogy ők olaszok, megtehetik. Sokan azt mondják, hogy szeretnének Olaszországban élni mert napsütés, mindenki kedves, jófejek, lazák, de sokszor az a helyzet, amit te is írsz. A lazaság náluk sokszor a le...rom a másik embert, csak nekem legyen jó. Szerintem hagyjad rá, nem hiszem, hogy meg tudnád változtatni. Ebben a stílusban, kultúrában nőtt fel, nem fogja egy számára jelentéktelen magyar megváltoztatni.


(Ismerek normális olaszokat is szerencsére, nem mindenkire igaz ez.)

jan. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen,van a leszarom fajta olasz,meg a rendes. a legutobbi munkahelyemen a ket tulaj 30 as, velem egy koruak Napoly kornyekerol. Rendesek voltak es a tobbi 5-6 olasz kollega is. Igazabol a munkahelytol,etteremtol is fugg, ha olyan a tulaj/fonok mar az elejen kibasszak oket.Hozza kell tenni hogy ezzel z olasz gyerekkel utana mar nem is komunikaltam, csak ha muszaly volt. elegge kussolt. De mikor megjon a manager, egybol elkezd jopofizni neki. hameg nem vagyok ott kibeszel meg panaszkodik neki. Vagy jopofizik velem is vagy raszolok vmi miatt,utana meg kiakad. nincs normalis, a ketto kozotti viselkedese.
jan. 20. 00:55
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt nyomatja, menj ki, ott jobb, több.

1 nem több, mert megfeszülsz, nem kapsz annyit, mint a bennszülött

2 magas a lakásbérlet, sőt, a rezsi

3 nem fogadnak be, lenéznek, csicska vagy


A főnök meg neki elnézi, téged meg megreguláz.


Megszoksz, vagy megszöksz.


Hat haverom volt kint, sorra jönnek haza, elég volt, nem érte meg nekik, egyre rosszabb kint.

jan. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez mar masik tema.Attol fug melyik orszagba mesz. En Norvegiaban vagyok,itt eleg jol meglehet elni.

A dolog az h hiaba kerem meg h szoljon ha kesik,vagy h ne mondja nekem hogy fuck off stb,nem erdekli,2 nap mulva ugyanugy csinalja. Tok mind1 hol vagy,otthon is ugyan ez van

jan. 20. 08:55
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Szar ügy mikor ilyen történik munkahelyen és nem jövünk ki valakivel. Nem hiszem hogy a viselkedése változni fog ha nem a felettese utasítja erre. De lehet akkor se mert vannak ilyenek trógerek. Ne idegesítsd magad ezen csak csináld a dolgod. Ne szólj rá nem a te feladatod. Csak a fönöknek szólj minden alkalommal és látni fogják hogy nem jó dolgozó.
jan. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7#-es:

Mindenki azt nyomatja, menj ki, ott jobb, több.


1 nem több, mert megfeszülsz, nem kapsz annyit, mint a bennszülött


2 magas a lakásbérlet, sőt, a rezsi


3 nem fogadnak be, lenéznek, csicska vagy



A főnök meg neki elnézi, téged meg megreguláz.


Elotte Maltan voltam, ott is jobban keresel mint otthon, par millio ft otthon eselytelen h a zsebedbe legyen sima munka vallalokent.

Ausztria,Nemet,Anglia, svajc,Skandinavia a legjobb orszagok. Ugyanugy dolgozni kell,de nem mind1 mennyiert.

Norvegiaban kb 900.000 ft netto a fizud plusz juniusban ado vissza terites 1.5 millio. Juniusi honapid 2.5 millio nettoban a bank szamladra. Otthon mikor lesz ilyen?

Megeri kikoltozni ha nem is orokre,5-6 evre biztos hogy atlagon feluli magyar valjon beloled.

jan. 20. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!