Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az igaz, hogyha Magyarországon...

Az igaz, hogyha Magyarországon valaki közmunkát kezd végezni, akkor utána nehéz neki belőle kikeveredni, és újra rendes munkát találni?

Figyelt kérdés

15 éve külföldön élek, az utolsó otthoni melóm közmunka volt, a megelőző 2 évben. Volt, hogy egy munkatársam osztotta nekem az észt, hogy ne nagyon reménykedjek abban, hogy ki tudok onnét törni, mert aki egyszer oda bekerül, annak utána drasztikusan csökkennek az esélyei normál munkahelyet találni, mert hogy a legtöbb hely diszkriminatív módon áll olyanok felvételéhez, akik közmunkát végeznek.

De szerencsére ki tudtam jönni külföldre, részben szülői segítséggel. Azt azóta is mondta nekem valaki, hogy ha nem jövök ki, akkor a közmunkában ragadtam volna, szerencsésebb esetben esetleg felvesz a környezetgazdálkodás állandós dolgozónak.

Ez tényleg így van? Csak azért érdekel, mert néha értelemszerűen átfut rajtam, hogy vajon hogy alakult volna az életem, ha otthon maradok. Illetve, hogy ha segélyen lévő ismerősöm be akarják hívni közmunkára, akkor érdemes-e azt tanácsolni neki, hogy inkább gyorsan próbáljon valami rendes munkát találni, ahelyett hogy elfogadja?



jan. 22. 04:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Az a gáz hogy ott hiába melózol mert nincs mozgástér ezzel a fizetéssel. Most emelték ilyen bruttó havi 150 körülire, amiből kapsz jó esetbe 100-at. Na most nekem 15 kilométerre volt a közeli város ahová be kellett volna mennem állásinterjúra, de nem tudtam mert hó vége volt és csak a több napos szárazkenyérre volt már pénz (ilyenkor nem buszozhatok el még egy ezrest). Ebből a pénzből nem lehet megélni, konkrétan még wc papírra se volt sokszor pénz. Inkább elmenem cigányok mellé bontani, vasazni mert ebből is jobban megélek és naponta van valamennyi pénzem.
jan. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát sok időt elvesz gyenge bérért, szóval nem igazán tudsz addig se álláskeresőzni. Meg lehúzhatnak az ottani emberek is. De ki tudja, talán valakit meg pontosan ez motivál hogy bármit, csak ezt ne.
jan. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Nem igaz. Mit csináltál 15 évig külföldön? Azt kéne próbálni itt is.
jan. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Többnyire igen. Eléggé gáz csapatok tudnak összeállni ilyen munkák esetén,osztan nem fel-, hanem inkább lefelé húzzák egymást.
jan. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3::Vendéglátóipar, de eléggé megszoktam az itteni módit, nem szándékozom hazaköltözni. Nem ezért tettem fel a kérdést, írom fent, hogy miért.
jan. 22. 08:51
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Anno én is vállaltam többször több helyen, mert nem volt más. Meg más női ismerősöm is. De végül csak találtam egy munkahelyet. Szóval aki dolgozni akar az fog is.
jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Hát az attól is függ ám hogy hol # 6. Mert mondjuk Szabolcsba nem biztos.
jan. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Ez hülyeség. Tavaly majdnem egész nyáron meg szeptemberbe is munkanélküli voltam...Van sok munkahely, nem panaszkodom. Fogtam magam bementem egy munkaközvetítőhöz hogy munkát keresek. Adatokat kellett kitölteni, meg pár kérdésre válaszolni azt utána ki küldtek egy gyárhoz. Sikerült is a felvételi, azóta is ott dolgozok a közvetítő által. A közvetítő nem kérdezett semmit hogy most hol dolgoztam ezelőtt sőt még önéletrajzot sem kértek. Egyedül mikor a gyárba mentem ki felvételizni ott kellett elmondani hogy merre dolgoztam eddig, de simán lehet kicsit kamuzni is pl. Nem mondod hogy közmunkás voltál azt kész.
jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8: De akkor ha jól veszem ki, te csak kb. 3 hónapig voltál munkanélküli és nem közmunkáztál. Viszont ha valaki időben eljut odáig, hogy közmunkát kínáljanak fel neki (Már legalább egy éve szociális segélyen van.), akkor már jó eséllyel másképp fogják megítélni állasra jelentkezéskor. Persze ezt csak tippelem
jan. 22. 15:42
 10/15 A kérdező kommentje:
állasra=állásra
jan. 22. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!